یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

در غیاب استقلال و پرسپولیس، نماینده خوبی بودیم

هاشمی‌نسب: بدون ملی‌پوش مقتدرانه صعود کردیم

هاشمی‌نسب: بدون ملی‌پوش مقتدرانه صعود کردیم
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورشی و به نقل از فارس، مهدی هاشمی نسب در مورد صعود فولاد خوزستان به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا پس از پشت سر گذاشتن حدود یک ماه سخت و پرفشار، اظهار داشت:

وقتی بازی‌ها به صورت متمرکز برگزار شوند، سختی خاص خودش را دارد. گروهمان هم چندان آسان نبود. بازیکنان خارجی الغرافه واقعا یک سروگردن از خیلی تیم‌ها بالاتر بودند. الاهلی هم همینطور بود. گروه راحتی نداشتیم اما خدا کمک کرد. با پشتکار و همت بچه‌ها، تدابیر کادرفنی و دعای خیر مردم توانستیم  از این گروه به عنوان تیم اول صعود که مستحق آن هم بودیم.
مربی فولاد خوزستان گفت:

شاید به کمترین حقمان رسیدیم. می‌توانستیم دو بازی دیگر را هم با اختلاف ببریم اما خوشحالم که توانستیم مزد زحماتمان را بگیریم. به بچه ها و دوستانمان تبریک می‌گویم. واقعا با قلبشان بازی کردند. رسیدن به جمع 16 تیم برتر قاره با فولادی که به هرحال تجربه کمتری در آسیا دارد، کار بزرگی است. خوشحالم از اینکه توانستیم دل مردم خوزستان و ایران را شاد کنیم و نماینده شایسته‌ای برای فوتبال کشور باشیم.

وی با اشاره به تلاش بازیکنان فولاد تصریح کرد:

بدون ملی پوش توانستیم خیلی مقتدرانه صعود کنیم. امیدوارم در مرحله حذفی هم بتوانیم نماینده شایسته‌ای باشیم و بچه‌ها همینطور خیلی مردانه، با تدبیر و تاکتیکی بازی کنند تا بتوانیم به خواسته‌هایمان برسیم. واقعا 25 روز بازی در لیگ قهرمانان آسیا و هر 4 روز یکبار، آن هم بازی‌های سنگین و در این رطوبت و شرایط آب و هوایی، کار راحتی نیست. ولی هم از نظر بدنی، هم از لحاظ تاکتیکی و ریکاوری در شرایط خوبی بودیم و توانستیم خداراشکر صعود کنیم.


مربی فولاد در مورد اینکه آهال ترکمنستان به عنوان تیم آخر گروه نیز عملکرد خوبی داشت به طوریکه در بازی آخر به الغرافه 4 گل زد، گفت:

خیلی تیم قدرتی و تاکتیکی بود ولی کم تجربه بودند. ضمن اینکه مهره‌های خارجی تیم‌های دیگر امان این تیم را گرفت. شاید اگر یکی از ستاره های الاهلی یا الغرافه در آهال بودند به جرات مدعی صعود می شد اما چوب بی تجربگی اش را خورد. همانطور که ما سال گذشته با وجود بازی‌های خوبی که مقابل السد و النصر انجام دادیم، بی تجربگی مانع صعودمان شد. آهال هم تقریبا شرایط سال گذشته ما را داشت اما امسال نسبت به گروهمان فوتبال خیلی بالاتری را ارائه دادیم.
هاشمی‌نسب در خصوص اینکه با وجود کنار گذاشته شدن استقلال و پرسپولیس و همچنین حذف سپاهان، فولاد خوزستان بدون باخت و تنها با دو گل خورده صعود کرد، اظهار داشت:

قطعا آمده بودیم که به عنوان تیم اول صعود کنیم. می‌دانستیم کار سختی داریم ولی به توانایی بچه‌ها ایمان داشتیم. واقعا مردانه جنگیدند. یک تیم بودیم. چه آن‌هایی که بازی کردند و چه آن ها که روی سکو بودند. حتی تیم پزشکی و تدارکات و... همه یکدل بودیم. شاید این یکدل بودن تاثیر خیلی بیشتری نسبت به مسائل دیگر داشت. واقعا بچه‌ها با قلبشان بازی کردند. جا دارد به تک تک آن‌ها تبریک بگویم. ان‌شاالله بتوانیم همین روند را در لیگ هم ادامه بدهیم تا جایگاه بهتری برای فولاد پیدا به دست بیاوریم.
وی افزود:

به هرحال استقلال و پرسپولیس حذف شدند اما آن‌ها واقعا شناسنامه لیگ قهرمانان آسیا هستند. همه تیم‌ها وحشت عجیبی از این دو نماینده خوب کشورمان دارند. فکر می‌کنم توانستیم در غیاب استقلال و پرسپولیس و با وجود حذف ناراحت کننده سپاهان، نماینده خوبی برای کشورمان باشیم. ان‌شاالله در مراحل بعدی هم همین روند را دامه بدهیم و موفقیت‌های بیشتری به دست بیاوریم.

با تجربه نکونام و سختی‌هایی که می‌کشیم مستحق نتایج خوب هستیم

مربی فولاد در خصوص صحبت هایش داخل رختکن تیم و اینکه به نظر می‌رسد رابطه دلی و خوبی با بازیکنان دارد، گفت:

قطعا همینطور است. همیشه در رختکن من صحبت می‌کنم. البته بحث فنی و تاکتیکی نیست. بحث انگیزشی است. فکر می‌کنم همه ما ایرانی‌ها و فوتبالی‌ها وقتی بحث خانواده در میان باشد حتی حاضریم فراتر از توانمان کار کنیم. حداقل برای من، خانواده خط قرمز است. اگر روزی هم توان نداشته باشم به خاطر خوشحالی آن‌ها خیلی بیشتر می‌جنگم. فکر می‌کنم حسی که باید، به بازیکنان منتقل شد. هیچ چیزی با ارزش تر از خانواده، پدر و مادر نیست.
هاشمی نسب در مورد اینکه جاه طلبی فولاد تا چه زمانی ادامه پیدا می‌کند و آیا به همین صعود راضی هستند، عنوان کرد:

نه، هنوز راه زیادی داریم. سال اول سهمیه گرفتیم. سال دوم از آسیا حذف شدیم. الان و در سومین سال صعود کردیم. فولاد حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. با این بضاعتی که داشتیم کاربزرگی انجام دادیم. مطمئن باشید سال‌های آینده با توجه به تجربه‌ای که نکونام دارد، کاری را که می‌بینیم، سختی‌هایی که می‌کشیم و تلاش شبانه روزی که داریم، مستحق نتایج خوب هستیم. بازیکنان ما هم شایسته هستند. با تمام توان تمرین می‌کنند و می‌جنگند. روز مسابقه هم همه وجودشان را برای تیم می گذارند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.