جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱

الگری: ایتالیا 4 بار قهرمان جهان شده و ما سبک خودمان را داریم؛ دنبال کنندگان گواردیولا نمی دانند او هم تغییر کرده است

الگری: ایتالیا 4 بار قهرمان جهان شده و ما سبک خودمان را داریم؛ دنبال کنندگان گواردیولا نمی دانند او هم تغییر کرده است
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ یوونتوس موفق شد با کامبک مقابل کالیاری و کسب سه امتیاز خارج از خانه، گام مهمی برای قطعی کردن سهمیه لیگ قهرمانان بردارد. ماسیمیلیانو الگری پس از بازی در گفتگو با DAZN گفت:

من شکست را دوست ندارم، بنابراین ترجیح می دهم وقتی بد بازی می کنیم، انتقاد انجام شود اما باز هم پیروز شویم. هیچکس عملکرد یکشنبه گذشته (بازی یوونتوس و اینتر) را به یاد ندارد. فقط می دانند که اینتر با پیروزی به سمت اسکودتو قدم برداشت، نه اینکه کدام تیم چطور بازی کرد. مساله خنده دار این است که شما رسانه ها همیشه از فوتبال زیبا سخن می گویید اما همچنین شما اولین کسانی هستید که فقط روی نتیجه بازی تمرکز می کنید. به من گفتند تا دقیقه 75 بازی یوونتوس مقابل ویارئال، تمام رسانه ها در حال تعریف و تمجید از عملکرد یوونتوس بوده اند. همین که گل را دریافت کردیم، گفتند یوونتوس فاجعه است. چنین چیزی منطقی نیست و معنی نمی دهد. عملکرد همان است. تنها چیزی که تغییر کرد، نتیجه بود. من از شنیدن انتقادات لذت می برم اما گاهی بعضی ها بیش از حد انتقاد می کنند و این مرا عصبانی می کند.
این موضوع فقط برای ما نیست بلکه کلا در فوتبال وضع همین است. امیدوارم در سال های آینده، مردم برگردند و در مورد الفبای فوتبال مثل لمس اول توپ و سایر مسائل صحبت کنند. ایتالیا 4 بار قهرمان جهان شده است. ما سبک خاص خودمان را داریم اما طی 15 سال گذشته سبک پپ گواردیولا را دنبال کرده ایم و درک نکرده ایم که پپ گواردیولا هم تغییر کرده است.
الگری در مورد عملکرد دیبالا و تعویض او در دقیقه 80 با مویزه کین گفت:

دیبالا همکاری های بسیار مهمی از جمله پاس گل با تیم داشت. اگر بازی با ریتم بالاتری دنبال می شد، از نظر بدنی کم می آورد اما از آغاز بازی رفته رفته بهتر شد. من عاشق بازیکنانی هستم که کنترل توپ خیلی خوبی دارند (لمس اول). معتقدم در آکادمی ها باید به این موضوع بیشتر پرداخته شود.

الگری خیلی زودتر قصد داشت مویزه کین را به جای دیبالا بیاورد اما صبر کرد و این مساله منجر به پاس گل دیبالا و گل پیروزی یوونتوس شد. او در مورد این موضوع به طور کنایه آمیزی گفت:

چرا تعویض را عقب انداختم؟ من هم خوش شانس هستم؛ شما می دانید.
این سوال را می پرسیم چون دیبالا از طرف یوونتوس پیشنهادی برای تمدید قرارداد دریافت نکرده و بازیکن آزاد است:

دوران حضور دیبالا در یوونتوس تمام می شود زیرا داستان شروع و تمام می شوند. این اتفاق بین مردان و زنان هم می افتد. بین باشگاه ها، مربیان و بازیکنان رخ می دهد. این بخشی از زندگی است. باشگاه موضع واضحی داشت. ما همه چیز را با هم بررسی کردیم و تصمیم گیری شد. در سوی مقابل، پائولو به سختی کار می کند. او مصدومیت های زیادی داشت و هنوز دیبالایی که می شناسیم، نیست. بنابراین در هفته های پایانی می تواند نقش بسیار مهم تری داشته باشد. او ثابت می کند که چقدر حرفه ای و عالی است؛ درست مانند سایر بازیکنان که ممکن است قراردادشان تمدید شود یا نشود.
الگری قبل از بازی گفته بود انتظار دارد بازی افتضاحی مقابل کالیاری داشته باشند. آیا او می خواست ناامیدی روانی بازیکنان پس از شکست از اینتر را بهبود بخشد؟

ما در یک بازی رو در رو مقابل اینتر شکست خوردیم؛ دیداری که اگر پیروز می شدیم، می توانستیم به اسکودتو فکر کنیم. باید واقع بین باشیم. من همچنان معتقدم اینتر شانس اول اسکودتو است؛ مخصوصا با توجه به تقویم بازی های باقی مانده. وقتی طی 16 بازی نوری را دنبال می کنید و در انتهای تونل آن نور ناپدید می شود، طبیعتا تیم را به شدت نا امید می کند. به همین دلیل و همچنین بازیکنان محروم و مصدوم، این بازی بسیار خطرناک بود. نیاز داشتیم امشب پیروز شویم تا جایگاه چهارم را تثبیت کنیم و در شرایطی خوب به 2 بازی پایانی فصل برسیم. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.