چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

گره در انتخاب سرمربی جوانان در جلسه دیروز کمیته فنی

نامجو قهر کرد، 5 گزینه دیگر اضافه می‌شوند

نامجو قهر کرد، 5 گزینه دیگر اضافه می‌شوند
بهناز میرمطهریان
بهناز میرمطهریان

به گزارش ایران ورزشی؛ بعد از اولین جلسه کمیته فنی فدراسیون فوتبال برای تصمیم‌گیری درباره سرمربیان تیم‌های نوجوانان و جوانان، حسین عبدی به‌عنوان گزینه جدی برای تیم نوجوانان و مجید نامجو مطلق برای تیم جوانان مطرح شدند که گویا نظر مساعد اعضای کمیته فنی را جلب کرده بودند. انتخاب عبدی قطعی شد اما نامجو مطلق نه. ادامه بررسی‌ها برای انتخاب سرمربی جوانان، کار را پیچیده‌تر هم کرد چون بعد از بررسی برنامه‌های 5 گزینه مورد نظر در جلسه کمیته فنی دیروز (شنبه) و پرسش از هر مربی به طور جداگانه، تصمیم بر این شد که کمیته جوانان 5 گزینه دیگر را هم تا روز چهارشنبه به کمیته فنی معرفی کند تا برنامه مربیان بیشتری مورد بررسی قرار بگیرد.
امیرحسین پیروانی، صمد مرفاوی، مجید نامجومطلق، امیر میرزاییان و داود مهابادی، 5 گزینه فدراسیون فوتبال بودند که دیروز به طور جداگانه پاسخگوی سؤالات اعضای کمیته فنی بودند.
این اتفاقات به نظر می‌رسد باعث ناراحتی مجید نامجومطلق شده باشد. کسی که خیلی‌ها همراه با عبدی انتخابش را قطعی می‌دانستند اما دیروز در جلسه کمیته فنی در معرض سؤالاتی از این قبیل قرار گرفت که از چه بازیکنانی استفاده خواهد کرد؟ سیستم مورد نظرش چیست و چه برنامه‌هایی دارد؟ شاید به همین خاطر هم بود که جو جلسه چندان به مذاق او خوش نیامد و بعد از جلسه بدون اینکه حاضر شود با خبرنگاران صحبتی کند، فدراسیون فوتبال را ترک کرد. البته ابراهیم قاسمپور به خبرنگار ایران ورزشی می‌گوید: «من حس نکردم آقای نامجو ناراحت شده باشد.» از قاسمپور درباره دلیل انتخاب نشدن او می‌پرسیم که این‌طور پاسخ می‌دهد: «اگر انتخاب آقای حسین عبدی قطعی شد به خاطر این بود که در امتیازدهی اعضای کمیته فنی، امتیاز او از سایر گزینه‌ها خیلی فاصله داشت. درباره تیم جوانان اما امتیاز هر گزینه نزدیک به گزینه دیگر است. به خاطر همین ما تصمیم گرفتیم از گزینه‌های شایسته دیگر هم برنامه بگیریم و برنامه‌ها را مورد بررسی قرار دهیم.»

50 سال اعتبار ورزشی را از جوی نگرفته‌ایم که کسی به جای ما تصمیم‌گیری کند
سخنگوی کمیته فنی: نظر ما باید اعمال شود
افزایش گزینه‌های هدایت تیم جوانان تا 10 نفر و انتظار کمیته فنی برای معرفی 5 گزینه دیگر از سوی کمیته جوانانی که ریاستش هنوز برعهده میرشاد ماجدی است، نشان می‌دهد که ماجدی هم در معرفی گزینه‌ها و هم در بررسی و تصمیم‌گیری نقشی جدی خواهد داشت که البته این روند، روندی طبیعی است و همیشه روال همین بود که کمیته فنی پیشنهادش را به هیأت رئیسه و رئیس فدراسیون فوتبال ارائه می‌دهد و تصمیم نهایی را برعهده آنها می‌گذارد. ابراهیم قاسمپور، سخنگوی کمیته فنی اما تأکید دارد که این کمیته فنی، به هیچ عنوان حالت فرمالیته و نمایشی ندارد که تأثیری در انتخاب‌ها نداشته باشد و نظر دیگران در انتخاب‌ها اعمال شود.
قاسمپور در همین رابطه به خبرنگار ایران ورزشی می‌گوید: «کمیته فنی پیشنهاد معرفی 5 گزینه دیگر از سوی کمیته جوانان را مطرح کرده است. صلاحیت و دانش گزینه‌ها را می‌سنجد و یک نفر را در نهایت انتخاب می‌کند. ما مدعی هستیم که کمیته فنی فرمالیته نیست و اگر ما نظری بدهیم، باید نظر ما اعمال شود. در غیر این‌صورت باید دلیل قانع‌کننده‌ای باشد. ما 50 سال اعتبار ورزشی‌مان را از جوی نگرفته‌ایم که کسی به جای ما تصمیم بگیرد.»
افزایش گزینه‌ها، انتخاب را برای کمیته فنی سخت‌تر نمی‌کند؟ قاسمپور به این سؤال این‌طور پاسخ می‌دهد: «ما گزینه‌های شایسته زیادی داریم و می‌خواهیم درصد خطا در انتخاب را تا حد ممکن کم کنیم و کسی که واقعاً استحقاق دارد انتخاب شود. درست است که شاید باز هم از دید برخی اشتباه کنیم اما ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا این خطا کم شود و فرصت ارائه برنامه برای تیم جوانان در اختیار سایر افراد هم قرار بگیرد. تیم جوانان 8 ماه تا انتخابی جام جهانی فرصت دارد و می‌توانیم این وقت را برای انتخاب سرمربی صرف کنیم.»

مهابادی: باید به تصمیم فدراسیون احترام گذاشت
بعد از جلسه کمیته فنی، داود مهابادی در پاسخ به این سؤال که برگزاری جلسه کمیته فنی برای انتخاب سرمربی با حضور تمام گزینه‌ها درست بوده است؟ می‌گوید: «به هر حال تصمیمی بوده که فدراسیون فوتبال گرفته است و باید به آن احترام بگذاریم.»
او توضیح می‌دهد: «سال گذشته هم که من سرمربیگری تیم جوانان را انتخاب کردم در فجرسپاسی حضور داشتم و به خاطر تیم ملی قبول کردم که با وجود شرایط سخت به تیم جوانان بیایم و باعث افتخار بود. الان هم یک دین و وظیفه‌ای به فوتبال کشورمان داریم.»

مرفاوی: اوضاع فدراسیون خیلی هم بد نیست
پذیرفتن هدایت تیم جوانان در شرایط فعلی ریسک بزرگی نیست؟ صمد مرفاوی این‌طور پاسخ می‌دهد: «اوضاع فدراسیون آنچنان هم بد نیست. اینکه ناامیدانه در مورد فدراسیون حرف بزنیم درست نیست. به هر حال باید امیدوار باشیم. شرایط این‌طور نمی‌ماند. الان تیم بزرگسالان ما به جام جهانی می‌رود؛ اگر قرار است ناامید باشیم اصلاً چرا به جام جهانی رفتیم؟» او تأکید می‌کند: «مگر در دوره‌های قبل وضعیت بهتر از این بود؟ نبود! تیم‌های درجه دو و سوم می‌آمدند و می‌رفتند و بعد می‌گفتند بازی تدارکاتی کردیم. الآن هم شرایط همان است. نباید ناامید باشیم و باید امیدوارنه نگاه کنیم.»

پیروانی: امیدوار بودم که برنامه دادم
امیرحسین پیروانی، دیگر گزینه مربیگری تیم جوانان است که درباره انتخاب سرمربی می‌گوید: «سایر مربیان هم شناخته شده و صاحب کارنامه هستند و من نیز امیدوار بودم که برنامه‌ام را اعلام کردم. اعضای کمیته فنی سال‌ها مربیگری و افتخارآفرینی کردند و برنامه‌ها را بدون حب و بغض قضاوت می‌کنند. رویکرد بسیار مثبتی بر جلسه حاکم بود.» او تأکید می‌کند: «کمیته فنی، برنامه‌های گزینه‌ها را ارزیابی و این مربیان، از برنامه‌های خودشان دفاع کردند. امیدوارم هر کسی که به‌عنوان سرمربی تیم جوانان انتخاب می‌شود، موفق باشد و تیم را به جام جهانی برساند.»
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.