سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

آن هشت نفر اگر هنری دارند رأی را بشکنند

قاضی‌زاده: توقیف اموال مربوط به شکایت شستا است

قاضی‌زاده: توقیف اموال مربوط به شکایت شستا است
امیر اسدی
امیر اسدی

برگزاری مجمع عمومی برای تأیید اساسنامه جدید و همچنین انتخابات فدراسیون به یکی از سوژه‌های اصلی فوتبال ایران در ماه‌های اخیر تبدیل شده. موضوعی که حالا به نظر می‌رسد نهایی شده و قرار است مجمع تأیید اساسنامه هشتم آذرماه تشکیل شود و پس از یکی دو ماه اعضا رئیس فدراسیون فوتبال را هم انتخاب کنند. احسان قاضی‌زاده هاشمی، عضو فراکسیون ورزش مجلس درباره اساسنامه، انتخابات و همچنین پرونده مارک ویلموتس به سؤال‌های ایران ورزشی پاسخ می‌دهد.

ایران ورزشی: برگزاری مجمع عمومی برای تأیید اساسنامه جدید و همچنین انتخابات فدراسیون به یکی از سوژه‌های اصلی فوتبال ایران در ماه‌های اخیر تبدیل شده. موضوعی که حالا به نظر می‌رسد نهایی شده و قرار است مجمع تأیید اساسنامه هشتم آذرماه تشکیل شود و پس از یکی دو ماه اعضا رئیس فدراسیون فوتبال را هم انتخاب کنند. احسان قاضی‌زاده هاشمی، عضو فراکسیون ورزش مجلس درباره اساسنامه، انتخابات و همچنین پرونده مارک ویلموتس به سؤال‌های ایران ورزشی پاسخ می‌دهد.
 
به عنوان نخستین سؤال، می‌خواهیم بدانیم چه نظری درباره برگزاری مجمع عمومی و همچنین انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال دارید؟ آیا مجمع در موعد مقرر برگزار خواهد شد؟
 این مجمع باید هشتم آذرماه تشکیل شود و اساسنامه به تأیید اعضا برسد. البته نکته‌هایی در این زمینه وجود دارد که هیأت‌ رئیسه بعدی می‌تواند از لحاظ قانونی و حقوقی آن را پیگیری کند. بعد از تأیید احتمالی، ظرف 70 روز باید رئیس فدراسیون فوتبال انتخاب شود. فکر می‌کنم 18 تا 20 بهمن، رئیس بعدی را بشناسیم.
 
شیوع ویروس کرونا و قرنطینه کلی باعث نمی‌شود مجمع هشت آذر به تعویق بیفتد؟
 نه، دلیلی وجود ندارد که به تعویق بیفتد. حتی غیرحضوری و به صورت مجازی هم می‌توانند مجمع را برگزار کنند. ضمن اینکه این جلسه با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی به انجام خواهد رسید و مشکلی از این بابت نیست.
 
طی روزهای اخیر و درباره پرونده مارک ویلموتس، بحث توقیف اموال مهدی تاج و همکارانش مطرح شده است. شما در جریان این ماجرا هستید؟
 این را می‌دانم که پرونده آن هشت نفر خیلی محکم در حال پیگیری است. این پرونده باز است و برای هر هشت نفر هم اقدامات متنوعی انجام شده. البته دو تا پرونده در این زمینه وجود دارد. یکی مربوط به شکایت شستا و دیگری بازرسی کل کشور. این دو پرونده به موازات هم پیش می‌روند و قطعاً رسیدگی‌های مورد نظر انجام خواهد شد.
 
اما این گروه همچنان امیدوارند تا رأی پرونده ویلموتس را برگردانند.
 امیدوارند؟ بک گراندی هم که آمد، صحبت‌های قبلی مرا درباره آن بند تأیید کرد. آنها درباره سه ماه غرامت حرف می‌زدند که ثابت شد به سرانجام نخواهد رسید.
 
درباره بحث توقیف اموال این هشت نفر و بخصوص مهدی تاج صحبتی نکردید.
 من شنیدم که راجع به شکایت شستا و پرونده این شرکت قرارهای ویژه‌ای صادر شده. البته اینها مربوط به دو میلیون یوروی شستا بوده که متأسفانه فدراسیون وقت بخش زیادی از مطالبه آنها را تأمین نکرده است. پرونده دیگر هم درباره آن شش میلیون و 300 هزار یورو است که اقدامات بزرگی انجام شده و مسئولان در حال پیگیری ماجرا هستند.
 
آیا بحث مسدود شدن حساب تاج و هفت نفر دیگر هم درست است؟
 گفتم که درباره شکایت شستا آرایی صادر شده. هم درباره اموال فدراسیون و هم اموال شخصی مسئولان وقت، مراحل قضایی و حقوقی اجرا خواهد شد. درباره مسدودی حساب‌ها هم باید از مقام قضایی سؤال کنید. باز هم تأکید می‌کنم درباره پرونده شستا شاید این اتفاقات رخ داده باشد.
 
درباره چنین پرونده‌هایی، همیشه این شائبه وجود دارد که شاید اقدام نهایی صورت نگیرد و همه چیز با من بمیرم و تو بمیری حل شود. باید منتظر تکرار چنین اتفاقی باشیم یا شما سفت و سخت پیگیر هستید؟
 این مطالبه من و یا چند نفر دیگر نیست. مطالبه‌ای عمومی است و مردم هم پیگیر هستند که ماجرا چه خواهد شد. مردم می‌خواهند افرادی که خسارت دیده‌اند، اگر تقصیری داشته‌اند خسارت بدهند. آنها اگر هنری دارند باید بروند و رأی را بشکنند. اگر هم ندارند نه تنها باید خسارت بدهند بلکه هزینه دادرسی را هم باید متقبل شوند. با آنها باید شبیه مردم عادی برخورد شود و اگر خسارت زده‌اند، غرامت بدهند.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.