چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

ژائو کانسلو: وقتی مادرم را از دست دادم، می خواستم فوتبال را کنار بگذارم

ژائو کانسلو: وقتی مادرم را از دست دادم، می خواستم فوتبال را کنار بگذارم
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ فیلومنا کانسلو، مادر ژائو کانسلو 9 سال پیش در یک تصادف رانندگی جان باخت. پس از این فاجعه، فولبک کنونی منچسترسیتی و تیم ملی پرتغال به فکر کنار گذاشتن فوتبال افتاد اما به مسیرش ادامه داد و حالا می گوید که می خواهد باعث شود مادرش احساس افتخار کند.

شخصیتم به شخصیت او شباهت زیادی دارد. فقط من می دانم که مادر برای من چه کارهایی انجام داد؛ چه مشکلاتی که هر دوی ما پشت سر گذاشتیم، فقط خودم می دانم زمانی که پولی در خانه نبود، او چه حرف هایی به من می زد. همیشه  به او می‌گفتم که سعی می‌کنم آینده ای بهتر برایش بسازم تا دیگر مجبور به کار کردن نباشد.

حالا هر کاری می‌ کنم تا او به من افتخار کند.  او همیشه لبخند بر لب داشت و حتی وقت هایی که خسته بود هم همیشه برای من و برادرم وقت داشت. امروز هم سعی می کنم خانواده ام را از همه چیز بی نیاز کنم. سعی می کنم به دخترم و پارتنرم عشقی را که او به من داده بود هدیه بدهم.  وقتی مادرم را از دست دادم، احساس کردم در ته چاه هستم. حس می‌ کردم روباتی هستم که باید کارش را انجام دهد، به خانه برود و دوباره روز از نو.
وقتی مادرم را از دست دادم، دیگر از فوتبال لذت نمی بردم، به فکر تسلیم شدن افتاده بودم چون دیگر هیچ چیز برایم معنی نداشت. عشق به فوتبال کم کم بازگشت و در ادامه لبخندم به آرامی بازگشت. زندگی همین است. هر چقدر هم که شکست هایمان بزرگ باشند، باید به کارمان ادامه دهیم. من واقعاً دوست دارم بتوانم یک بار دیگر با مادرم صحبت کنم زیرا همیشه یک حس کمبود دارم. حتی وقتی به دستاورد مهمی می رسم؛ این احساس همیشه با من است. انگار که در قلبم همیشه یک خلاء وجود دارد چون جسم مادر دیگر کنار من نیست. وقتی در پرتغال هستم، همیشه برای دیدن او به آرامگاهش می روم؛ کاری که آن را به چشم یک تعهد می بینم.  آنجا و در کنار او احساس خوبی دارم. حتی اگر او از نظر جسمی آنجا نیست، احساس خوبی دارم. این کار روح مرا پاک می کند، به من انرژی می دهد و کمک می کند شادتر زندگی کنم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.