یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

استقلال- پیکان، ساعت: 20:45

اولین خوان استقلال؛‌ برخورد با پیکان

اولین خوان استقلال؛‌ برخورد با پیکان

استقلال در حالی به نبرد بیست و چهارم خود در لیگ برتر می‌رسد که یک تساوی ارزشمند را در دربی 98 به دست آورده است. نتیجه‌ای که منجر به حفظ فاصله شش امتیازی با رقیب سنتی شد. آن بازی گرچه پایاپای و نزدیک پیش رفت و حتی استقلال تا دقیقه 81 از حریف خود عقب بود، اما در نهایت آخر خوشی داشت و منجر به تداوم صدرنشینی استقلال با برتری شش امتیازی نسبت به پرسپولیس شد. استقلال برای حفظ فاصله امتیازی با رقیب سنتی اما بازی‌های دشواری پیش رو دارد که یکی از این بازی‌

به گزارش ایران ورزشی؛ استقلال در حالی به نبرد بیست و چهارم خود در لیگ برتر می‌رسد که یک تساوی ارزشمند را در دربی 98 به دست آورده است. نتیجه‌ای که منجر به حفظ فاصله شش امتیازی با رقیب سنتی شد. آن بازی گرچه پایاپای و نزدیک پیش رفت و حتی استقلال تا دقیقه 81 از حریف خود عقب بود، اما در نهایت آخر خوشی داشت و منجر به تداوم صدرنشینی استقلال با برتری شش امتیازی نسبت به پرسپولیس شد. استقلال برای حفظ فاصله امتیازی با رقیب سنتی اما بازی‌های دشواری پیش رو دارد که یکی از این بازی‌ها تقابل با پیکان است. تیمی که بالقوه ظرفیت کسب امتیاز از هر حریفی را دارد و بارها نیز صابونش به تن مدعیان خورده است. تقابل با پیکان،‌اولین خوان از هفت خوان قهرمانی استقلال است.
 
هشدارهای هواداران
اگر فضای مجازی منتسب به هواداران استقلال را در ایام نوروز رصد کرده باشید به هشدارهایی از سوی هواداران استقلال به مجموعه بازیکنان و مربیان خود برمی‌خورید که اهمیت برخورداری از انگیزه مناسب برای عبور از پیکان را ملموس‌تر در برابرتان قرار می‌دهد. آری، هواداران استقلال نسبت به این بازی حساسند و اعتقاد دارند که تقابل با پیکان می‌تواند همچون دربی برای استقلال سخت پیش برود. این هشدارها در شرایطی که استقلال بازی رفت را با 3 گل خاتمه داد جالب توجه است. شاید هواداران استقلال بیم آن دارند که پیکان در نیم‌فصل دوم انگیزه بیشتری مقابل مدعیان داشته باشد. به هر حال فرصت رفتن به تیم‌های بزرگ پیش روی بازیکنان این تیم تهرانی است و قطع به یقین این استدلال که آنها مقابل مدعیان جور دیگری خواهند بود، دور از واقعیت نیست.
 
پیکان جوان‌ترین تیم لیگ
درباره پیکان لازم است بازیکنان استقلال اطلاعات کافی را داشته باشند. آنها سرمربی را بالای سر خود دارند که همواره نشان داده به کار کردن با بازیکنان جوان علاقه‌مند است و اخیراً هم در یک بررسی آماری مشخص شد که پیکان جوان‌ترین ترکیب فوتبال آسیا را در بین 10 لیگ معتبر این قاره در اختیار دارد. مجتبی حسینی امسال با نفراتی جوان توانسته نتایج خوبی را به دست آورد و قطعاً از بین بازیکنان کنونی در آینده شاهد ظهور ستاره‌های جدیدی برای فوتبال ایران خواهیم بود. با این تفاسیر می‌شود بازی دشوار‌تری را پیش روی استقلال دید. دیداری که احتمالاً با انگیزه جوان‌های زیر دست مجتبی حسینی مهیج و پرالتهاب هم خواهد بود.
 
همان ترکیب دربی
از این‌ها گذشته استقلال با همان ترکیبی که مقابل پرسپولیس بازی کرد، مقابل پیکان هم به میدان خواهد رفت. فرهاد مجیدی در فصل جاری تلاش کرده ترکیب تیم برنده را حفظ کند. او فقط در هفته‌های آغازین لیگ با انتقادهایی درباره تغییرات مکرر در ترکیب تیمش مواجه بود اما هرچه از لیگ گذشت به سمت ثبات پیش رفت. بنابراین فرهاد مجیدی امروز مقابل پیکان از سید حسین حسینی در قفس توری استفاده خواهد کرد. محمد دانشگر، عارف غلامی و داسیلوا در خط دفاع به کار گرفته می‌شوند. وریا غفوری و جعفر سلمانی در پست هافبک راست و چپ به کار گرفته خواهند شد. زبیر نیک‌نفس، مهدی مهدی‌پور، امیرحسین حسین‌زاده و روزبه چشمی نیز شانس‌های بازی در خط میانی هستند. رودی ژستد و کوین یامگا نیز مردانی خواهند بود که در خط حمله بازی خواهند کرد. البته شانس ارسلان مطهری هم کم نیست که اگر او در ترکیب اصلی باشد، یامگا یک خط عقب‌تر خواهد رفت و نیک‌نفس از ترکیب اصلی بیرون خواهد آمد.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.