یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱

قایدی باید به تیم ملی دعوت شود

حسن روشن: نقش باقری و هاشمیان برای رفتن به جام جهانی بیش از اسکوچیچ بود

حسن روشن: نقش باقری و هاشمیان برای رفتن به جام جهانی بیش از اسکوچیچ بود
مهدیه دریابیگی
مهدیه دریابیگی خبرنگار

به گزارش ایران ورزشی؛ نظرهای مختلفی در خصوص همگروه‌های ایران در جام جهانی وجود دارد، اما حسن روشن پیشکسوت استقلال نظر مثبتی در خصوص گروه ایران در جام جهانی دارد، درباره شرایط ایران در جام جهانی همچنین بازی‌های استقلال برای رسیدن به قهرمانی در لیگ برتر با این پیشکسوت هم‌صحبت شدیم.

تیم ملی کشورمان در جام جهانی با تیم‌های انگلیس و امریکا همگروه شد (البته تکلیف تیم سوم مشخص نیست) نظرتان در خصوص این تیم‌ها چیست؟
به نظر من بهترین گروه است. ایران به گروه عالی در جام جهانی خورده است.

چرا چنین نظری دارید؟
به نظرم گروه ما گروه قشنگی است و مردم می‌توانند از تماشای بازی‌های تیم ملی در جام جهانی لذت ببرند.

اما عده‌ای معتقدند در گروه سختی قرار گرفته‌ایم. (خصوصاً بازی ایران با انگلیس)
ما که قرار نیست در جام جهانی قهرمان شویم. فکر می‌کنم دستاورد جام جهانی برای بازیکنان ما این است که بتوانند لژیونر شوند و خودی نشان دهند.

خیلی‌ها معتقدند که اسکوچیچ مربی کوچکی است و نمی‌تواند در جام جهانی روی نیمکت تیم ملی ایران بنشیند.
اسکوچیچ مربی کوچیکی بود اما از وقتی ایران را به جام جهانی برد، بزرگ شد و به نظرم باید در جام جهانی کنار تیم ملی باشد. نکته اینجا است که ایران بدون داشتن رئیس فدراسیون به جام جهانی رفته است و این برای تمام تیم‌های دنیا جای تعجب دارد.

در حالی که تیم پرآوازه‌ای مثل ایتالیا برای دومین بار از رفتن به جام جهانی باز ماند!
حرف قشنگی زدید. ایران بدون رئیس فدراسیون رفت جام جهانی اما تیم پرآوازه ایتالیا نرفت جام جهانی! برای همین است که اینفانتینو رئیس فیفا برای کشورش افسوس خورد.

به نظرتان صلاح نیست در شرایط فعلی مربی جدیدی بیاوریم؛ مثلاً مربی که بزرگ باشد.
به نظر شما در این شرایط و در این مدت کم مربی جدید چقدر می‌تواند به تیم ملی ایران کمک کند؟! در این مدت فقط می‌تواند اسم بازیکنان را حفظ کند. همین اسکوچیچ باشد خوب است. این نکته را بگویم که نقش باقری و هاشمیان برای رفتن ایران به جام جهانی خیلی بیشتر از اسکوچیچ بود.

چرا؟
تیم ملی آرامشش را مدیون این دو نفر است. فوتبال که فقط داخل زمین نیست. مسائل بیرون زمین را این دو نفر بخوبی جمع و جور کردند و عامل موفقیت تیم ملی شدند. زمان کی‌روش تیم ملی آرامش الان را نداشت چون کی‌روش فقط سر و صدا برای چیزهای کوچک راه می‌انداخت. خدا را شکر که کی‌روش رفت و ما باید با همین اسکوچیچ به جام جهانی برویم.

اما بعد از بازی ایران و کره خیلی انتقاد به تیم ملی و نحوه عملکرد اسکوچیچ شد!
همان موقعی که در ایران، بازی دو تیم مساوی شد، معلوم بود سرنوشت تیم ملی در سئول چه می‌شود. فقط به نظرم در شرایط فعلی تیم ملی یکی مثل قایدی نیاز دارد و اسکوچیچ نباید چنین بازیکنی را کنار بگذارد.

اما قایدی در امارات افت کرده است!
چون امارات و شهر دبی آزاد است و محل تفریحی زیادی دارد، بازیکنانی مثل قایدی در چنین شرایطی باید کنترل شوند چون خودشان نمی‌توانند حرفه‌ای عمل کنند.

به نظر می‌رسد این روزها قایدی غرق در فضای مجازی شده است!
این اشتباه محض است. من به باشگاه الاهلی گفتم این بازیکن را کنترل کنید. آنها با کسی تعارف ندارند. بازیکن افت کند نیمکت نشین می‌شود.

استقلال این روزها خودش را برای قهرمانی آماده می‌کند اما فشارهای زیادی روی فرهاد مجیدی است!
چه فشاری؟

بعضی از پیشکسوتان دائماً از او انتقاد می‌کنند!
نباید آنها در شرایط فعلی چنین کاری انجام دهند. استقلال در شرف قهرمانی است و این انتقادها می‌تواند تیم را اذیت کند. اما وقتی لیگ تمام شد می‌توانند گفت‌و‌گویی بگذارند و به رفتار مجیدی انتقاد کنند. البته نباید دائماً به او انتقاد شود تا استقلال قهرمان شود.

کپی
نظرات
نظرات | 1 نظر
پدرام
1401/1/17 - 23:27
چرا انقدر بی انصافید؟ چرا طوری تیتر میزنید که درست برعکس نظر مصاحبه شونده رو به خواننده القا کنید؟ در مورد نمازی و روشن و هر کس دیگری که میگه اسکو باید بمونه این کار رو میکنید. فدراسیون پول نداره حقوق این کادر ارزون رو بده. این اسکوجیج اگه بمونه و ایران رو تا یک چهارم نهایی هم ببره باز خواهید گفت "اگه یک مربی بزرگ داشتیم تافینال میرفتیم! بسه بابا
rateup 0
 ratedown 0

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.