دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

بازگشت بازیکن همیشه غایب به ترکیب آبی ها

شجاعیان در پست کریمی بازی می‌کند؟

شجاعیان در پست کریمی بازی می‌کند؟

بازگشت شجاعیان در حالی که علی کریمی نتوانست به موقع خودش را به اردوی آبی ها برساند احتمالا مربیان استقلال را مجاب می کند تا از بازیکن همواره غایب خود بعد از مدت ها در ترکیب اصلی بهره بگیرند.

داریوش شجاعیان‌ ماه‌ها است در کنار استقلال تمرین می‌کند و شرایط مناسبی برای حضور در ترکیب تیمش دارد اما منع قوانین بین‌المللی سبب شد او در هفته‌هایی که می‌توانست در ترکیب آبی‌ها به میدان برود، نتواند برای تیمش بازی کند. باشگاه استقلال در ایامی که برسر بازگشت شجاعیان مجادلاتی بود بارها با فدراسیون فوتبال هم مکاتبه کرد تا شاید از این بازیکن بهره بگیرد اما فدراسیون فوتبال بعد از استعلامی که از فیفا گرفت صراحتا اعلام کرد این بازیکن به دلیل آنکه نامش ابتدای فصل از لیست استقلال کنار گذاشته شده دیگر نمی‌تواند برای این تیم به میدان برود.

 در لیگ قهرمانان آسیا اما ماجرا متفاوت است وداریوش مجوز حضور در ترکیب استقلال را خواهد داشت. بازگشت شجاعیان باعث شده تا مربیان استقلال به فکر بازی گرفتن از او در پست علی کریمی باشند و به احتمال زیاد در بازی با الشرطه از او در ترکیب اصلی استفاده کنند. البته بازی گرفتن از شجاعیان به جای علی کریمی یکی از اهداف کادرفنی استقلال به شمار می‌رود و آرش رضاوند هم در این پست گزینه مربیان استقلال محسوب می‌شود اما ممکن است در نهایت داریوش شجاعیان شانس بیشتری برای بازی در ترکیب استقلال داشته باشد و مقابل نماینده عراق به میدان برود. علی کریمی هفته‌ها است در کنار استقلالی‌ها تمرین گروهی نداشته و حتی اگر امروز هم به قطر برسد در ترکیب بازی با الشرطه قرار نخواهد گرفت. درواقع کادرفنی استقلال تصمیم خود مبنی بر بازی نگرفتن از علی کریمی را اتخاذ کرده و می‌خواهند از داریوش شجاعیان یا آرش رضاوند در این پست استفاده کنند.

شاید اگر کریمی قدری زودتر به قطر می‌رسید یا حین سفر آن مشکل برایش به وجود نمی‌آمد، به طور قطع در بین بازیکنان اصلی بازی با الشرطه دیده می‌شد اما اکنون شرایط به گونه‌ای است که مربیان استقلال هم تمایلی به استفاده از این بازیکن ندارند و حتی ممکن است اگر استقلال مقابل الشرطه به نتیجه مطلوب نرسد و کریمی تا آن موقع به اردوی تیمش ملحق نشده باشد، به کلی قید حضور در قطر را بزند و آبی‌ها را همراهی نکند. به هرحال بازگشت شجاعیان دست کادرفنی استقلال را باز گذاشته تا برای انتخاب بازیکنی ایده‌آل در پست کریمی گزینه‌های متعددی در اختیار داشته باشند. شجاعیان در روزهای اخیر تلاش کرده آمادگی‌اش را به رخ کادرفنی استقلال بکشاند. او حتی جلسات نصفه و نیمه‌ای هم در این راستا داشته است.

شجاعیان حتی در یک مصاحبه کوتاه کوشیده از آمادگی‌اش رونمایی کند تا به نوعی خیال مجید نامجومطلق و همکارانش راحت شود. شجاعیان چنین گفته: «خوشحالم که بعد از مدت‌ها کارت بازی‌ام صادر شد و می‌توانم بعد از حدود یک‌سال به تیمم کمک کنم. امیدوارم بتوانم برای استقلال مثمرثمر باشم. باید بگویم که در اردوی استقلال همه چیز خوب است. خداراشکر بازیکنان هم اضافه شدند و شرایط مطلوبی داریم و با تمام توان به میدان می‌رویم. امیدوارم بتوانیم نام استقلال و ایران عزیزمان را سربلند کنیم و موفقیت‌های خوبی به دست آوریم

استقلال یکشنبه شب با الشرطه عراق بازی دارد و شاید شجاعیان به نوعی سورپرایز مربیان استقلال در آن بازی باشد. شجاعیان با ماه‌های متمادی دوری از ترکیب استقلال عمیقاً برای بازی فرداشب با انگیزه است و می‌تواند برگ برنده آبی‌ها در بازی فوق حساس با نماینده عراق باشد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.