جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱

به بهانه پایان قرارداد 7 بازیکن

مکــــافات عمــــل!

مکــــافات عمــــل!
حمیدرضا عرب
حمیدرضا عرب

به گزارش ایران ورزشی؛ قرارداد 7 بازیکن استقلال در انتهای فصل به پایان خواهد رسید و عوامل متعددی در تمدید قرارداد این بازیکنان نقش خواهد داشت. بدون شک عملکرد فردی هر یک از این بازیکنان بیشترین سهم را در تمدید قرارداد ایفا خواهد کرد اما قهرمانی استقلال در لیگ جاری را نیز باید از جمله دلایلی دانست که باشگاه را به سمت تمدید قرارداد تعداد بیشتری از بازیکنان این فصل سوق خواهد داد. البته در میان بازیکنانی که قراردادشان با استقلال به پایان نمی‌رسد نیز گزینه‌هایی وجود دارد که احتمال جدایی‌شان می‌رود و شاید رسیدن پیشنهادهای خارجی و یا داخلی موجب جدایی این دست بازیکنان شود. بنابراین صرف اینکه بازیکنی در لیست خروج است نمی‌توان از جدایی قطعی آن صحبت به میان آورد.

مهدی مهدی‌پور
میان بازیکنانی که قراردادشان به پایان می‌رسد او اولین گزینه برای تمدید قرارداد خواهد بود. مهدی‌پور با‌ وجود آنکه فصل پیش عملکرد درخشانی نداشت، اما در فصل جاری توانست نگاه‌ها را به سمت و سوی خود جلب کند و نمایش متفاوتی را ارائه کند. اگر این بازیکن با پیشنهاد خارجی مواجه نشود، به سبب آنکه در تیم ملی هم حضور دارد، باشگاه استقلال بسرعت در راستای بازگرداندن او به لیست خود، اقدام خواهد کرد. مهدی‌پور به عنوان رابطی میان بازیکنان خط میانی و مهاجمان می‌تواند نقشی محوری و اثرگذار در استقلال فصل بعد ایفا کند و به طور قطع در لیست استقلال به عنوان بازیکنان سطح یک معرفی خواهد شد.

نکته: قرارداد 7 بازیکن استقلال درحالی رو به پایان است که برخی لژیونرها نیز
مد نظر باشگاه استقلال قرار دارند تا دوباره به جمع آبی‌ها بازگردند.یکی از این بازیکنان کاوه رضایی است. درباره مهدی قایدی نیز حرف‌هایی به گوش می‌رسد

آرمان رمضانی
احتمال جدایی آرمان رمضانی از استقلال کم نیست. این بازیکن که همواره مورد حمایت فرهاد مجیدی قرار گرفته چندان در خط حمله استقلال گلزن نبوده و هیچ بعید نیست که فصل بعد دیگر در استقلال نباشد. گرچه رمضانی گاهی عصای دست استقلال شد اما به طور کلی عیار او با بازی در تیم‌های بزرگ جور نیست و همان بهتر که در تیم‌های سطح پایین‌تری به فوتبال ادامه دهد. رمضانی البته به مانند پرسپولیس در استقلال ناموفق نبود و در باشگاه جدید خود نمایش بهتری از خود بجا گذاشت اما در هر حال آنچه از این بازیکن بجا مانده کارنامه پر باری نیست که باشگاه را برای تمدید قراردادش وسوسه کند. شاید تصمیم‌گیران استقلال روی رمضانی به عنوان گزینه سوم در خط حمله حساب کنند.

روزبه چشمی
در فصلی که استقلال سه مدافع خود را در میانه‌های راه از دست داد و گاه با مصدومیت‌ها و محرومیت‌های مدافعان خود مواجه بود، روزبه چشمی توانست بار مسئولیت در این پست را به دوش بکشد و به عنوان بازیکنی که هم قادر است در پست هافبک دفاعی به میدان برود و هم دفاع به استقلال کمک رساند. چشمی نیز جزو بازیکنانی خواهد بود که به احتمال زیاد باشگاه استقلال به سمت تمدید قرارداد با او پیش خواهد رفت. این وضعیت شاید ارتباطی با نتیجه استقلال در پایان لیگ نداشته باشد، چون چشمی توانایی بازی در چند پست را دارد و به لحاظ فنی بازیکن مقرون به صرفه‌ای خواهد بود. البته چشمی با این سبک بازی نمی‌تواند از حضورش در استقلال برای سال‌های متمادی مطمئن باشد.

رافائل داسیلوا
حس رضایتمندی از عملکرد این مدافع برزیلی زودتر از آنچه تصور می‌شد فضای استقلال را فرا گرفت. داسیلوا بواقع در بازی‌هایی که برای استقلال به میدان رفته، موفقیت‌هایی داشته و توانسته در کارزار بازی‌های پر فشار عملکرد مناسبی از خود بجا بگذارد. نقطه تاریک نمایش او اخراج در بازی با پیکان است اما به هر شکل عملکرد کلی‌اش به حدی مطلوب بوده که بتواند در فهرست بازیکنانی باشد که باشگاه برای تمدید قراردادش زودتر از سایر بازیکنان اقدام کند. البته منطق حکم می‌کند که ارزیابی نهایی از عملکرد فنی داسیلوا به بعد از بازی‌های حساس آتی موکول شود تا این بازیکن بیشتر در کوران لیگ محک بخورد و عیارش مشخص شود. با این حال تا به امروز داسیلوا جزو بازیکنانی است که تمدید قراردادش بسیار محتمل به نظر می‌رسد.

عارف غلامی
اینکه عارف غلامی در تیم فصل بعد باشد یا نباشد به طور قطعی روشن نیست. غلامی با اینکه گاهاً به تیم ملی دعوت شده اما هرگز مدافع مطمئنی جلوه نکرده و اشتباهات مکرر همواره سبب شده با تردید به او نگاه شود. گرچه مجیدی هم گاهی پشت این بازیکن درآمد و از او حمایت کرد اما واقعیت این است که غلامی جزو مدافعان مطمئن فوتبال ایران محسوب نمی‌شود. با این حال تیمی مانند استقلال که نیاز به بازیکنان درجه یک دارد، به عنوان یک بازیکن درجه دو و دم دست می‌تواند همچنان روی این بازیکن حساب کند و به همین دلیل شاید سیاست باشگاه استقلال تمدید قرارداد این بازیکن برای فصل بعد باشد تا به عنوان نفر دوم در خط دفاع از این بازیکن بهره بگیرد.

سعید مهری
درباره مهری نیز می‌شود با قطعیت اعلام کرد که در لیست فصل بعد وجود ندارد. مهری که در نیم فصل لیگ گذشته به استقلال ملحق شد تا شاید گره‌گشای این تیم باشد، هرگز در قامت هافبکی اثرگذار جلوه نکرد. مهری را باید بی‌هیچ ملاحظه‌کاری در فهرست خریدهای ناموفق 10 سال اخیر استقلال قرار داد. بازیکنی که برای استقلال به جز بر جا گذاشتن بار مالی سنگین، هیچ عایدی دیگری نداشت. مهری به حدی در استقلال کم اثر بوده که تا امروز حتی یک پاس گل نیز از او به ثبت نرسیده است و حیرت‌انگیز است که چرا تصمیم‌گیران باشگاه استقلال دست روی چنین بازیکن بی‌کیفتی گذاشته‌اند. شاید ترس از شکایت از سوی مهری یکی از مهم‌ترین دلایل در ادامه همکاری با او باشد.

وریا غفوری
مهم‌ترین چهره در لیست بازیکنانی که قراردادشان رو به پایان است، وریا غفوری است. بازیکنی که یقیناً تا پایان نقل و انتقالات فصل بعد بارها درباره‌ تمدید شدن یا نشدن قراردادش در رسانه‌ها خواهیم شنید. حقیقت این است که ‌وریا به پایان دوران فوتبالش نزدیک شده اما اینکه فصل بعد موعدش باشد یا اینکه آقای کاپیتان یک فصل دیگر قابلیت حضور در ترکیب آبی‌ها را داشته باشد، قابل بحث است. شاید اگر از وریا بپرسید خودش اعلام کند که دوست دارد یک فصل دیگر با استقلال به بازی ادامه دهد. این درخواست بدون شک اگر با قهرمانی استقلال در پایان فصل جاری همراه باشد، بیشتر قابل پذیرش است وگرنه‌ وریا نیز باید منتظر تصمیم‌هایی باشد که هرگز به مذاقش خوش نخواهد آمد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.