شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

سعید لطفی: سبک زندگی فرزاد حاتمی الگوی مناسبی برای جوانان سایپا نبود

سعید لطفی: سبک زندگی فرزاد حاتمی الگوی مناسبی برای جوانان سایپا نبود
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی، لطفی در این خصوص به تسنیم گفت:

قصد نداشتم جوابی به صحبت‌های اخیر حاتمی بدهم و به حرمت باشگاه سایپا تا به حال پرده از برخی از واقعیت‌ها بر نداشتیم. اخراج حاتمی از سایپا هم جنبه فنی داشت و هم غیرفنی چرا که باید خیلی سربسته بگویم سبک زندگی این مهاجم 37 ساله الگوی مناسبی برای جوانان سایپا نبود.
مربی سایپا ادامه داد:

در حال حاضر جوانانی همچون طاها طباطبایی، پویا مختاری، آرش بابادی، علی خدایی، پوریا بالی لاشک، مهرشاد صیدی، علیرضا صفری  و مهدی گودرزی 17 ساله را داریم که از رده جوانان و امید با شهامت امیدرضا روانخواه به تیم بزرگسالان ملحق شده و بازی می‌کنند. سرمایه‌های اصلی باشگاه این جوانان هستند نه بازیکنانی که در 37 سالگی نه توانش را داشته و نه می‌خواهند زندگی حرفه‌ای پیشه کنند. افتخار هم می‌کنیم در ترکیب اصلی تیم سایپا در بازی‌هایی که امیدرضا روانخواه سرمربی بوده همیشه سه، چهار بازیکن رده جوانان و امید بازی کرده و هفت، هشت نفر در لیست بوده‌اند.

وی با اشاره به نقل و انتقالات نیم فصل یادآور شد:

حاتمی گفته امیدرضا روانخواه برخی سرمایه‌های باشگاه را در نیم فصل کنار گذاشته است. سوال اینجاست چرا این سرمایه‌های باشگاه را هیچ تیم دیگری نخواست؟ اتفاقا مدیران باشگاه سایپا بارها دوستانه با این نفرات و حاتمی مذاکره و حتی اعلام آمادگی کردند 80 درصد از مبلغ قرارداد یا حتی بعضا بیشتر از آن را پرداخت کنند اما به تحریک همین فرد و برخی افراد دیگر از این کار خودداری کردند تا جلوی تقویت سایپا در نیم فصل گرفته شود. البته عارف حاجی عیدی را خودمان به رایکا بابل قرض دادیم که فرصت بیشتری برای بازی پیدا کند و سال دیگر به سایپا باز می‌گردد.
لطفی گفت:

فرزاد حاتمی بگوید در 5 سال اخیر چند گل زده است؟ 5 سال گذشته در 5 تیم فقط 8 گل زده است! آمار که دروغ نمی‌گوید یا دشمن حاتمی نیست! برکسی پوشیده نیست فوتبال ورزش سنگینی است که نیاز به زندگی حرفه‌ای و درست دارد. بازیکنانی که در سنین بالای 35 سالگی بازی می‌کنند باید استراحت، تغذیه و زندگی حرفه‌ای اصولی داشته باشند و حاتمی چنین شرایطی ندارد. بار دیگر تأکید می‌کنم که نمی‌خواهم خیلی مسائل را باز کنم و درست هم نیست مشکلات او را عنوان کنم اما بهتر است آدم منصف باشد و خودش کلاه خودش را قاضی کند. بدترین نوع دروغ هم این است که انسان به خودش دروغ بگوید!
مربی سایپا در خصوص نتایج اخیر تیم در لیگ دسته اول عنوان کرد:

سایپا برای نتیجه گرفتن دست به هر شیوه و روش نادرستی نزده و نخواهد زد. مدیران باشگاه سایپا نیز به فوتبال پاک و سلامت و عاری از ناپاکی و جمع‌آوری امتیازات ناجوانمردانه اعتقادی ندارند. از طرفی دیگر متأسفانه بدشانسی، اشتباهات داوری، جلوگیری از تقویت تیم در نیم فصل با شیطنت برخی افراد و یکسری مسائل دیگر که شاید گفتن آن در حال حاضر در رسانه‌ها جایز نباشد، جلوی موفقیت سایپا را گرفته است.
وی اظهار داشت:

در دو بازی اخیر در دقایق 70 و 60، ده نفره شدیم. در بازی با مس شهربابک توپ به گواه کارشناسان داوری اصلا از خط دروازه ما رد نشد اما داور گل اعلام کرد و خیلی موارد دیگر اجازه نداد به آنچه هدف‌گذاری کرده بودیم، برسیم. با این وجود به گواه تمام مربیانی که سایپا مقابل آنها قرار گرفته، این تیم با هدایت امیدرضا روانخواه فوتبال مالکانه و زیبایی ارائه می‌دهد و دنبال ضد فوتبال و مسائل غیرفوتبالی نیست. همچنین جوانانی در تیم بزرگسالان سایپا بازی می‌کنند که اسم آنها را باید به خاطر بسپارید. سایپا به زودی چند امیرحسین حسین زاده دیگر به فوتبال ایران معرفی خواهد کرد. این حرف من را فراموش نکنید.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.