پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

عارف غلامی دوباره به تیم ملی دعوت می‌شود؟

انتقــــادها و حمــــایت‌‌ها!

انتقــــادها و حمــــایت‌‌ها!

ایران ورزشی - در ایام نوروز تیم ملی فوتبال ایران دو بازی مقابل کره جنوبی و لبنان انجام داد.
بازی با کره با شکست تیم ملی ایران تمام شد و در بازی با لبنان ملی‌پوشان موفق شدند دوباره طعم شیرین پیروزی را بچشند و به لطف پیروزی امارات مقابل کره جنوبی به صدر جدول گروه خود بروند.
در بازی با کره جنوبی اما عملکرد خط دفاع تیم ملی بسیار انتقاد برانگیز بود و ایران روز بسیار نگران‌کننده‌ای را پشت سر گذاشت.
برخی معتقدند از زمانی که شجاع خلیل‌زاده از ترکیب اصلی تیم ملی خارج شد و به جایش عارف غلامی به میدان رفت، تیم ملی دچار تزلزل شد.
تحلیلی که باعث شد روزهای عذاب‌آوری برای عارف غلامی رقم بخورد و مدافع استقلالی حاضر در اردوی تیم ملی زیر تیغ انتقادات له شود.
حقیقتاً اینکه نمایش غلامی در این بازی جای دفاع نداشت و مدافع استقلالی حاضر در اردوی تیم ملی که لحظاتی در پست دفاع راست به کار گرفته شد، هرگز نتوانست مطمئن ظاهر شود.
بدون شک اگر غلامی در بازی با کره جنوبی عملکرد مطلوبی را از خود به جا می‌گذاشت به سمت حضور بیشتر در ترکیب تیم ملی پیش می‌رفت اما او آن‌قدر ناامید‌کننده ظاهر شد که حتی اسکوچیچ نیز که همواره حامی او بود، در بازی با لبنان که به مراتب بازی آسان‌تری به حساب می‌آمد، از او بهره نگرفت. با این حال اما حجم انتقادات از عارف غلامی نیز با آنچه در میدان بازی با کره جنوبی رقم خورد، همخوانی نداشت و حق این مدافع نبود که این اندازه طعنه بشنود.
غلامی در این بازی در پست غیرتخصصی بازی کرد، ضمن اینکه کره‌ای‌ها به‌شدت مصر بودند از سمت او به دروازه ایران حمله کنند.
از طرف دیگر بازیکنان نیز در انجام دفاع گروهی هرگز موفق نبودند که این موضوع باعث شد فشار بیشتری به مدافع استقلالی حاضر در ترکیب تیم ملی وارد شود.
به هر حال غلامی اکنون در موقعیتی است که احتمال دارد در اردوهای آتی تیم ملی نیز حضور نداشته باشد.
بخصوص اینکه شنیده می‌شود احتمالاً دراگان اسکوچیچ جایش را به یک مربی سرشناس خواهد داد و روشن نیست که سرمربی بعدی تیم ملی به اندازه اسکوچیچ به غلامی اعتقاد داشته باشد یا خیر؟!

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.