سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹

آخرین اولتیماتوم شیخ، آخرین هشدار میلیچ

استقلال در میدان مین بدهی ها

استقلال در میدان مین بدهی ها

استقلال بدهی های سنگینی به دیاباته دارد و چنانچه تا بعد از دو بازی مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا بدهی این بازیکن را پرداخت نکند، باید با این بازیکن خداحافظی کند.

حمیدرضا عرب/همانطور که پیش‌تر نیز به آن اشاره شده بود باشگاه استقلال در پرداخت دیون دیاباته عملکرد موفقی نداشته و نتوانسته طبق توافقات انجام شده، حقوق این بازیکن را بپردازد. حتی پیش از آنکه شیخ در اردوی استقلال در قطر حاضر شود این بازیکن باشگاه را تهدید کرده بود که اگر دریافتی نداشته باشد در ادامه‌ بازی‌ها استقلال را همراهی نخواهد کرد اما باشگاه توانست بخشی از مطالبات را پرداخت کند و از این بازیکن به نوعی وقت بگیرد.

 در واقع اگر می‌بینید اکنون شیخ در اردوی استقلال در قطر حضور دارد، به دلیل این است که به باشگاه وقت داده تا آخر بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا باقی دستمزدش را پرداخت کنند و اگر باشگاه استقلال موفق به انجام چنین کاری نشود، با توجه به اینکه از مهلتی که شیخ برای باشگاه استقلال تعیین کرده، گذشته قرارداد می‌تواند به خواست دیاباته فسخ شده و این بازیکن راهی تیم دیگری شود. اگر بخواهیم حقوقی به ماجرا نگاه کنیم قرارداد همین حالا هم فسخ شده است.شیخ دیاباته تا کنون به باشگاه استقلال حسن‌نیت نشان داده و بارها با وجود خلف وعده‌های مکرر در تمرینات و بازی‌ها شرکت کرده است که بار آخر نیز با اینکه درخواست مالی او به طور کامل از سوی باشگاه استقلال اجابت نشد اما به قطر رفت تا دست استقلال را در لیگ قهرمانان آسیا بگیرد.
 بعد از پایان این بازی‌ها اما روشن نیست که چه اتفاقی رخ می‌دهد چون طبق نامه‌ای که دیاباته به باشگاه استقلال ارسال کرده مهلت پرداخت باقی مطالبات به پایان رسیده است. طبق گزارشی که خبرگزاری فارس منتشر کرده دیاباته اکنون 438 هزار دلار از باشگاه استقلال طلب دارد. مبلغی که با انضمام پاداش‌ها محاسبه شده که معادل ریالی‌اش بیش از 11 میلیارد تومان می‌شود. اگر باشگاه استقلال طبق خبرهایی که رسیده در هفته‌های گذشته مبلغ 50 هزار دلار را به این بازیکن پرداخت کرده باشد بازهم از تعهدات خود عقب است و باید هرچه زودتر این مبلغ را به‌روز کند وگرنه ممکن است دیاباته تصمیم دیگری بگیرد و استقلال را ترک کند.
در عین حال هرویه میلیچ نیز از باشگاه استقلال خواسته مطالباتش پرداخت شود. این بازیکن هم طلب قابل توجهی از باشگاه استقلال دارد و با توجه به اینکه اکنون سران باشگاه استقلال به دلیل ناتوانی در استخدام استراماچونی زیر فشار هستند و نتوانسته‌اند مجوز حضور این مربی را بگیرند، چنانچه نتوانند در روزهای آتی طلب بازیکنان خارجی را هم پرداخت کنند و آنها از ایران بروند یا قرارداد خود را یکطرفه فسخ کنند، بدون شک بیش از همه این روزها تحت فشار قرار می‌گیرند و چه بسا فضای موجود آنها را به سمتی ببرد که دیگر نتوانند در استقلال به مدیریت ادامه دهند.
در واقع مسئولان باشگاه استقلال اگر بخواهند برای فصل بعد نیز دیاباته و میلیچ را در اختیار داشته باشند باید نسبت به پرداخت بدهی‌های آنها اقدام کنند وگرنه مسیر این باشگاه به سمتی خواهد رفت که این دو بازیکن خارجی هم جدا خواهند شد. با توجه به اینکه پنجره نقل و انتقالاتی استقلال بسته است حفظ بازیکنانی که با این باشگاه قرارداد داشته‌اند باید در اولویت قرار گیرد تا اگر احیاناً در پرداخت بدهی شفر تأخیر ایجاد شد، باشگاه بتواند طبق قوانین از بازیکنان سابق خود در بازی‌های آتی بهره ببرد اما جدایی بازیکنانی که طبق همین قانون می‌توانند برای استقلال بازی کنند، باشگاه را تحت فشار قرار می‌دهد تا به جهت پر کردن جای خالی جداشده‌ها طلب شفر را بپردازند تا بازیکنان جدید در ترکیب استقلال قرار بگیرند.
به هر حال آنچه امروز رخ داده حاصل بی‌فکری مدیران باشگاه استقلال است و چنانچه رویه امروز ادامه داشته باشد بازیکنان داخلی نیز امید به دریافت حقوق خود از باشگاه استقلال نخواهند داشت. شاید در این شرایط بهترین راه حل برای باشگاه استقلال فروش مهدی قایدی باشد. بازیکنی که گفته می‌شود یک باشگاه قطری حاضر است مبلغ 5/2 میلیون یورو برای پرداخت رضایتنامه‌اش پول به باشگاه استقلال بدهد. با این حق انتقال می‌شود بخش اعظمی از مشکلات باشگاه استقلال را حل کرد و از زیر بار بسیاری از دیون خارج شد. آیا باشگاه استقلال چنین خواهد کرد؟
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.