شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

بهتر است برای وبینارها موضوعی مشخص کنند

عبدی: ونگر سؤالات را کلی جواب می‌داد

عبدی: ونگر سؤالات را کلی جواب می‌داد

حسین عبدی می‌گوید: «وبینار آرسن ونگر اتفاق خوبی بود اما بهتر است این وبینارها با موضوع مشخصی برگزار شود تا به جزئیات بیشتری پرداخته شود.»

ایران ورزشی: برگزاری وبینار تخصصی فوتبال با حضور آرسن ونگر برای بیش از 500 نفر از مربیان ایرانی، تجربه متفاوتی به حساب می‌آمد که روز چهارشنبه هفته گذشته انجام شد. ونگر به طرح برخی موضوعات کلی پرداخت و تعدادی از مربیان داوطلب، سؤالاتی را از او مطرح کردند. این کلی گویی و نبودن محوری کلی برای طرح موارد مختلف باعث شد که مواردی مطرح شود در زمینه بهتر شدن وبینارهای این چنینی. مواردی مثل مطرح شدن سؤالات جزئی که بتواند بحث‌های مطرح شده را در مسیرهای بهتری هدایت کند.

حسین عبدی، سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران، یکی از افرادی است که در این وبینار شرکت داشته و درباره مطالب مطرح شده در وبینار به خبرنگار ایران ورزشی می‌گوید: «ببینید برگزاری این وبینار به طور کلی اقدام خوبی بود. باید به این نکته اشراف داشت که مطرح کردن همه مسائل در یکی، دو ساعت کار سختی است و نمی‌توان در یک وبینار دو ساعته، وارد جزئیات برخی مفاهیم شد چون مفاهیم متفرقه زیاد است. موضوع خاصی برای وبینار مشخص نشده است و اگر مدرس بخواهد وارد جزئیات شود، بحث پراکنده می‌شود. درست است که مفاهیم مطرح شده در این وبینار بسیار کلی بود اما شروع این حرکت در مجموع اتفاق خوبی به حساب می‌آید.» عبدی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره آنچه می‌تواند اثرگذاری وبینارهای این چنینی را بیشتر کند، اینطور توضیح می‌دهد: «در چنین وبینارهایی بهتر است موضوع خاصی در نظر گرفته شود تا درباره آن موضوع خاص، جزئیات بیشتری مطرح شود. اگر موضوع خاصی در نظر گرفته شود و در آن موضوع خاص 10 وبینار برگزار شود، آن وقت می‌توان به طور کامل و با جزئیات بیشتر به موضوع مطرح شده پرداخت. ضمن اینکه مربیان هم معمولاً بیشتر به جزئیات علاقه‌مند هستند یا به عنوان مثال در یک موضوع خاص دوست دارند نظر شخصی مثل ونگر را بدانند نه کلیت آن بحث را.» او همچنین به این نکته اشاره می‌کند: «به نظر من برگزاری چنین وبینارهایی می‌تواند حتی با آدم‌های خیلی موفق هم نباشد. ما می‌توانیم افراد شکست خورده را هم به برگزاری وبینار دعوت کنیم تا از تجربه شکست‌هایش بگوید و تجربه‌ای که در راستای این شکست‌ها کسب کرده است.» سرمربی تیم فوتبال نوجوانان معتقد است که هزینه‌های فدراسیون فوتبال برای برگزاری چنین وبینارهایی را باید به چشم سرمایه‌گذاری ببینیم: «البته که فیفا و ای‌اف‌سی برنامه‌هایی برای توسعه فوتبال در منطقه دارند و اگر فدراسیون فوتبال گفته است که این وبینار به صورت رایگان برگزار شده، احتمالاً در راستای همین برنامه‌ها بوده است اما حتی اگر فدراسیون فوتبال برای برگزاری چنین برنامه‌هایی خرج کند، نباید این خرج را هزینه بدانیم، چون در واقع این یک سرمایه‌گذاری است و هرچقدر برای این موارد سرمایه‌گذاری کنیم، باز هم کم است.»
عبدی درباره سؤالی که خودش در این وبینار مطرح کرده، می‌گوید: «سؤال من از ایشان مربوط به موضوعی تکنیکال بود که شاید پاسخ آن را به طور کلی، خیلی از ما می‌دانستیم اما من دوست داشتم در این زمینه نظر ایشان را هم بدانم. خود من در انگلیس تحصیل کرده‌ام و یک سال تمام درباره این موضوع بحث می‌کردیم. من از ایشان پرسیدم وقتی در یک هفته یک یا دو بازی داریم، روزهای تمرین را باید چگونه و با چه شدتی تنظیم کنیم؟ که در پاسخ به این سؤال هم به مسائل کلی اشاره کردند. در مجموع اما این وبینار اتفاق خوبی بود که اگر با موضوع خاصی پیگیری شود، بهتر هم می‌تواند باشد.» 
کپی
نظرات
نظرات | 1 نظر
علی مجیدی
1399/6/29 - 10:51
حسین عبدی از اسطوره های فوتبال ایران است و حرفش را قبول دارم
rateup 2
 ratedown 0

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.