چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱

بازی با انگلیس یک فرصت است

نصرتی: جذب بازیکن لازم بود

نصرتی: جذب بازیکن لازم بود
جعفر برزگر
جعفر برزگر

به گزارش ایران ورزشی, تراکتورسازی در این فصل روزهای خوبی را سپری نکرده و در رویارویی با حریفان نتوانست به نتایج مطلوبی دست پیدا کند. تغییرات روی نیمکت این تیم در گذشته هم نتایج را تغییر نداد و تراکتورسازی همچنان روی ریل ناکامی گام برداشت. بالاخره بعد از چندین هفته ناکامی این تیم شاهد تغییراتی روی نیمکت بود. زوونیمیر سولدو هم مثل فیروز کریمی و کمالوند، تراکتورسازی را ترک کرد تا کار به دست محمد نصرتی بیفتد. با وجود اینکه صحبت‌هایی درباره ادامه کار تراکتورسازی در لیگ برتر با نصرتی مطرح بود و البته هدایت این تیم را در یکی دو بازی هم برعهده داشت، ارطغرل ساغلام روی نیمکت تیم تراکتورسازی نشست و قرار شد نصرتی هم در کنار این سرمربی کمک حال تراکتورسازی باشد. اتفاقاً با حضور نصرتی و ساغلام ظاهراً اوضاع تراکتورسازی بهتر شده است. از همان بازی تراکتورسازی مقابل سپاهان مشخص بود که این تیم شرایط بهتری پیدا کرده است و هواداران تراکتورسازی نسبت به تیمشان امیدوارتر شدند. حالا در هفته بیست و چهارم لیگ برتر، تراکتورسازی در رویارویی با مس رفسنجان که در جایگاه پنجم جدول است، توانسته به یک برد باارزش دست پیدا کند.

پیروزی باارزشی را مقابل مس رفسنجان به دست آوردید.
دقیقاً همین طور است. به اعتقاد من هر دو تیم فوتبال خوبی را به نمایش گذاشتند و فرصت‌هایی داشتند که خوشبختانه ما توانستیم در حضور هواداران‌مان که مهم‌ترین اتفاق بازی بود از فرصت استفاده کرده و گل سه امتیازی را بزنیم. مس رفسنجان هم تیم خوب و تاکتیکی بود و به نظرم آنها که به ورزشگاه آمدند و عزیزانی هم که از تلویزیون بازی را دیدند از تماشای مسابقه لذت بردند.
البته به نظر می‌رسید بازیکنان شما تا حدودی استرس داشتند.
بله، طبیعی هم بود چون چند هفته‌ای می‌شد که موفق به پیروزی نشده بودیم و همین مهم فشار روانی زیادی را روی تیم ایجاد می‌کرد. در این شرایط اگر هر چه دیرتر به گل می‌رسیدیم این فشار روانی بیشتر هم می‌شد.
تیم شما به احتمال زیاد در لیگ می‌ماند و از طرفی شانس کسب سهمیه هم ندارید، دلیل جذب بازیکن جدید چه بود؟
نه این طور به موضوع نگاه نکنید. ببینید سرمربی تیم و کادر فنی حتماً مشکلات فنی زیادی را در تیم می‌بیند که با جذب بازیکن فرصت برطرف کردن آنها وجود دارد. ضمن این که هواداران هم انتظار کسب جایگاه بهتر را از تراکتور دارند. به همین دلیل باید تیم را تقویت می‌کردیم. من امیدوارم تیاگو با توجه به تجربه بازی در لیگ‌های اروپایی بتواند به ما کمک کند.
با این شرایط بازی بعدی‌تان مقابل نفت مسجدسلیمان خیلی حساس خواهد بود.
این بازی خیلی خیلی حساس و سرنوشت‌ساز است. ما اگر بتوانیم سه امتیاز بازی را به دست آوریم دیگر خیال‌مان راحت می‌شود. در واقع این بازی ضمانت ماندن تیم بوده تا بازیکنان در ادامه استرس نداشته باشند.
پس تعطیلی لیگ اتفاق خوبی برای شما خواهد بود.
بله، این تعطیلی چند اتفاق خوب برای ما به همراه خواهد داشت. اول این که بازیکن جدیدمان بیشتر با تیم هماهنگ می‌شود. از طرفی چند بازیکن مصدوم ما مثل اکبر ایمانی، دهقانی و اخباری فرصت کافی برای درمان را دارند تا ان‌شاءالله در شروع دوباره مسابقات با اکثر بازیکنان در بازی‌ها حاضر شویم.
گلی که به بحرین زدی یکی از کاندیداهای گل قرن شده و...
این مسأله باعث افتخار من است که در سطح ملی گلی زدم که در تاریخ ماندگار شده و یکی از 10 گل برتر قرن به حساب می‌آید. از این بابت خدا را شکر می‌کنم و از کارشناسان عزیزی که این انتخاب را داشته‌اند هم تشکر می‌کنم.
و قرعه کشی جام جهانی 2022 قطر.
تیم ما در گروه جذابی قرار دارد. من از کودکی طرفدار برزیل بودم و خیلی دوست داشتم با این تیم همگروه می‌شدیم و اگر نشد تیم بعدی انگلستان باشد. من فکر می‌کنم همین بازی فرصت بسیار خوبی برای تک تک بازیکنان است تا مقابل این تیم مطرح شایستگی‌شان را به تمام دنیا نشان دهند. انگلستان لیگ بسیار باکیفیتی دارد و دارای فوتبالی صاحب سبک است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.