دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

عصام الحضری مسن ترین بازیکن تاریخ جام جهانی در 47 سالگی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد

عصام الحضری مسن ترین بازیکن تاریخ جام جهانی در 47 سالگی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد

عصام الحضری دروازه بانی که نامش به لطف بازی در جام جهانی 2018 در تاریخ فوتبال ماندگار شد، سرانجام تصمیم گرفت در سن 47 سالگی از دنیای فوتبال خداحافظی کند.

به گزارش ایران ورزشی، به نقل از اسلام مجدی، عصام الحضری به طور رسمی اعلام کرد که از دنیای فوتبال خداحافظی کرده است و قصد دارد پس از سپری کردن دوره های آموزشی در اروپا، زندگی حرفه ای جدیدش را آغاز کند.

عصام الحضری فوتبالش را در سال 1993 در باشگاه دمیاط آغاز کرد. سپس در سال 1996 به الاهلی پیوست و 12 سال را در این باشگاه بزرگ سپری کرد. هشت قهرمانی در لیگ برتر مصر، چهار قهرمانی در جام حذفی مصر، چهار قهرمانی در لیگ قهرمانان آفریقا، سه قهرمانی در سوپرجام آفریقا، یک قهرمانی در لیگ قهرمانان باشگاه های عرب و دو قهرمانی در سوپرجام عرب در کارنامه الحضری با پیراهن الاهلی ثبت شد.

اسماعیلی، الزمالک، المریخ، الاتحاد الاسکندری، وادی دجله، التعاون و النجوم دیگر باشگاه هایی هستند که الحضری طی 26 سال حضور در سطح اول حرفه ای در آن ها به میدان رفت.

الحضری در تاریخ 25 مارس 1996 برای اولین بار پیراهن تیم ملی مصر را بر تن کرد و تا 25 ژوئن 2018، 159 بار درون دروازه مصر به میدان رفت و هجدهمین رکورددار بازی های ملی لقب گرفته است.

او چهار بار قهرمانی در جام ملت های آفریقا و سه بار انتخاب به عنوان بهترین دروازه بان جام را یدک می کشد. در جام جهانی 2018 یکی از سه دروازه بان مصر بود و با حضور در دیدار مقابل عربستان با 45 سال و 161 روز سن به مسن ترین بازیکنی تبدیل شد که در تاریخ جام جهانی به میدان رفته است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.