شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

مصطفی دنیزلی: فراموش نکنید زمانی که اسکوچیچ سرمربی ایران شد همه ناامید بودند

مصطفی دنیزلی: فراموش نکنید زمانی که اسکوچیچ سرمربی ایران شد همه ناامید بودند
یاسین معصومی
یاسین معصومی

مصطفی دنیزلی می گوید در جام جهانی چیزی به نام گروه آسان وجود ندارد.

به گزارش ایران ورزشی، گفتگوی تسنیم با مصطفی دنیزلی را می خوانید:

تیم ملی ایران با دراگان اسکوچیچ به جام جهانی صعود کرد. آیا بازی‌های ایران را در این مدت دنبال می‌کردید و چه نظری درباره عملکرد ایران در مرحله انتخابی جام جهانی دارید؟

قبل از هر چیز صعود تیم ایران به جام جهانی را تبریک می‌گویم. من از این اتفاق خیلی خوشحال شدم. بازی‌های ایران را دنبال می‌کردم و به نظرم بازیکنان تیم ملی عملکرد بسیار خوبی داشتند.

ایران در جام جهانی 2022 با تیم‌های انگلیس، آمریکا و یک تیم هم از بین اسکاتلند، ولز و اوکراین همگروه شده است، این گروه را چطور می‌بینید؟

من دیدم که برخی‌ها می‌گویند گروه ایران ساده است، اما باید بدانید گروه ساده در جام جهانی وجود ندارد. تمام تیم‌هایی که به این مسابقات صعود کردند قدرتمند هستند و از مانع‌های بزرگی برای رسیدن به جام جهانی عبور کردند. بنابراین نباید تیمی را دست‌کم گرفت و این بزرگترین و مهمترین موضوع در جام جهانی است.
هواداران ایرانی بسیار امیدوارند تیم ملی در این دوره بتواند از گروهش در جام جهانی صعود کند. به نظر شما ایران می‌تواند به این موفقیت برسد؟

فوتبال هیچ وقت قابل پیش‌بینی نیست و نمی‌توانید بگویید چه تیمی اول، دوم یا سوم خواهد شد. هر چیزی در جام جهانی ممکن است اتفاق بیفتد، اما من از صمیم قلب آرزو می‌کنم تیم ایران در جام جهانی موفق باشد و از گروه خود صعود کند.
نظر شما در مورد عملکرد اسکوچیچ در تیم ایران چیست؟ برخی افراد در ایران معتقدند تیم ایران باید با یک مربی بزرگتر در جام جهانی شرکت کند تا شانسی برای موفقیت داشته باشد.

من نتایج تیم ملی ایران را دنبال می‌کردم. زمانی که اسکوچیچ سرمربی ایران شد همه از این تیم قطع امید کرده بودند و در آستانه حذف از مسابقات انتخابی جام جهانی بود، اما این مربی موفق شد تیم ایران را زنده کند. باید این موضوع را در نظر داشته باشید که زمانی که اسکوچیچ به تیم ایران آمد هیچ امیدی به این تیم نبود، اما این مربی کار کرد و نتایج فوق‌العاده‌ای هم گرفت. اینکه می‌گویید یک مربی قوی‌تر بیاید، در درجه اول باید ببینید بازیکنان، مربی را قبول دارند یا خیر! اینکه مربی بزرگتر یا کوچکتر باشد مدنظر نیست، مهم این است که بازیکنان آن مربی را قبول داشته باشند.
شما سابقه کار در تیم‌های پرسپولیس، تراکتور و پاس در لیگ ایران را دارید و همیشه جزو مربیان محبوب ترکیه‌ای در ایران بوده‌اید. آیا همچنان لیگ ایران و خصوصاً نتایج پرسپولیس را دنبال می‌کنید؟

من نتایج پرسپولیس و در کل لیگ ایران را خیلی دنبال نمی‌کنم. گاهی با دستیار ایرانی‌ام آقای صادقی صحبت می‌کنم و اطلاعاتی در مورد فوتبال و شرایط لیگ ایران به من می‌دهد، در غیر اینصورت خیلی از مسائل ریز لیگ ایران اطلاعی ندارم.
هموطن شما ساغلام نیز بار دیگر هدایت تراکتور را بر عهده گرفته است. آیا با او صحبتی در این مورد داشتید؟

خیر با ساغلام هم صحبتی نداشتم، اما برای او و باشگاه تراکتور آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم در لیگ ایران نتایج خوبی کسب کنند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.