جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱

سارا بهمنیار: برای مبارزه در توکیو ثانیه شماری می کنم/ تمریناتم را حتی در شرایط قرنطینه رها نکردم

سارا بهمنیار: برای مبارزه در توکیو ثانیه شماری می کنم/ تمریناتم را حتی در شرایط قرنطینه رها نکردم

حتی در شرایط قرنطینه هم تمریناتم را ترک نکردم و به صورت انفرادی البته هماهنگ با برنامه های کادرفنی تمریناتم را ادامه دادم تا با شروع مجدد اردوهای تیم ملی با یک بدن آماده و روحیه مبارزه ای درست و حسابی در اردو حاضر شوم.

رضاعباسپورسارا بهمنیارمتولد سال 1378 از شهر آستانه اشرفیه استان گیلان است. ملی پوش توانمند کاراته ایران، نخستین بانوی گیلانی است که اسفند سال گذشته پس از کسب مدال نقره لیگ جهانی کاراته وان اتریش در وزن  منهای 50 کیلوگرم بلافاصله موفق به کسب مدال طلای پنجمین مرحله لیگ جهانی ۲۰۱۹ ژاپن و مدال طلای ششمین مرحله لیگ کاراته وان در مسکو شد. بهمنیارپس از درخشش در تمامی مراحل امتیازی و گزینشی المپیک 2021 توکیو در دسته منهای 50 کیلوگرم با قرار گرفتن در رتبه چهارم جدول رده بندی و امتیازی این وزن پس از کاراته کاهایی از کشورهای ترکیه، ژاپن و استرالیا صاحب امتیاز ورودی به بازی های المپیک توکیو شد و نامش را به عنوان اولین دختر المپیکی تاریخ ورزش گیلان جاودانه کرد. او مدال برنز لیگ جهانی کاراته وان امارات، مدال نقره مسابقات امیدهای جهان در اسپانیا، مدال نقره مسابقات امیدهای آسیا در قزاقستان و همچنین مدال نقره لیگ جهانی کاراته وان ژاپن را نیز در کارنامه موفق و درخشان خود ثبت کرده است. بهمنیار معتقد است بزرگترین آرزوی او مثل همه ورزشکاران ملی پوش حضور در بازی های المپیک و کسب افتخار در این رویداد بزرگ جهانی است. به همین دلیل در سال 2018و 2019 قبل از شیوع ویروس کرونا در دنیا هر چه داشته در میدان مبارزه رو کرده تا بتواند با قدرت به عنوان ملی پوش المپیکی کاراته در توکیو حاضر باشد. به همین بهانه سراغ ملی پوش المپیکی کراته کشورمان می رویم تا در شرایط ویژه و بحرانی فعلی که ویروس کرونا برای دنیا ایجاد کرده است، بیشتر با وضعیت آمادگی و انگیزشی این ملی پوش آشنا شویم.


کرونا و تعطیلی اردوهای تیم ملی چقدر روی سطح کیفی و انگیزشی شما اثر منفی گذاشت؟
قطعا شیوع این ویروس عجیب و غریب نه تنها ما بلکه همه دنیا را زمینگیرکرده است. خودتان می بینید که هر روز چه وضعیت وخیمی را تجربه می کنیم و این ویروس مهلک چه آسیبی را به بخش های مختلف جامعه ما وارد کرده است. کرونا به ورزش هم آسیب بسیاری زده است. ما قبل از اینکه این ویروس دنیا را بهم بریزد، در بهترین شرایط تمرینی و مسابقه ای قرار داشتیم. خود من سال 2018 و 2019 خاطر وضعیت آمادگی بسیار خوبی که داشتم، دو سال موفق و پرمدال را تجربه کردم. کسب مدال های طلایی رنگ لیگ جهانی و سهمیه المپیک توکیو جزو افتخاراتی بود که در طول یکی دوسال گذشته موفق شدم با حمایت عالی که فدراسیون، مجموعه ورزش کشور و کادرفنی تیم ملی بانوان از من داشتند کسب کنم. اینها میسر نمی شد جز با یک همت دسته جمعی و هدف گذاری درست و منطقی. البته اگر چه همانطوریکه عرض کردم ویروس کرونا حقیقتا آرامش دنیا را به هم ریخته و آسایش مردم را سلب کرده است. اما من باتوجه به برنامه ریزی که برای المپیک دارم، حتی در شرایط قرنطینه هم تمریناتم را ترک نکردم و به صورت انفرادی البته هماهنگ با برنامه های کادرفنی تمریناتم را ادامه دادم تا با شروع مجدد اردوهای تیم ملی با یک بدن آماده و روحیه مبارزه ای درست و حسابی در اردو حاضر شوم.
 

گویا اردوی تیم ملی بانوان هم که قرار بود از اواخر هفته گذشته در تهران آغاز شود، به خاطر وضعیت قرمز پایتخت و شروع موج جدید کورنا فعلا تا اطلاع ثانوی منتفی شده است؟


بله دقیقا همینطور است که گفتید. قرار بود ما از هفته گذشته اردوی تیم ملی کاراته بانوان را در تهران داشته باشیم. اما وضعیت قرمز تهران و تعطیلی دوهفته ای که برای پایتخت در نظر گرفته شده باعث شد مجددا این اردو فعلا دوباره به تعویق بیفتد. اگر شرایط روبراه باشد فکر کنم از اواخر آذر یا دی ماه اردوی تیم ملی بانوان را داشته باشیم. البته اگر کرونا دوباره مشکلات جدیدی ایجاد نکند. به هرحال ما درخدمت تیم ملی و کادرفنی هستیم. حتی اگر در خانه هم باشیم طبق نظر کادرفنی و مسئولین فدراسیون برنامه های تمرینی و آماده سازی خود را دنبال می کنیم. امیدوارم هرچه سریعتر شر این ویروس مرگبار از دنیا کم شود تا بتوانیم با بازگشت به شرایط عادی قبل زندگی کنیم و برای آینده خود برنامه ریزی درستی داشته باشیم.
 

چقدر به برگزاری المپیک و درخشش در این آوردگاه بزرگ امیدوار هستید؟

اینطور که مسئولین برگزار کننده المپیک از میزبان که کشور ژاپن باشد تا دست اندرکاران اجرایی کمیته بین المللی المپیک، همه تاکید دارند که هر طور باشد المپیک توکیو در زمانی که اعلام شده است برگزار می شود. ما که خیلی به برگزاری المپیک و مبارزه در این میدان بزرگ امیدوار هستیم. کاراته برای اولین بار است که می خواهد حضور در بزرگترین رویداد ورزشی در دنیا را تجربه کند. به همین دلیل مطمئنم نه تنها من بلکه تک تک بچه های کاراته برای شروع این رویداد، حضور در آن و کسب افتخار در این رقابت معتبر ثانیه شماری می کنند. مطمئنا شرکت کردن در المپیک افتخار بزرگی است که امیدوارم قسمت من و تمامی ستاره های ورزش ایران شود.
 

به جز حضور در المپیک روی مدال آوری در این رویداد نیز حساب باز کرده ای؟

پیش بینی مدال آوری در هر رویداد ورزشی به نظرم کار درست و منطقی نیست. البته مطمئنا ورزشکاری که در المپیک حاضر می شود، باید در بهترین فرم بدنی و آمادگی از نظر روحی روانی باشد. زیرا المپیک سقف آرزوها و هدفگذاری قهرمانان ورزشی است. بنابراین ورزشکارانی که در این رویداد حاضر می شوند، حتما سوای حضوردر این رویداد بزرگ که در جای خود بسیار ارزشمند است، همه آنهایی که در المپیک شرکت می کنند دنبال کسب بهترین نتیجه و جایگاه هستند. من هم قطعا با همین نیت اگر همه شرایط برایم فراهم باشد در المپیک برای کسب بهترین نتیجه و مرغوبترین مدال رودرروی رقبایم قرار می گیرم. برای من کسب یک مدال خوش رنگ از المپیک توکیو فقط آرزو نیست، بلکه هدفی است که برای رسیدن به آن حتما هر آنچه در توان دارم می گذارم. حقیقتا از رییس فدراسیون آقای طباطبایی گرفته تا خانم امینی معاون بانوان کاراته، خانم خوشقدم سرمربی تیم و تک تک عزیزانی که در این راه ما را حمایت می کنند در موفقیت ملی پوشان سهیم هستند. امیدوارم شرایط طوری باشد تا ما با کسب افتخار در المپیک پاسخگوی محبت همه این عزیزان باشیم.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.