پنج شنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

بدشانسی بزرگ یحیی در راه قهرمانی سوم

مصدومیت 13 بازیکن اصلی پرسپولیس!

مصدومیت 13 بازیکن اصلی پرسپولیس!
محمد قراگزلو
محمد قراگزلو

به گزارش ایران ورزشی؛ جدا از تمام مشکلات فنی، حاشیه‌ای و اتفاقاتی از بیرون یا داخل تیم پرسپولیس که منجر به این شده تا این تیم در فصل جاری لیگ برتر شانس اول قهرمانی نباشد، مسأله مصدومیت هم چیزی نیست که بتوان از آن براحتی عبور کرد. رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس در مصاحبه اخیر خود به این مسأله به عنوان یکی از بدشانسی‌ها و عاملی برای عقب افتادن از صدر جدول اشاره داشته که بیراه هم نیست چرا که بررسی شرایط بازیکنان این فصل پرسپولیس نشان می‌دهد 13 بازیکن اصلی سرخ‌ها در همین فصل دچار مصدومیت شده و حداقل یک بازی را از دست داده‌اند. برخی مصدومیت‌ها هم مثل سیامک نعمتی آنقدر طولانی بوده که بیشتر فصل در اختیار کادر فنی نبوده‌اند.
سیامک نعمتی: مدافع – هافبک راست پرسپولیس بیشتر از هر بازیکنی این فصل به خاطر مصدومیت دور بوده. او بار اول در بازی هفته سوم در اراک از ناحیه همسترینگ مصدوم شد و هفته دهم به ترکیب برگشت اما دوباره قبل از دیدار هفته شانزدهم آسیب دید و با عمل جراحی فتق در آخرین روزهای سال 1400 دور شد. او با اینکه از شروع سال جدید در تمرینات حاضر بوده اما هنوز به لیست اصلی تیم نرسیده و شاید این اتفاق در بازی 14 اردیبهشت مقابل پیکان رخ دهد و سیامک شش بازی آخر در اختیار یحیی باشد.
حامد پاکدل: مهاجم لرستانی این فصل پرسپولیس در بازی هفته نهم مقابل هوادار مصدوم شد و از بازی سوپرجام برگشت. او در بازی هفته شانزدهم حضور داشت و گل زد و به درخشش‌اش ادامه داد تا اینکه قبل از بازی هفته بیستم مقابل مس رفسنجان در تمرین به شکلی عجیب آسیب دید و دو بازی را از دست داد تا در دربی هفته بیست و سوم برگردد اما بازیکن قبل از مصدومیت نشد.
امید عالیشاه: وینگر تکنیکی و کاپیتان دوم سرخ‌ها هم این فصل دو مقطع مصدوم بود. بار اول او در همان نیمه نخست بازی هفته دوازدهم مقابل سپاهان مصدوم شد و چهار بازی بعدی تیمش را از دست داد اما کمبود بازیکن باعث شد تا در سوپرجام به عنوان بازیکن تعویضی به میدان برود که این مسأله مصدومیت او را تشدید کرد و عالیشاه تا بازی هفته بیست و سوم مقابل استقلال نتوانست در ترکیب قرار بگیرد.
عیسی آل‌کثیر: در بازی هفته چهاردهم مقابل شهر خودرو در تاریخ 18 دی‌ماه سال گذشته مصدوم شد و تا همین الان هم جراحی نکرده اما حاضر شده بعد از حدود چهار ماه جراحی شود و با توجه به دوری حداقل شش ماهه‌اش به احتمال زیاد باید برای نیم فصل دوم فصل بعد یا آن مقطع از لیگ بیست و دوم که بعد از جام جهانی برگزار خواهد شد آماده حضور در میدان شود.
وحدت هنانوف: مدافع تاجیک نزدیک دو ماه به خاطر بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه نتوانست بازی کند و به محض باز شدن پنجره از ناحیه مچ پا مصدوم شد و چهار هفته بعد به میدان برگشت. او از بازی حذفی مقابل ذوب‌آهن در ترکیب قرار گرفت و اولین بازی لیگ برتری‌اش هفته هفدهم و شروع غیر رسمی نیم فصل دوم مقابل نساجی بود. تازه وحدت خوش‌شانس بود که بخشی از دوره مصدومیتش در تعطیلی مسابقات سپری شد.
احسان پهلوان: در همان نیمه نخست بازی هفته ششم مقابل صنعت نفت مصدوم شد و هفته یازدهم در دیدار با ذوب‌آهن به ترکیب برگشت. البته بخشی از دیر برگشتن او به ترکیب به این خاطر بود که پهلوان به کادر فنی گفته بود با دریافت پیشنهاد از کویت نیم فصل دوم جدا خواهد شد.
علی شجاعی: در بازی هفته سیزدهم مقابل تراکتور مصدوم شد. قبل از بازی جام حذفی مقابل ذوب‌آهن به تمرین گروهی برگشت اما برای بازی کردن تا دیدار هفته هفدهم مقابل نساجی صبر کرد.
کمال کامیابی‌نیا: مصدومیت شدید مچ پا از اردوی تیم ملی در خردادماه سال گذشته همراه کمال بود و او غیر از مقطع پایانی فصل گذشته، فصل جدید را هم با نیمکت‌نشینی ناشی از همان مصدومیت شروع کرد چرا که از نظر بدنی عقب بود. کمال اولین بار در این فصل در بازی هفته ششم مقابل صنعت نفت به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفت.
میلاد سرلک: هافبک شماره 10 پرسپولیس در نیمه نخست بازی هفته بیستم مقابل مس رفسنجان مصدوم شد و بیرون رفت. او بازی هفته 21 در آبادان را از دست داد که بهای سنگینی برای پرسپولیس داشت و از هفته بعد از آن در مسجدسلیمان به ترکیب برگشت.
محمد شریفی: بعد از دو سه بازی خوب در ترکیب سرخ‌ها در بازی هفته دهم مقابل پیکان از ناحیه کتف مصدوم شد و با اینکه قبل از بازی هفته پانزدهم مقابل فجرسپاسی به تمرین گروهی برگشت اما برای بازی کردن تا هفته بیستم منتظر ماند و هیچ‌وقت نتوانست فرم قبل از مصدومیتش را پیدا کند.
مهدی ترابی: بازیکن کلیدی پرسپولیس در بازی هفته نهم مقابل هوادار قبل از شروع نیمه دوم مصدوم شد و از بازی بیرون رفت. او در بازی هفته دهم مقابل پیکان باز هم مصدوم و تعویض شد. ترابی در دیدارهای هفته‌های یازدهم و دوازدهم مقابل ذوب‌آهن و سپاهان به عنوان بازیکن تعویضی وارد میدان شد و بالاخره از بازی هفته سیزدهم مقابل تراکتور فیکس شد.
وحید امیری: بعد از دربی به اردوی تیم ملی رفت و پس از بازی در کره‌جنوبی از ناحیه کمر احساس مصدومیت کرد و در سال جدید هنوز تمرینی با پرسپولیس نداشته است. او فعلاً یک بازی لیگ برتری و یک بازی حذفی را از دست داده و معلوم نیست که به بازی پیکان برسد یا خیر.
فرشاد فرجی: آخرین بازیکن مصدوم پرسپولیس مدافع میانی قائمشهری سرخ‌هاست که در دیدار با آلومینیوم اراک در جام حذفی از ناحیه مچ پا آسیب دید و گفته شد 3 تا 4 هفته دور از تمرین خواهد بود. فرجی هم مثل امیری خوش‌شانس بود که تعطیلات بازی‌ها از راه رسید اما بعید است به بازی پیکان برسد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.