چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

تباس: انتقال هالند به بارسلونا ممکن نیست؛ تیم‌های لالیگا هم‌سطح لیگ‌برتری‌ها هستند

تباس: انتقال هالند به بارسلونا ممکن نیست؛ تیم‌های لالیگا هم‌سطح لیگ‌برتری‌ها هستند
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ خاویر تباس، رئیس سازمان لالیگا، امروز مصاحبه مفصلی با رادیو مارکا داشت. صحبت‌های تباس به مسائل مختلفی مربوط می‌شد که بخش‌های مهم آن راجع به پروژه سوپرلیگ، آینده کیلیان ام باپه و ارلینگ هالند، شرایط تیم‌های اسپانیایی در اروپا و جذابیت فوتبال برای جوانان بود:

۱۸۰ دقیقه رقابت رفت و برگشتی در دور حذفی نشان دهنده سطح لیگ‌های مختلف نیست. کیفیت تیم‌های لالیگایی حاضر در لیگ قهرمانان اروپا به اندازه نمایندگان لیگ برتر انگلیس است.
برگزاری بازی‌های لالیگا در روز دوشنبه؟

برخی خبرنگاران و رسانه‌های اسپانیایی فکر می‌کنند که اگر این برنامه را یک ایده شکست‌خورده نشان بدهند، باهوش‌تر هستند. ما به این مسائل و نظرات افراد بی‌اطلاع توجهی نداریم و بر اساس آمار و شواهد کارمان را انجام می‌دهیم. شاید دچار اشتباه شویم اما قبل از هر تصمیمی در مورد آن مطالعه می‌کنیم.

  در حال حاضر آمارهایی در اختیار داریم که ده سال قبل نداشتیم. گفتن این که فوتبال برای جوانان سرگرم‌کننده نیست شما را جذاب نشان می‌دهد. طبق آمار، این درست نیست که نسل جوان کمتر از قبل ما را دنبال می‌کنند. این بهانه خوبی برای تشکیل سوپرلیگ نیست.
رابطه من با فلورنتینو پرز؟

مشکل شخصی بین من و فلورنتینو وجود ندارد. ما فقط درک متفاوتی در خصوص فوتبال داریم. من ساختار فعلی فوتبال اروپا با لیگ‌های کشوری را یک موفقیت می‌دانم که باید ادامه داشته باشد. پروژه سوپرلیگ راه حل مناسبی نیست. ما با طرز فکر او موافق نیستیم.
ورود بارسلونا به پروژه CVC؟

نمی‌دانم. قضیه به بارسلونا مربوط می‌شود. امیدوارم به پروژه ملحق شوند. مطالعات اخیر آن‌ها صحیح هستند و در آگوست قبلی دچار سوتفاهم شده بودند. پروژه مشابهی توسط باشگاه‌های فرانسوی ایجاد شد و در سایر رشته‌های ورزشی هم اتفاق افتاده است. امیدواریم بارسلونا به CVC اضافه شود.
ام باپه و هالند؟

فکر نمی‌کنم حضور ام باپه در پاری سن ژرمن ادامه داشته باشد. او احتمالا به رئال مادرید می‌پیوندد.
انتقال هالند به بارسلونا با توجه به محدودیت ساختار حقوقی آن‌ها ممکن نیست. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.