سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱

بهروز عطایی: برای رسیدن به جایگاه فعلی ام تمام مراحل مربیگری را طی کردم

بهروز عطایی: برای رسیدن به جایگاه فعلی ام تمام مراحل مربیگری را طی کردم
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی، عطایی در ابتدای این نشست خبری اظهار داشت:

درگذشت محمد شریف زاده را تسلیت می‌گویم. امسال سال سنگین و پرترافیکی داریم. براساس مسابقاتی که داریم سعی کردیم با دعوت از ۲۵ بازیکن اردوهای ملی را شروع کنیم. تا پایان باشگاه های آسیا چند بازیکن دیگر هم دعوت خواهند شد تا یک تیم به لیگ ملت ها برود و تیمی دیگر به بازی های کشورهای اسلامی اعزام‌ شود.
وی ادامه داد:

معمولا برای تغییرات مقاومتی وجود دارد. احساس شد باید از حالا خود را برای المپیک پاریس آماده کنیم و در همین راستا تغییراتی در تیم ایجاد شد. برخی از باتجربه‌ها فعلا در اردو‌ حضور نخواهند داشت، اما در ادامه قطعا از حضور آنها استفاده خواهد شد. باید از کاپیتان سعید معروف تشکر کنم که تمام موفقیت‌های اخیر والیبال را مدیون حضور او هستیم. از سید موسوی و غفور هم باید تشکر کنیم. درحال حاضر چند ابرستاره را در اختیار نداریم. سعید معروف از تیم ملی خداحافظی کرده است. او همیشه با درایت بوده و هرجا که هست برایش ارزوی موفقیت می‌کنم.
سرمربی تیم ملی درمورد مصدومیت بازیکنانی همچون کریمی و مجرد و … گفت:

چند بازیکن مصدوم داریم و برخی از انها تحت عمل جراحی قرار گرفتند. انها با ما هماهنگ بودند و ممکن است در لیگ ملت‌ها در کنار ما نباشند. سعی می منیم در لیگ ملت ها به بازیکنانی فرصت بدهیم که کمتر بازی کرده اند.
عطایی در خصوص کادر فنی تیم ملی و قرارداد مربی ایرانی و خارجی عنوان کرد:

توتولو با فدراسیون ایران قرارداد امضا کرده است. در جریان مباحث مالی نیستم. یاناش لهتسانی هم به عنوان مربی بدنساز به ما اضافه خواهند شد. قرارداد مربیان ایرانی مغفول مانده است. من قرارداد مالی ندارم و در جریان قرارداد مربیان خارجی هم نیستم.
وی با اشاره به مراحل آماده سازی تیم ملی و بازی‌های تدارکاتی گفت:

اولین جلسه از امروز آغاز خواهد شد. سعی می‌کنم برنامه ریزی خوبی داشته باشیم. به چند کشور برای بازی‌های تدارکاتی نامه زده‌ایم. باید با تیم‌هایی بازی کنیم که به دردمان بخورد. آرژانتین یکی از حریفان احتمالی ما قبل از اعزام به برزیل خواهد بود.
سرمربی تیم ملی والیبال افزود:

هر دو تیم زیر نظر خودم تمرین می‌کنند اما برای اعزام‌به‌ کشورهای اسلامی کادری مجزا از کادر فنی کنونی انتخاب خواهد شد.
عطایی درمورد مهمترین دغدغه‌اش گفت:

روزی که سرمربی شدم زره محکمی پوشیدم و باید در چارچوب‌ها حرکت کنیم. در ۱۰ سال اخیر تیم‌ملی ما کمترین تغییر را داشت و آن هم به اجبار بود. هیچ کشوری در دنیا از نخستین دوره لیگ جهانی به اندازه ایران با ترکیب ثابت بازی نکرد. ما بازیکنان را فرسوده کردیم و نفراتی مانند موسوی و‌ غفور و … نباید در قهرمانی آسیا و لیگ ملت‌ها بازی کنند، بلکه باید استراحت کنند. جامعه ما نتیجه‌گرا است و فرصت به جوانان کمتر داده شد. نمی‌توان تا همیشه از یک سری بازیکن ثابت استفاده کرد. هدف اصلی المپیک است و ترجیح می‌دهم در پاریس تیم پیری نداشته باشیم.
وی در مورد اینکه در مسابقات قهرمانی جهان چه نتیجه ای کسب خواهد شد، تاکید کرد:

پیش بینی مسابقات سخت است. دوره گذشته ایران سیزدهم شد و جامعه والیبال آن نتیجه را نپذیرفتند. زمانی که سرمربی شدم ایران دوازدهم جهان بود و الان به رده دهم رسیده است.
عطایی در خصوص اینکه استرس دارید یا خیر گفت:

برای رسیدن به این جایگاه تمام مراحل مربیگری را طی کردم. در لیگ دسته اول و برتر قهرمان شدم. در جام باشگاه های اسیا و مربیگری رده های مختلف کار کردم. استرس ندارم و شرایط را درک می کنم. والیبال یک ورزش وارداتی است و باید از کشورهای دیگر الگو بگیریم. ایتالیا و فرانسه و‌برزیل به دلیل تداوم همکاری با مربیان خود توانستند به موفقیت برسند. تیلیه ۵ سال در فرانسه عنوانی کسب نکرد و بعد از ۵ سال قهرمان المپیک شد. همه باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند.
وی با معرفی کادرفنی تیم ملی گفت:

امیر خوش خبر، سرپرست علیرضا طلوع کیان دستیار اول،‌عظیم‌جزیده، مربی ،‌توماس توتولو، مربی یاناش، بدنساز، علی فرهادی، فیزیوتراپ، حسین خوریانی، آنالیزور، امیر علی اکبری به عنوان آنالیزور کادر فنی تیم ملی خواهند بود و به این ترتیب طلوع کیان دستیار اول من در تیم ملی خواهد بود.
سرمربی تیم ملی والیبال در مورد اضافه شدن روانشناس در غیاب معروف عنوان کرد:

معروف بازیکن ممتاز و متفاوتی است و اتفاقات داخل زمین را هم به خوبی مدیریت می کرد، اما حالا عبادی پور را داریم و می‌تواند با پختگی کامل شرایط تیم را در زمین مدیریت کند. عبادی پور در مسابقات قهرمانی اسیا هم عصای دست من بود. فکر می‌کنم میلاد بتواند بخش زیادی از اتفاقاتی که معروف رقم می زد را تکرار کند.
عطایی در مورد اینکه در رده باشگاهی همراه با تیم هراز چهارم شد، گفت:

ابزارها در تیم ملی و باشگاهی متفاوت است. ما برای چهارم یا پنجمی بسته شده بودیم. موضوع باشگاهی با ملی متفاوت است و ربطی بهم ندارد.
وی در خصوص غیبت طلوع کیان و‌ توتولو در شروع تمرینات عنوان کرد:

کار  را خودم شروع خواهم‌کرد تا طلوع کیان و توتولو به تیم ملی اضافه شوند. در تمرینات باید به گونه‌ای کار کنیم که بتوانیم فشار مسابقات را تحمل کنیم. گزینه اول ما برای بدنسازی یک گزینه ایتالیایی بود، اما محدودیت مالی داشتیم.
سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که حمایت فدراسیون چگونه است، گفت:

فدراسیون سیاست خاص خود را دارد و نمی‌دانم‌چقدر در ادامه از من حمایت خواهد کرد، اما تاکنون تمام خواسته‌های ما محقق شده است.
وی در پایان عنوان کرد:

سال گذشته دو‌ نسل از والیبال را دیدیم. موفقیت یا عدم‌موفقیت والیبال را با نسل گذشته مقایسه نکنید. باید به بازیکنان فرصت داد. تغییراتی ایجاد شده و باید شرایط را تحمل کرد و به بازیکنان کنونی هم مثل شهرام محمودی و معروف و‌موسوی و … زمان داد تا خودشان را پیدا کنند تا در این مسیر سخت موفق باشیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.