سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱

کادر فنی پرسپولیس خریدهایی داشته که هیچ کاری نکردند

درخشان: از اول فصل گفتیم فوروارد نداریم، تمیروف را گرفتند!

درخشان: از اول فصل گفتیم فوروارد نداریم، تمیروف را گرفتند!
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو

به گزارش ایران ورزشی؛ حمید درخشان با وجود فاصله شش‌امتیازی پرسپولیس با استقلال در فاصله شش هفته مانده تا پایان لیگ شانس قهرمانی را برای پرسپولیس قائل است. بازیکن سابق پرسپولیس با وجود این از خریدهای پرسپولیس به‌شدت گلایه می‌کند و ایراد‌های بزرگی را از این حیث متوجه کادر فنی پرسپولیس می‌سازد.

عملکرد فنی پرسپولیس مقابل هوادار را چگونه ارزیابی کردید؟
   پرسپولیس مقابل تیم هوادار خوب نبود و به لحاظ فنی خیلی مشکل وجود داشت. در این راستا خرید‌های پرسپولیس هم بیشتر از هر نکته‌ای بیننده و هوادار پرسپولیس را ناامید می‌کند که چرا چنین بازیکنانی با چنین کیفیت‌هایی جذب شده‌اند.
تیم استقلال هم امتیاز از دست داد اما فاصله همان شش امتیاز باقی ماند!
   تیم استقلال خیلی شانس آورد که نتیجه را به پیکان نباخت و اگر بازیکنان پیکان کمی با تجربه‌تر عمل می‌کردند با دو گل اختلاف قادر به پیروزی بودند. به نظرم هنوز شش بازی باقی مانده و پرسپولیس با پیروزی در دو بازی و استقلال با باخت در دو بازی از شش بازی انتهای فصلش شرایط را برابر خواهند کرد، از آن رو من هنوز شانس قهرمانی را برای پرسپولیس قائلم.
مربی و بازیکنان پرسپولیس دلیل پیروز نشدن مقابل هوادار را روش بازی هوادار و زمین خوردن و وقت تلف کردن‌های بازیکنان هوادار عنوان کردند.
    تمام این موارد در تیم هوادار و روش بازی این تیم وجود داشت اما ما نباید صورت مسأله را پاک کنیم و دنبال حاشیه باشیم. اصلاً چرا ما 10 موقعیت گل خلق نمی‌کنیم یا همان چند فرصت گلمان خصوصاً فرصت‌های دقایق اولیه را گل نمی‌کنیم که کار گره نخورد. من به دلایلی که عنوان کردم بیان بعضی از موارد از سوی کادر و بازیکنان پرسپولیس برای پیروز نشدن مقابل هوادار را توجیه می‌دانم و این نکته را هم طبیعی می‌دانم که تیمی مانند هوادار مقابل قهرمان پنج دوره اخیر لیگ به اتلاف وقت و بعضی از ترفندها دست بزند که حداقل با یک امتیاز هم بازی را ترک کند.
از کادرفنی پرسپولیس هم بعد از باخت انتقادات زیادی خصوصاً در فضای مجازی صورت گرفت، موافق این انتقادها هستید؟
    من معتقدم وقتی وقت تلف کردن و بعضی از مسائل دیگر را به جای ایرادات فنی تیم و گل نکردن فرصت‌های خودتان مطرح می‌سازید تیم به حاشیه می‌رود. داور ایراد داشت و تیم حریف هم وقت تلف می‌کرد اما چرا کادر فنی به خریدهایش نمی‌پردازد که تاکنون کار مثبتی در پرسپولیس انجام نداده‌اند مثلاً تمیروف را به‌عنوان بازیکن خارجی به خدمت گرفته‌اند که به‌عنوان بازیکن خارجی باید از بازیکنان داخلی در کلاس بالاتری قرار داشته باشد در حالی که این بازیکن تا حالا در بازی‌هایی که به میدان رفته هیچ کاری انجام نداده است که این مسأله در کنار خریدهای ناموفق بحق انتقاداتی را متوجه کادرفنی می‌سازد.
در رابطه با جام حذفی و بازی پرسپولیس مقابل تیم اراکی چه صحبت فنی دارید؟
    پرسپولیس باید تیم اراکی را شکست دهد چون در جام حذفی محکوم به پیروزی است و باید سه بازی پیش روی خودش را با پیروزی سپری سازد تا در جام حذفی قهرمان شود. در بازی با تیم اراکی خوشبختانه تماشاگر هم حضور دارد و تیم پرسپولیس با حمایت هوادارانش می‌تواند از سد تیم آلومینیوم بگذرد.
در رابطه با حامد لک و کنار گذاشتنش از سوی سرمربی تیم پرسپولیس چه نظری دارید؟
    وقتی گلری در دو بازی اشتباه می‌کند باید خودش را بازسازی کند. اتفاقاً از گلر باتجربه پرسپولیس حمایت هم صورت گرفت اما با وجود این، اشکالات لک برطرف نشد به همین دلیل باید به تصمیم سرمربی تیم احترام گذاشت چون با وجود همه حمایت‌ها حامد برنگشت.
در رابطه با زمزمه بازگشت بازیکنان تأثیر‌گذار پرسپولیس به این تیم چه نظری دارید؟
    قبل از اینکه به این موضوع بپردازم باید بگویم این همه از ابتدای فصل انتقاد شد که پرسپولیس فوروارد ندارد اما هیچ توجهی نشد و دست آخر هم بازیکنی مانند تمیروف جذب شد که در عمل هیچ کارایی ندارد. در خصوص بازگشت بازیکنان خوب پرسپولیس نظیر کنعانی‌زادگان یا شجاع و علی بیرانوند باید بگویم که اینها همگی بازیکنان خوبی هستند که ما نتوانستیم جایگزین‌های خوبی برای این بازیکنان جذب کنیم اما حالا باید فصل را به بهترین شکل ممکن تمام و بعد برای بازیکن و بقیه مسائل اقدام کرد.                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.