دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

مشکات الزهرا صفی: امیدوارم با شرکت در مسابقات آزاد فرانسه تاریخ‌ سازی کنم

مشکات الزهرا صفی: امیدوارم با شرکت در مسابقات آزاد فرانسه تاریخ‌ سازی کنم
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی، مشکات الزهرا صفی پس از موفقیت‌های اخیرش در تنیس و بازی کردن در مسابقات گرنداسلم به بلغارستان جهت شرکت در مسابقات این کشور اعزام می‌شود، وی ضمن تشکر از فدراسیون جهانی برای پرداخت هزینه‌های سفرش به مسابقات بین‌المللی به تسنیم گفت:

فدراسیون جهانی لطف خیلی بزرگی به من کرده و امتیازی برای حضور در مسابقات جهانی به من داده است. برای بازیکنان رنکینگ زیر 100 دنیا در رده‌های سنی جوانان و بزرگسالان شرایطی وجود دارد که خدا را شکر توانستم این شرایط را داشته باشم.
او افزود:

از جمله این شرایط این است که هزینه‌های بلیت و اقامتگاه من را در مسابقات بین‌المللی می‌دهند. چند مسابقه در اروپا برگزار می‌شود که کارهای گرفتن ویزا و برخی مسئولیت‌هایش برعهده خودم و خانواده‌ام است و امیدوارم بتوانم ویزاها را به موقع بگیرم و برای حضور در مسابقات اروپا و کسب تجربه آماده باشم و به موقع به مسابقات برسم.

پدیده تنیس ایران با بیان این مطلب که بازی کردن در اروپا و تمرین کردن با تیم فدراسیون جهانی تجربه خیلی خوبی برای او است، افزود:

این مسابقات تجربه خوبی برای من است به خاطر اینکه تجربه مسابقه دادن در اروپا را نداشتم. درست است که با بازیکنان اروپایی زیادی توانستم مسابقه بدهم، اما هیچ وقت در خود اروپا مسابقه نداده‌ام.
او که برای شرکت در مسابقات رولان گاروس آماده می‌شود، اضافه کرد:

مسابقات اروپا در سطح یک برگزار می‌شود و لذا از سطح بالایی برخوردار است. تنیسورهای اروپایی بازیکنان خیلی خوبی هستند و انشالله بتونم با آمادگی خوبی در مسابقات گرنداسلم حاضر شوم.
صفی که هدفش رقابت در مسابقات آزاد فرانسه است، گفت:

با شرکت در این مسابقات می‌توانم آمادگی خیلی خوبی به دست آورم. من در قالب یک تیم اروپایی هستم و مسابقه پیش روی من از سطح بالایی برخوردار است. همچنین از طریق این مسابقات می‌توانم رنکینگم را بهبود بخشیده و در جدول اصلی رولان گاروس در پاریس قرار بگیریم.
او ادامه داد:

بازی کردن در این مسابقات خیلی با ارزش است مثل مسابقات آزاد استرالیا که اولین گرنداسلم سال من بود و امیدوارم به موقع ویزایم را گرفته و در این مسابقات حضور پیدا کنم و بار دیگر تاریخ‌سازی برای تنیس ایران شود.
دختر تاریخ ساز تنیس ایران ضمن تشکر از کسانی که به او در رسیدن به اهداف و موفقیت‌هایش کمک کرده‌اند، از مربیان کروات خود قدردانی کرد و گفت:

از همه کسانی که به من کمک می‌کنند و در این مسیر در کنارم هستند تشکر می‌کنم از جمله آقای صدری که همیشه پیگیر کارهای من بوده و به من کمک کردند. آقای عزیزی و فدراسیون تنیس ایران و هیئت تنیس البرز که خیلی جاها کمکم کرده‌اند. از مربیان کرواتم هم جداگانه تشکر می‌کنم چون بدون آنها گرنداسلم بازی کردن برای من یک رویا بوده است.
او همچنین به نقش مربیان خود در رسیدن به مسابقات بزرگ گرنداسلم اشاره و تصریح کرد:

چون مربیان من در مسابقات متعدد گرنداسلم جوانان و بزرگسالان بازی کرده بودند و جزو بازیکنان زیر 100 دنیا بودند برای من فرصتی بود که بتوانم با مربیانی کار کنم که این شرایط را تجربه کرده و با این شرایط عادت داشته و بتوانند به من کمک کنند تا در گرنداسلم بازی کنم.
صفی بزرگترین اتفاق زندگی ورزشی‌اش را بازی کردن در مسابقات گرنداسلم دانست و افزود:

مربیان من در رسیدن به این مسابقات خیلی به من کمک کردند به خاطر اینکه خودشان در گرنداسلم بازی کرده بودند. از طرفی یکی از اتفاقاتی که امسال برای من افتاد این بود که یکی از مربیانی که بیشتر از دو سال تمریناتم را با او انجام دادم به خاطر زندگی شخصی و مشکلاتش بعد از مسابقات برزیل برگشت و من الان با یک مربی کروات کار می‌کنم و امیدوارم شرایطی فراهم شود که این مربی در ایران بماند و تنیس ایران به روند پیشرفت خود ادامه دهد، چون واقعا بدون وجود این مربیان، گرنداسلم بازی کردن برای من یک رویا بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.