سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱

همدانی: استرس کار دست پرسپولیس می‌دهد

همدانی: استرس کار دست پرسپولیس می‌دهد
یاسین معصومی
یاسین معصومی

ستار همدانی بازیکن اسبق استقلال گفت: بیشترین فشار در این دربی روی تیم پرسپولیس است به همین خاطر قطعاً ضریب اشتباهات بازیکنان گل محمدی کار دست این تیم خواهد داد.

به گزارش ایران ورزشی، ستار همدانی بازیکن اسبق تیم استقلال در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره دیدار تیم‌های پرسپولیس و استقلال در چارچوب هفته بیست و سوم لیگ برتر و نقاط ضعف و قوت دو تیم، مصاحبه‌ای انجام داد که در ادامه می‌خوانید:
اوضاع استقلال برای حضور در دربی را چطور می‌بینید؟

واقعیت امر این است که استقلال از شرایط خیلی خوبی در این فصل برخوردار است و روز به روز هم روند رو به رشدش را می‌توانیم به چشم ببینیم. تیمی‌که تا امروز بدون باخت در مسابقات حضور یافته نشان داده که یک تیم شکست ناپذیر است و در دربی هم شکست نمی‌خورد. به ویژه اینکه کادر فنی این تیم خیلی هوشمندانه در نیم‌فصل دوم نقاط ضعفش را ترمیم کرد و با حضور بازیکنانی مثل حردانی، آمانوف و سیلوا استقلال اشتباهات دور رفت را تکرار نکرد. همیشه می‌گویند تیم ساختن سخت است ولی تیم خراب کردن آسان.

دربی پیش رو را چطور توصیف می‌کنید؟

این یک فینال زودرس است. هر تیمی‌پیروز از آن بیرون بیاید بخت قهرمانی‌اش زیاد است. با توجه به اینکه فاصله تیم سوم با صدر جدول خیلی زیاد است بنابراین رقیبی برای پرسپولیس و استقلال وجود ندارد که بگوییم مدعی قهرمانی است. از این روست که می‌گویم این بازی حکم فینال را دارد و می‌تواند تکلیف قهرمان را مشخص کند. اگر نتیجه غیر از برد و باخت در این مسابقه رقم بخورد آن وقت باید صبر کنیم تا مسابقات باز هم ادامه پیدا کند.

در خبرها آمده یحیی گل محمدی تیمش را بسیار هجومی‌وارد دربی خواهد کرد. چنین شکل بازی به سود یا ضرر استقلال است؟

آنها چاره‌ای جز این روش ندارند، چون مساوی به دردشان نمی‌خورد اما اگر چنین استراتژی را داشته باشند باید گفت بیشتر خودشان ضربه می‌خورند.

چطور؟

چون پرسپولیس نشان داده راحت گل می‌خورد و پشت دفاع شان خالی و ضربه پذیر است. به اعتقاد من این تیم در دربی بیشتر تحت فشار است. چون آنها نیاز مبرم به برد دارند ولی استقلال با مساوی هم می‌تواند ۶ امتیاز فاصله اش را حفظ کند.

بازیکنان تاثیرگذار استقلال در این دیدار کدامیک خواهند بود؟

به نظرم آمانوف یکی از بازیکنان تاثیرگذار استقلال است. خلاق، شوتزن و پا به توپ. امیرارسلان مطهری هم‌میتواند ورق بازی را برگرداند.

اما او در نیم فصل اول یک دقیقه در دربی برای استقلال به میدان آمد؟

مطمئنم در این بازی بیشتر به او میدان داده می‌شود و در مجموع فکر می‌کنم مهدی‌پور هم یکی از بازیکنان تاثیرگذار باشد. می‌خواهم بگویم، هافبک‌ها در این بازی تعیین کننده اند. مدافع برزیلی هم که تازه آمده خوب بود.

به اعتقاد شما کدام نیمکت بین دو تیم آبی و قرمز قوی تر هستند؟

هر دو نیمکت‌ها جوان و دنبال فرصتی برای بزرگی کردن هستند. فکر می‌کنم هر دوی آنها در یک سطح باشند.

حضور تماشاگران در دربی ۹۸ چقدر روی زیبایی این بازی تاثیرمی‌گذارد؟

فوتبال است و حضور تماشاگرانش. زیبایی این بازی به شور و هیجان حضور مردم در استادیوم بستگی دارد. امیدوارم از این به بعد بیشتر مردم به استادیوم بیایند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.