شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

اعتماد عجیب و بیهوده به تمیروف، بدشانسی یا افت عبدی و پاکدل

خط حمله پرسپولیس دوباره Down شد

خط حمله پرسپولیس دوباره Down شد
محمد قراگزلو
محمد قراگزلو

ایران ورزشی - پرسپولیس در شرایطی مقابل هوادار تن به تساوی داد و دو امتیاز مهم دیگر از دست رفت که با وجود خط دفاعی قدرتمند حریف و مدل بازی تیم عنایتی که مدام در پی وقت‌کشی بود و البته هیچ فضایی نمی‌داد به اندازه کافی موقعیت گل هم داشت اما در نهایت به گلی نرسید.

6 شانس گل و هیچی!
پرسپولیس در این بازی با 59 درصد مالکیت توپ، 13 شوت زد که 7 تایش در چهارچوب بود و 6 موقعیت قطعی گل داشت که از آنها استفاده نکرد. غالب این موقعیت‌ها هم توسط مهاجمان این تیم از دست رفت هر چند نباید از درخشش گلر میزبان گذشت که مثل همتایش غبیشاوی که در بازی رفت مانع از برد پرسپولیس شد ستاره این میدان بود.
اما آنچه بعد از این مسابقه بیشتر به چشم آمد مشکلات دوباره عود کرده پرسپولیس در خط حمله بود. زمانی همین تیم پرسپولیس در همین فصل با مصدومیت آل‌کثیر و پاکدل فقط مهدی عبدی را به‌عنوان مهاجم نوک داشت و تکلیف مشخص بود که مهاجمی وجود ندارد و دست یحیی خالی است اما در مسابقه‌ای که جدا از عیسی، سه مهاجم نوک در اختیار گل‌محمدی هستند و اتفاقاً هر سه بازی می‌کنند باز هم پرسپولیس گل نمی‌زند!

چهار بازی دور از گل
با گرفتن رد مشکلات خط حمله مشخص می‌شود مشکلات سرخ‌ها در بازی‌هایی که نتیجه لازم را نگرفته‌اند تا حدی به همین ناکامی مهاجمانش برمی‌گردد. مهاجمان پرسپولیس بعد از برد درخشان مقابل مس رفسنجان که با دبل مهدی عبدی رقم خورد در چهار مسابقه اخیر گل نزده‌اند و این می‌تواند نکته نگران‌کننده‌ای برای کادر فنی سرخ‌ها و هواداران این تیم باشد.
در بازی با صنعت نفت، پرسپولیس گلی نزد و مقابل نفت مسجدسلیمان با دبل رضا اسدی هافبک برنده شد. در بازی با استقلال هم علی نعمتی مدافع گل زد و در بازی با هوادار هم که هیچ گلی در دروازه حریف نرویید.

اعتماد بیهوده به تمیروف
این اتفاق در شرایطی رقم می‌خورد که در این چهار مسابقه مهاجمان پرسپولیس عملکرد خوبی نداشته‌اند و موقعیت‌های زیادی از دست داده‌اند. در این بین به نظر می‌رسد اعتماد بیش از اندازه کادر فنی پرسپولیس به شیرزود تمیروف ازبک تا حدی دلیل این ناکامی بوده؛ مهاجمی که علی‌رغم تعریف و تمجیدهای بیخودی و همراه با اغراق هواداران و برخی رسانه‌ها چیزی برای ارائه ندارد و در همین چهار مسابقه نشان داده یک مهاجم معمولی است که حداقل در این مقطع از فصل و بازی‌های فشرده به درد پرسپولیس نمی‌خورد.
تمیروف در آبادان و از شروع نیمه دوم به زمین رفت و دو سه موقعیت گل قطعی را از دست داد اما در مسجدسلیمان فیکس شد و در حالی که تا دقیقه 93 در میدان بود چیزی نشان نداد. تمیروف در دربی هم فیکس بود و همه دیدند که چقدر ضعیف و خودخواهانه بازی می‌کند و البته این بار به دیر تعویض شدنش انتقادهایی صورت گرفت. با وجود این، این مهاجم ازبک در بازی با هوادار هم فیکس بود و ضمن هدر دادن دو سه موقعیت خوب نشان داد هم در جریان کلی بازی تیم اختلال ایجاد می‌کند و اصلاً بلد نیست در کار گروهی و حملات تیم مشارکت داشته باشد هم خودخواه است و سخت پاس می‌دهد و زمانی که باید پاس بدهد نیز از ارسال پاس سالم و درست عاجز است.

عبدی و پاکدل هم افت کرده‌اند
مهدی عبدی و حامد پاکدل که دقایق کوتاهی در دربی بازی کردند در دیدار با هوادار ثابت کردند افت کرده‌اند. بعد از این بازی هم مربی تیم هم بسیاری از هواداران به گل نزدن عبدی در همان دقایق ابتدایی به‌عنوان یکی از دلایل اصلی رقم خوردن این نتیجه ناامیدکننده اشاره داشتند. عبدی بعد از دبل مقابل مس رفسنجان دچار افت فاحش شده و کمی هم بدشانس بوده است. حامد پاکدل هم بعد از سه چهار بازی متوالی که درخشید، مصدوم شد و بعد از بازگشت از مصدومیت نتوانسته به آن فرم خوب خودش برگردد. با این حال در هر شرایطی به نظر می‌رسد اگر قرار بر استفاده از دو مهاجم نوک طی بازی‌های آینده باشد هر طور حساب کنید اعتماد به عبدی و پاکدل می‌تواند نتایج بهتری نسبت به پافشاری روی درخشش تمیروف داسته باشد کما اینکه شاید اگر در بازی با هوادار به جای عبدی، تمیروف از زمین بیرون می‌رفت نتیجه دیگری رقم می‌خورد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.