پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

زینچنکو: هر روز بیشتر از متجاوزان به اوکراین متنفر می شوم؛ مردم همه چیز را فراموش کرده اند

زینچنکو: هر روز بیشتر از متجاوزان به اوکراین متنفر می شوم؛ مردم همه چیز را فراموش کرده اند
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گاردین، بعد از حمله نظامی روسیه به اوکراین، الکساندر زینچنکو، بازیکن اوکراینی منچسترسیتی یکی از افرادی بود که از این اتفاق به شدت انتقاد کرد. او یک بار دیگر و این بار درباره جنگ اوکراین و روسیه با گاردین صحبت کرده و در مورد تاثیرات این جنگ بر زندگی اش حرف زده است. زینچنکو در این باره گفت:

بیش از 7 هفته گذشته است و می توانید ببینید که مردم همه چیز را فراموش می کنند و شروع به تطبیق دادن خود با بی رحمی هایی که در کشور من به وقوع می پیوندد کرده اند. نه، نه، نه. مردم اوکراین دارند گرسنگی می کشند.هر روز جسدهای تازه پیدا می شود. چطور می توانید انقدر خونسرد باشید؟ باید بیشتر در این مورد صحبت کرد. هر روز بیش از گذشته از افرادی که به خاک کشورم تجاوز کردند متنفر می شوند. از صحبت در این باره دست نمی کشم. تمام دنیا باید حقیقت را بداند. 

بازیکن منچسترسیتی می گوید بعد از حمله روسیه به کشورش، دیگر با دوستان روس خود ارتباط ندارد:

آنجا دوستانی دارم اما حالا دیگر عملا رابطه ای نداریم. خیلی ناراحتم. شاید آنها ترسیده باشند. تصاویری از دستگیری معترضین روس را هر روز می بینیم اما اگر نگاهی به فوتبالیست ها و رسانه ها بیاندازید... اگر همه در یک زمان در اینستاگرام پستی بگذارند و بنویسند ما مخالف این جنگ هستیم و این جنگ باید متوقف شود، آیا همه آنها را دستگیر می کنند؟ معلوم است که نه. خجالت آور است که چیزی نمی گویند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.