سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

رسوایی ضبط صدای اینفانتینو!

خشم رییس فیفا در جلسه با مسوولان ایرانی

خشم رییس فیفا در جلسه با مسوولان ایرانی
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از تابناک ورزشی؛ بعد از عزل موقت رییس فدراسیون فوتبال که حاصل اتحاد اعضای هیات رییسه این تشکیلات بود، اولین جرقه های اختلاف بر سر انتخاب سرپرست موقت رخ داد و سپس برخی اقدامات خودسرانه دبیرکل و سرپرست فدراسیون در ماجرای انتقال آخرین بازی تیم ملی با لبنان به شهر مشهد گره را کورتر کرد. تصمیمی که به یک فاجعه ملی انجامید و کار به دستور ویژه رییس جمهور و نامه فیفا کشید.

بالا گرفتن جنجال استفاده از گاز فلفل در برخورد با بانوان تماشاگر در اطراف ورزشگاه امام رضای مشهد، و همزمانی آن با مراسم قرعه کشی جام جهانی 2022 در دوحه، لزوم برگزاری نشست بین میرشاد ماجدی با رییس فیفا را افزایش داد چرا که شایعه حذف تیم ملی فوتبال از این رقابت ها و همچنبن تعلیق فدراسیون ایران با میدان داری رسانه های فارسی زبان خارج نشین، جدی شده بود.

این نشست کوتاه ولی حیاتی در حاشیه کنگره سالانه فیفا و مراسم قرعه کشی اتفاق افتاد و هیات اعزامی ایران در گوشه ای با رییس فدراسیون جهانی خلوت کردند تا حرف ها و استدلال های خود را به گوش او برسانند. گرچه صحبت های اینفانتینو نشان می داد که هیچ طرح و قصدی برای حذف ایران از جام جهانی وجود نداشته است، اما یک اتفاق غیراخلاقی و ناشیانه عجیب از سوی یکی از اعضای هیات ایرانی، با شگفتی و خشم رییس فوتبال جهان شد و کار را تا ترک جلسه پیش برد. تا حدی که اگر التماس و خواهش نبود شاید عواقب بسیار بدتری برای فوتبال ایران در همان شب رقم می خورد و نشستی که قرار بود فوتبال ایران را نجات دهد، فدراسیون را دو دستی به ته چاه تعلیق فرو می برد!

از ظهر امروز زمزمه هایی مبنی بر روی دادن یک اقدام غیراخلاقی در حضور رییس فیفا در فضای مجازی و توسط برخی خبرنگاران ورزشی نشر یافت اما تابناک با پیگیری جزییات این اتفاق متوجه موضوع مهمی شد. بر اساس اطلاعات غیررسمی رسیده به خبرنگار ما گویا در این نشست رییس فیفا متوجه شده که یکی از اعضای ایرانی حاضر با تلفن همراهش مشغول ضبط کردن مکالمات وی با مسوولان فوتبال ایران است! او بی درنگ از این اقدام غیرحرفه ای و توهین آمیز برافروخته شد و بلافاصله اقدام به ترک جلسه کرد که با خواهش و تقاضای پر اصرار برای دقایقی بر سر جای خود ماند. مسوولان ایرانی به اینفانتینو توضیح دادند که اینکار به منظور تجمیع سند علیه او و نهاد فیفا انجام نشده و هماهنگ نشده بود.

این طور به نظر می رسد که مسوولان ایرانی برای ضبط سندی جهت ارایه به مقامات داخلی در راستای اثبات تلاش خود برای جلوگیری از تعلیق فوتبال کشور، دست به چنین کاری زده باشند که در عرف روابط دیپلماتیک در همه سطوح اصلا پسندیده نیست و نوعی توهین به مدعو محسوب می شود.

رییس فیفا که هنوز در شوک ضبط صدایش توسط یکی از نمایندگان اعزامی ایران به دوحه بود، راضی به شنیدن ادامه توضیحات مستقیم مسوولان ایرانی درباره حوادث مشهد، نحوه عزل عزیزی خادم و درخواست دریافت مطالبات ایران از محل پاداش صعود به جام جهانی می شود. هرچند فرد خاطی از منطقه دور می شود تا اینفانتینو که حسابی شاکی شده بود و صدایش باعث تعجب حضار در سالن شد، بیش از این علیه فدراسیونی ها موضع نگیرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.