شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

فحاشی به بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس شایسته نبود

انتظاری: محال نیست که تیم یحیی قهرمان لیگ برتر شود

انتظاری: محال نیست که تیم یحیی قهرمان لیگ برتر شود
امیرمحمد قراگزلو
امیرمحمد قراگزلو

به گزارش ایران ورزشی؛ سهراب انتظاری یکی از آن بازیکنان محبوب هواداران پرسپولیس است.او تقریباً 5 سال در این تیم بود وهنوز هم وقتی با رسانه‌ها گفت و گو می‌کند از یک غمی که در سینه دارد حرف می‌زند.او آن سال‌ها هرگز نمی‌خواست از پرسپولیس جدا شود و هنوز هم درباره اتفاق‌هایی که باعث جدایی اش شد می‌گوید. با این حال پس از مدت‌ها به سهراب زنگ زدیم تا درباره شرایط این روزهای پرسپولیس که اتفاقاً خوب هم نیست حرف بزنیم.
 
پرسپولیس در جام حذفی به آلومینیوم اراک باخت. پس از این باخت جو عجیبی در فضای مجازی به وجود آمد و خیلی‌ها به کادر فنی و بازیکنان حمله کردند. نظر شما در این باره چیست؟
درباره جذب بازیکن و بعضی از ارنج‌های بد و مسائل فنی می‌توان ایراداتی را به سرمربی و کادر فنی‌اش گرفت اما انصافاً فحاشی و انتقادات شدید کار شایسته‌ای نیست. کادری که دو بار پرسپولیس را به فینال آسیا رسانده و چند قهرمانی دیگر هم برای پرسپولیس کسب کرده است. جدا از این مسائل من فکر می‌کنم یحیی خیلی روی فضای مجازی زوم کرد و خودش را وارد حاشیه کرد. ضمن اینکه با داوران خیلی وارد چالش شد و هم تیم و خودش را وارد حاشیه‌هایی کرد که خیلی به تیم و خودش لطمه زد.
با این شرایط فکر می‌کنید پرسپولیس به تغییر و تحول نیاز دارد؟
باید به یحیی فرصت داد و تا پایان فصل او را حفظ کرد چون این مربی به لحاظ فنی یکی از بهترین‌های ایران است و بعد از اتمام فصل در مورد کادر فنی و هرگونه تصمیم احتمالی اقدام کرد.
با شش امتیاز اختلاف نسبت به تیم صدرنشین فکر می‌کنید پرسپولیس شانسی برای قهرمانی داشته باشد؟
با توجه به بازی‌های کمی که مانده شانس قهرمانی پرسپولیس در لیگ سخت شده اما این شانس کاملاً منتفی نشده است و  محال نیست که پرسپولیس قهرمان شود. از سویی با شرایطی که پرسپولیس به لحاظ فنی و روحی دارد شرایط برای قهرمانی کمی سخت است چه بسا که اواخر فصل هم هست و معمولاً تیم‌ها در چنین مقطعی خیلی سخت امتیاز از دست می‌دهند.
چرا پرسپولیس قدرت فصل های قبل را ندارد؟
  من فکر می‌کنم مشکل این فصل پرسپولیس به امروز یا دیروز باز نمی‌گردد و در واقع مشکل پرسپولیس از جایی شروع شد که وزیر جدید ورزش خیلی دیر مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره را انتخاب کرد در حالی که در باشگاه رقیب سنتی شرایط کاملاً متفاوتی حکمفرما بود و مدیرعامل و هیأت مدیره خیلی زود انتخاب شدند به همین دلیل استقلال خیلی بهتر سر و سامان پیدا کرد. این مسأله موجب شد تا سرمربی تیم پرسپولیس نتواند به آن شکلی که می‌خواست بازیکنان مد نظر خود را به خدمت بگیرد هر چند که اشتباهاتی هم در جذب بازیکن وجود دارد و نمی‌توان منکر این موضوع شد. بعد از بازی مقابل الهلال و شکست مقابل این تیم هم پرسپولیس با شرایط بدی وارد لیگ به لحاظ روحی روانی و فنی شد به همین دلیل هم نتوانست لیگ را خوب شروع کند.
اما به هر حال شاید سرمربی پرسپولیس می‌توانست در خریدهایش با دقت بیشتری عمل کند!
تا نیم فصل شرایط نسبتاً بد نبود اما در نیم فصل دوم که مدیرعامل انتخاب شد سرمربی تیم جدا از بحث جذب رامین رضاییان نتوانست در نیم فصل دوم خوب بازیکن جذب کند. در این بین بازیکنی خارجی مانند تمیروف جذب شد که او از نظر من حتی در حد تیم‌های لیگ برتری ما نیست چه برسد به پرسپولس که پنج دوره متوالی قهرمان لیگ برتر ایران شده است.
ولی سرمربی پرسپولیس حتماً می‌توانست بازیکنان باکیفیت‌تری خصوصا بازیکنان خارجی جذب کند و اجباری روی بازیکن پرسپولیس وجود نداشت!
بله سرمربی پرسپولیس حتماً می‌توانست بازیکنان بهتری را انتخاب کند اما این فرصت را از دست داد جدا از اینکه سرمربی پرسپولیس باید از سیدجلال حسینی که رهبری بزرگ است از بازی با استقلال تا همین بازی با تیم اراکی که حتماً می‌توانست به کار تیم بیاید ولو در نیمه دوم استفاده می‌کرد اما این اتفاق نیفتاد تا سیدی که عملاً می‌توانست عصای دست یحیی و پرسپولیس در بازی‌های سخت باشد از کمک به تیم خودش محروم شود.بازیکنی که با مشخصات و تعریف‌های او در پرسپولیس نداریم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.