جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱

مدیر حقوقی فدراسیون: مومنی برای ضمانت به فریدون اصفهانیان چک داده بود

مدیر حقوقی فدراسیون: مومنی برای ضمانت به فریدون اصفهانیان چک داده بود

صفی الله فغانپور مسئول امور حقوقی فدراسیون فوتبال در خصوص انتشار چکی منتسب به علی اصغر مومنی و فریدون اصفهانیان توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دکتر صفی الله فغانپور، مسول امور حقوقی فدراسیون به جهت تنویر افکار عمومی پیرامون موضوع چک مطرح شده مربوط به سید علی اصغر مومنی، داور بین المللی و فریدون اصفهانیان سرپرست کمیته داوران در برنامه فوتبال برتر عنوان کرد:

 در سال 1397 فریدون اصفهانیان جهت خرید یک قطعه زمین در شهرستان چالوس اقدام می کند که با کمک سید علی اصغر مومنی، زمین را جهت خرید انتخاب می کند. زمین متعلق به حسین احسانی بوده که مهدی فرد نیکوئیان جهت فروش آن وکالت داشته است.

فغانپور ادامه داد:

 از اصفهانیان خواسته می شود مبلغ معامله را به حساب فرد فروشنده واریز کند که وی می گوید من زمانی پول را واریز می کنم که سند به نام اینجانب منتقل شود. طرفین توافق می کنند که آقای اصفهانیان مبلغ 100 میلیون تومان پول به حساب سید علی اصغر مومنی واریز کند و مومنی یک فقره چک جهت تضمین به اصفهانیان بدهد تا پس از معامله و انتقال سند چک به مومنی عودت داده شود.

مسئول امور حقوقی فدراسیون افزود:

 فریدون اصفهانیان در مورخ 97/4/11 طی سند شماره 20338111 از حساب خود در بانک رفاه کارگران با کد 9704110131691750 برای بانک مهر اقتصاد آقای مومنی حواله می گیرد و طی شماره ساتنا 7205803902800016678600 به حساب مومنی ملبغ یکصد میلیون تومان واریز می کند.

فغانپور ادامه داد:

 در همان سال 1397، علی اصغر مومنی یک فقره چک بدون به تاریخ به شماره 073092 مربوط به بانک سرمایه چالوس را جهت تضمین مبلغ یکصد میلیون تومان در وجه فریدون اصفهانیان بابت خرید زمین صادر می کند و آنرا تحویل احمدی یکی از کارکنان دپارتمان داوران می دهد که به دست اصفهانیان رسیده شود. حساب پرینت بانکی اخذ شده، چک های ماقبل و مابعد مورد نظر در بانک محال علیه پاس شده ولی چک شماره 073092 به بانک ارائه نشده است.

فغانپور افزود:

 با توجه به موارد فوق الذکر چک مورد نظر در سال 1397 توسط سید علی اصغر مومنی در وجه فریدون اصفهانیان جهت تضمین خرید زمین صادر شده و نشر و پخش این خبر صرفا یک شیطنت بوده و همچنین یک کار شخصی بین افراد فوق بوده است و هیچ ارتباطی به فدراسیون فوتبال یا کمیته داوران نداشته و ندارد. بر این اساس قطعا با مسببین این امر که با سو نیت مبادرت به انتشار چک و خبرسازی علیه کمیته داوران فدراسیون فوتبال کرده اند اقدام قضایی صورت خواهد گرفت.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.