سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹


نظرسنجی
پرونده سرمربی پرتغالی بالاخره بسته شد

توافق چندهزار یورویی با کی‌روش

توافق چندهزار یورویی با کی‌روش

آخرین رابطه‌های فدراسیون فوتبال ایران با کارلوس کی‌روش که به پرونده شکایت او بابت دریافت پاداش سومی ایران مربوط می‌شد، با توافق به پایان رسید.کارلوس کی‌روش که قرارداد اولیه‌اش با فدراسیون فوتبال ایران را در حضور علی کفاشیان و مهدی محمدنبی بسته بود، در نهایت هم بعد از بازگشت این دو نفر موفق شد با فدراسیون به توافق برسد. در قرارداد او قید شده بود که در صورت کسب مقام سومی در جام ملت‌های آسیا او مبلغ 125 هزار یورو پاداش می‌گیرد و چون مقام سومی از این

ایران ورزشی: آخرین رابطه‌های فدراسیون فوتبال ایران با کارلوس کی‌روش که به پرونده شکایت او بابت دریافت پاداش سومی ایران مربوط می‌شد، با توافق به پایان رسید.کارلوس کی‌روش که قرارداد اولیه‌اش با فدراسیون فوتبال ایران را در حضور علی کفاشیان و مهدی محمدنبی بسته بود، در نهایت هم بعد از بازگشت این دو نفر موفق شد با فدراسیون به توافق برسد. در قرارداد او قید شده بود که در صورت کسب مقام سومی در جام ملت‌های آسیا او مبلغ 125 هزار یورو پاداش می‌گیرد و چون مقام سومی از این رقابت‌ها حذف شده بود، فدراسیون فوتبال حاضر به پرداخت این پاداش نشد.

مهدی تاج، حتی بعد از رأی فیفا به سود کارلوس کی‌روش، باز هم حاضر نبود این مبلغ را به او بپردازد و می‌خواست پرونده کی‌روش را به دادگاه حکمیت ورزش بفرستد. با توجه به اسنادی که در اختیار کی‌روش بود، پیش‌بینی اینکه فدراسیون فوتبال در آن دادگاه هم بازنده باشد، کار سختی نبود. فدراسیون در این بین تنها بر سر لجبازی با کی‌روش هزینه اضافه‌ای بابت دادرسی دادگاه حکمیت ورزش باید می‌پرداخت. همین بررسی‌ها هم ظاهراً دبیرکل فدراسیون فوتبال را به این نتیجه رسانده بود که پیش از آنکه یک پرونده شکست خورده دیگر به پرونده‌های ایران در مجامع بین‌المللی اضافه کنیم، با کی‌روش به توافق برسند. کارلوس کی‌روش بازتاب این توافق را در صفحه اینستاگرام خود این‌طور بیان کرد: «اختلاف حقوقی و مالی که من با فدراسیون فوتبال ایران داشتم، نهایتاً به انتها رسید. این تنها به دلیل تصمیم واضح و قدرتمند فیفا در برابر رفتار ناعادلانه و غیر محترمانه‌ای که رئیس سابق فدراسیون، آقای تاج پس از 8 سال خدمات من برای تیم ملی داشت، بود.نهایی شدن این توافق پیامدهای روابط حرفه‌ای و دوستانه من با آقای نبی و آقای خراطی، اعضای محترم و دلسوز فدراسیون فوتبال و افرادی که به راستی به دنبال اهداف تیم ملی هستند بود. می‌خواهم یکبار دیگر از حمایت هواداران تیم ملی تشکر قلبی کنم، همینطور به بازیکنان و تمامی اعضای کادرم ادای احترام می‌کنم. حضور و خدمت به تیم ملی باعث افتخار و غرور من بود، برای تک تک شما آرزوی موفقیت‌های بزرگ و شادی بی‌نهایت دارم.»

هنوز مشخص نیست این مبلغ از چه منبعی تأمین شده و دقیقاً چه مقدار از مبلغ 125 هزار یورو به کارلوس کی‌روش پرداخت شده استاعلام این توافق از سوی کی‌روش در شرایطی است که مهدی محمدنبی درباره اتفاقاتی که در رابطه با کی‌روش افتاده این‌طور می‌گوید: «واقعیت این است در ۸ سالی که کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران بود، دو صعود متوالی به جام جهانی و نتایج مطلوبی کسب شد که این نتایج در تاریخ فوتبال ایران ثبت شده است. از سوی دیگر پس از جام ملت‌های آسیا ایمیل‌هایی به سمت ایشان رفته بود که بعضاً در آن عبارات خوبی به کار گرفته نشده بود که این باعث چالش در تعامل‌های قبلی شده و رنجش ایشان را در پی داشت. در نهایت این فرآیند به رأیی در اسفندماه ۹۸ از سوی فیفا منجر شد که فدراسیون به پرداخت ۲۰۰ هزار یورو، به اضافه جرایم دیرکرد، پرداخت هزینه‌های دادرسی و همچنین وکلای پرونده محکوم شده بود.» دبیرکل فدراسیون فوتبال توضیح می‌دهد: «در ادامه، با توجه به مأموریتی که هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در فروردین ماه به دبیرکل دادند، پیگیری ویژه موضوع در جهت مذاکره با ایشان در دستور کار قرار گرفت که بر اساس پیگیری‌هایی که از طریق اینجانب و دپارتمان تیم‌های ملی به عمل آمد خوشبختانه توانستیم به تفاهم برسیم. در این مدت حدود یک ماه مرتب با ایشان از طریق مذاکرات تصویری و ایمیلی مذاکره داشتیم و با دلجویی لازم از ایشان، سوءتفاهمات برطرف شد.» نبی درباره توافق صورت گرفته تأکید می‌کند: «با پیگیری‌های صورت گرفته بیش از ۵۰ درصد مبلغ رأی صادره فیفا با احتساب کلیه هزینه‌های مرتبط از رأی صادره کم شد و در نهایت با تعامل بسیار خوب صورت گرفته پرونده نزد فیفا مختومه اعلام شد. در اینجا از طرف فدراسیون فوتبال از آقای کارلوس کی‌روش تشکر می‌کنیم.» مسئولان فدراسیون فوتبال در شرایطی از این توافق بسیار خوب صحبت کرده‌اند که هیچ‌یک از آنها درباره سؤالات دیگر پاسخگو نبوده‌اند. اینکه این مبلغ از چه منبعی تأمین شده و دقیقاً چه مقدار از مبلغ 125 هزار یورو پرداخت شده است که رضایت او را در پی داشته است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.