سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

برخلاف تمیروف و صفروف، تنها هنانوف موفق بود

آشوبی: سه بازی سخت خارج از خانه استقلال می‌تواند پرسپولیس را امیدوار سازد

آشوبی: سه بازی سخت خارج از خانه استقلال می‌تواند پرسپولیس را امیدوار سازد
امیرمحمد قراگزلو
امیرمحمد قراگزلو

به گزارش ایران ورزشی؛ عصر دیروز  با فرزاد آشوبی بازیکن اسبق پرسپولیس در خصوص اتفاقات پیرامون این تیم و شانس قهرمانی و سایر مسائلی که مربوط به  امور فنی است، صحبت  کردیم که مشروح این مصاحبه را می‌خوانید:

به نظرتان مشکلات این فصل پرسپولیس به لحاظ فنی چیست؟
ما  داخل رختکن و تمرینات تیم نیستیم اما به لحاظ فنی، پرسپولیس این فصل نوسان زیادی داشته و ثباتی که یک تیم برای موفقیت لازم دارد، در این تیم دیده نشد.  یعنی بازیکنان از این مهم دور بوده‌اند. عملکرد بازیکنان هم به شکلی نبوده که کادر فنی را برای استفاده ثابت از آنها به جمع‌بندی صد درصدی برساند. بازیکنان پرسپولیس خصوصاً جایگزین‌ها  خیلی تلاش کردند اما به هر حال سه بازیکن کلیدی جدا شده‌اند که در ستون فقرات تیم هم به نوعی انجام وطیفه می‌کردند و خیلی خوب بودند ولی بازیکنانی که جذب شدند با روش و کار تاکتیکی پرسپولیس نتوانستند خودشان را وقف دهند.  در کنار این مسائل پنجره بسته و تغییرات مدیریتی و نداشتن تمرکز و آرامش کافی که لازمه موفقیت هر تیمی است، در پرسپولیس وجود نداشت. به همین دلیل تیم با نوساناتی مواجه بود.
قبول دارید که پرسپولیس از خط دروازه تا مهاجم نیاز به جذب بازیکنان جدید دارد؟
ما باید این مسأله را در نظر بگیریم که به هر حال بازیکنانی مانند کنعانی‌زادگان و نوراللهی که از تیم جدا شدند، مهره‌های بدون ‌جایگزینی بودند. مضاف بر اینکه شهریار مغانلو هم که در نیم فصل به پرسپولیس اضافه شد واقعاً مهاجم تأثیر‌گذاری بود. از این‌رو، کار شاقی لازم بود تا جای خالی این بازیکنان پر شود. در خط دروازه هم حامد لک فصل قبل یکی از بهترین‌ها بود اما  یک بازیکن برای باقی ماندن در فرم مطلوب، نیاز به یکسری تمرینات و رعایت پارامتر‌هایی دارد که شاید لک آنها را در این فصل به خوبی رعایت نکرد. شاید بازیکنان پرسپولیس نیاز به ریکاوری ذهنی و دور کردن بعضی مسائل حاشیه‌ای دارد. لک دروازه‌بان با تجربه و توانمندی است و حیف است که او خودش را خارج از فرمی کند که همه روی او حساب خاصی باز کرده بودند.
با وجود فاصله شش امتیازی و شش بازی باقی‌مانده، شانس قهرمانی برای پرسپولیس قائل هستید؟
شانس برای قهرمانی پرسپولیس وجود دارد و زمانی این موضوع قوت می‌گیرد که  به یاد بیاوریم استقلال سه بازی بسیار سخت خارج از خانه مقابل سپاهان، مس رفسنجان و فولاد پیش‌رو دارد.  البته همه این مسائل زمانی در پرسپولیس تأثیر‌گذار خواهد بود که این تیم روی کار خودش تمرکز داشته باشد و اشتیاق و انگیزه کافی نزد بازیکنان پرسپولیس وجود داشته باشد. بازیکنان تا آخرین لحظه برای موفقیت و تکرار قهرمانی‌شان بجنگند و تلاش کنند.
در خصوص خریدهای سرمربی پرسپولیس که انتقادات زیادی به آن وارد شده چه نظری دارید؟
بازیکنانی که جذب شده‌اند، سابقه خوبی داشتند اما حالا اینکه چطور نتوانستند در اتمسفر پرسپولیس قرار بگیرند و عملکرد خوب‌شان را تکرار کنند، مسأله‌ای دیگر است. ضمناً این مسأله هم وجود دارد که قرار نیست تمامی انتخاب‌های یک مربی در تیمش جواب دهد. از همین رو، زوم کردن در این بخش شاید کار منطقی‌ای نباشد. تنها مسأله‌ای که وجود دارد، به ضعف بازیکنان خارجی بازمی‌گردد. در این بخش هنانوف را بازیکنی دیدم که رزومه خوبی دارد اما جدا از او دو بازیکن دیگر خارجی عملکرد ضعیفی داشتند. خصوصاً تمیروف که در پست مهاجم بازی می‌کرد و پرسپولیس در این بخش به شدت نیاز به تقویت داشت اما بازیکن ازبکستانی نتوانست انتظارات را برآورده سازد و متأسفانه در امر گلزنی که پرسپولیس به خاطر این مهم او را جذب کرد، اصلاً موفق نبود.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.