پنج شنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

سوریان: اعتماد به کشتی‌گیران جوان جای تقدیر دارد

سوریان: اعتماد به کشتی‌گیران جوان جای تقدیر دارد
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی، حمید سوریان نایب رئیس فدراسیون کشتی و دارنده ۷ مدال طلای المپیک و جهان در کشتی فرنگی با بیان این مطلب افزود: مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در حالی با کسب ۴ مدال طلا، ۱ مدال نقره و ۲ مدال برنز و کسب عنوان نایب قهرمانی توسط تیم کشورمان به پایان رسید که ۶ مدال آور مسابقات جهانی نروژ در این رقابت‌ها حضور نداشتند.

وی ادامه داد: کادر فنی طبق وعده ای که داده بود نفرات برتر چرخه انتخابی تا رقابت های جام تختی را به این مسابقات برد و پای نتایج آن ها ایستاد و این کار جای تقدیر دارد، چراکه اکثر چهره های جوان و نفرات پشت خط مانده عملکرد خوبی در مغولستان داشتند و نتیجه کسب شده قابل تقدیر است.

سوریان گفت: مسابقات قهرمانی آسیا را به عنوان یک مسابقه تدارکاتی و جزئی از چرخه انتخابی قرار دادیم چراکه ما در چند ماه آینده ۲ رقابت مهم جهانی صربستان و بازی های آسیایی چین را پیش رو داریم و باید به فکر آماده سازی نفرات برای این مسابقات باشیم.

نایب رئیس فدراسیون کشتی ادامه داد: در واقع نفرات جوان و آینده داری که در مغولستان به موفقیت رسیدند، در مسابقات تدارکاتی پیش رو در کنار سایر نفرات عنوان دار محک می خورند که این کار هم باعث رشد کشتی گیران می شود و هم دست کادر فنی را برای انتخاب نفرات خود بازتر می کند.

سوریان خاطر نشان کرد: پس از مسابقات مغولستان فدراسیون جلسه را با کادرهای فنی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی خواهد گذاشت و در مورد چگونگی و کیفیت اعزام کشتی گیران به مسابقات جهانی صربستان و بازی های آسیایی تصمیم گیری می شود.

وی با بیان اینکه برای فدراسیون بازی های المپیک و بعد از آن رقابت های جهانی در اولویت است، گفت: هدف اصلی کسب موفقیت در المپیک ۲۰۲۴ پاریس و ۲۰۲۸ لس آنجلس است و پس از آن رقابت های قهرمانی جهان است.

سوریان خاطرنشان کرد: فدراسیون کشتی نیز تمام تلاش خود را برای پشتیبانی از تیم های ملی خواهد داشت و به دنبال این است که با ایجاد انگیزه و رقابت در میان کشتی گیران، آینده کشتی کشور را به جهت حضور قدرتمند در میادین مهم تضمین کند.

تیم کشتی فرنگی ایران توانست در مسابقات قهرمانی آسیا در مغولستان ۴ نشان طلا، یک نقره و ۲ برنز را کسب کند و نایب قهرمان این رقابت ها شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.