دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

توصیه قربان بردیف به سردار برای رفتن به لیگ انگلیس

توصیه قربان بردیف به سردار برای رفتن به لیگ انگلیس

سرمربی سابق سردار آزمون به او توصیه کرد که به فکر رفتن به لیگ برتر انگلیس باشد.

به گزارش ایران ورزشی، به نقل از اسپورت ۲۴، قربان بردیف، سرمربی سابق روبین و روستوف گفت که چگونه سردار آزمون توجه او را جلب کرد. این مربی در دسامبر سال ۲۰۱۲ این بازیکن ایرانی را به باشگاه کازان رساند. بعدها این فوتبالیست همراه بردیف به روستوف و سپس به روبین رفت. در فوریه ۲۰۱۹، کازان مهاجم ایرانی را به قیمت ۱۲ میلیون یورو به زنیت فروخت.

قربان بردیف درباره چگونگی کشف سردار گفت: خصوصیات بدنی‌اش چشمگیر بود؛ سریع، سبک، پرش سریع و بلند. به عنوان مثال وقتی آنخل دی ماریا در اوایل دوران بازی‌اش بود ما حدس زدیم که بازیکن بزرگی می شود. آن زمان قیمت دی ماریا خیلی پایین تر بود و می خواستیم بخریم ولی وقتی دی ماریا مورد توجه قرار گرفت قیمت او به ۱۵ میلیون یورو رسید. آن زمان ما چنین پول هایی نداشتیم. همین احساس برای آزمون نیز وجود داشت و من نمی دانستم که او یک ترکمن است. معلوم شد که او در آنجا محبوب است. آنها او را در ایران بر روی دست خود حمل می کنند. من نگرانم از این همه محبوبیت چرا که او باید آرامش بیشتری داشته باشد.

او در بخش دیگری گفت: من به سردار توصیه می کنم که به لیگ خوب در اروپا برود. من واقعاً این را دوست دارم که او به انگلیس برود. من به او می گویم که او باید قدرتمند باشد و در برابر فشارها مقاومت کند. او را با دیگر بازیکنان مقایسه می کنم. احساس می کنم او از آنها کمتر نیست. در توانایی پریدن، سرعت و بازی در سطح بالا، او از هیچ‌کس در لیگ برتر کمتر نیست. او می تواند بدون دویدن از یک مکان بپرد. در آزمون، من خصوصیاتی را دیدم که می تواند پیشرفت کنند و باید به آنها سطح فکری اضافه شود. رشد کیفیت جسمی دشوار نیست و هوش فوتبال سخت ترین چیز در فوتبال و به طور کلی در ورزش های گروهی است. این چیزی است که در آزمون می بینم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.