سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲

هر کسی بر اساس شایستگی‌هایش دریافتی دارد

مهاجرانی: باید از تخلف‌ها جلوگیری کرد نه قراردادهایی که امضا شده است

مهاجرانی: باید از تخلف‌ها جلوگیری کرد نه قراردادهایی که امضا شده است

حشمت مهاجرانی وقتی از فوتبال صحبت می‌کند به دل می‌نشیند چون از جنس فوتبال است. سرمربی تیم ملی در جام جهانی 1978 آرژانتین انتظار دارد که به جای پرداختن به حواشی، به فکر تقویت تیم ملی در آستانه جام جهانی باشیم. او با اشاره به بحث پرداختی‌ها در فدراسیون فوتبال مدعی است که باید این اتفاق بر اساس قرارداد و شایستگی افراد باشد.

ایران ورزشی: حشمت مهاجرانی وقتی از فوتبال صحبت می‌کند به دل می‌نشیند چون از جنس فوتبال است. سرمربی تیم ملی در جام جهانی 1978 آرژانتین انتظار دارد که به جای پرداختن به حواشی، به فکر تقویت تیم ملی در آستانه جام جهانی باشیم. او با اشاره به بحث پرداختی‌ها در فدراسیون فوتبال مدعی است که باید این اتفاق بر اساس قرارداد و شایستگی افراد باشد.

 
یکی از بحث‌های این روزهای فوتبال ما پرداختی به برخی مسئولان فدراسیون و مقایسه‌اش با مدیران فعلی است.
شما تصور کنید که ما مثلاً به آقای کی‌روش ماهیانه 100 میلیون دلار حقوق می‌دهیم اما در مقابل کسانی را در مملکت خودمان داریم که صلاحیت، شخصیت و سابقه خوبی هم دارند اما به هیچ وجه اینقدر دریافتی نداشتند و قراردادی مثل خیلی از خارجی‌ها با آنها امضا نمی‌شود.
 
الان به همین موضوع مجتبی خورشیدی اشاره کرده و...
به هر حال همه افرادی که در فدراسیون مسئولیت دارند حتماً قرارداد رسمی امضا کردند و نمی‌دانم الان چرا این بحث‌ها مطرح می‌شود. البته اینکه شاید برخی از آنها شایستگی پذیرش مسئولیت در فدراسیون را نداشته و افراد خیلی بهتر از آنها را داریم بحثش فرق می‌کند. در واقع من اعتقاد دارم پرداختی‌ها به آقای خورشیدی و حتی عزیزی خادم اگر بر مبنای قراردادشان بود هم مانعی ندارد. حالا اینکه شاید مبالغ‌شان زیاد بوده یا موارد دیگر، آن موضوع دیگری است.
 
خیلی معتقد بودند که نباید این مقایسه از سوی خورشیدی صورت می‌گرفت...
حمید استیلی هم حتماً قرارداد دارد و اگر مبلغی دریافت کند حتماً بیشتر از آنچه که در آن برگه قید شده نخواهد بود. ضمن اینکه به نظر من هر کسی بر اساس شایستگی‌هایش دریافتی دارد و قرارداد می‌بندد. پس مقایسه دو نفر کار حرفه‌ای نیست همان طور که در یک تیم فوتبال مبلغ قرارداد فوق ستاره‌ها با دیگر بازیکنان متفاوت است. حالا اگر آقای خورشیدی 35 میلیون دریافتی دارد یا حمید استیلی 100 میلیون و یا رئیس فدراسیون بیشتر، اگر بر اساس قراردادشان باشد تخلفی صورت نگرفته و نسبت به پولی که ما به مربیان خارجی می‌دهیم اصلاً به حساب نمی‌آید. ضمن اینکه مربیان خارجی می‌توانند «پاکت مانی» هم بگیرند یعنی هزینه رفت و آمد، بیمه، مسافرت، پول توجیبی و... که البته در قراردادشان هست. البته من در یک جا خواندم خلاف‌هایی صورت گرفته که اگر مواردی غیر از این باشد باید رسیدگی شود.
 
و نظر شما درباره قرعه‌کشی جام جهانی.
در گروه خوبی قرار گرفته‌ایم. البته این را هم من و هم شما و هم تمام مردم می‌دانند که در جام‌جهانی هیچ گروهی آسان نیست و تمام رقبا برای این در بزرگترین تورنمنت فوتبالی جهان شرکت می‌کنند که دیده شوند و بهترین نتایج را کسب کنند. باید با امیدواری به جلو برویم و انگیزه داشته باشیم، فوتبال ایران فاکتوری به‌نام غیرت را در اختیار دارد که هیچ تیمی در دنیا آن را در اختیار ندارد. پس نباید ناامید بود و ضمن اینکه اعتقاد دارم باید به صعود از گروه‌مان هم فکر کنیم اما...
 
اما چه؟
اما تیم ملی به معنای واقعی نیاز به حمایت دارد. شما ببینید تمام تیم‌ها حریفان تدارکاتی‌شان را می‌شناسند در حالی که ما هنوز به‌دنبال حواشی هستیم. به اعتقاد من همه باید کمک کنند تا تیم ملی در چند ماه باقی مانده تا شروع جام جهانی چندین بازی تدارکاتی مناسب را انجام دهد.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.