سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

مدافع جدید جذب نشد اما هیچ کس ناراضی و عصبانی نیست!

اولین برد تیم مدیریتی جدید پرسپولیس

اولین برد تیم مدیریتی جدید پرسپولیس

محمدقراگزلو / احتمالاً این برای اولین بار طی چند سال اخیر است که پرسپولیس بازیکنی جذب نمی‌کند و روز آخر نقل و انتقالات دستش خالی می‌ماند اما در اتفاقی نادر هواداران راضی‌اند و به مدیریت باشگاه و کادر فنی نتاخته‌اند.

پرسپولیس بعد از جذب مهدی مهدیخانی در خط حمله قصد داشت یک مدافع میانی هم جذب کند چرا که شرایط محمد انصاری به گونه‌ای است که شاید دیر به فرم ایده‌آل برسد ضمن اینکه در آن پست و در حالت استاندارد تیم بزرگی مثل پرسپولیس نیاز به چهار مدافع میانی قابل اعتماد و مؤثر دارد چرا که محرومیت و مصدومیت در این پست بیشتر از هر پستی اتفاق می‌افتد.
پرسپولیس ابتدا برای جذب ایمان سلیمی خیز برداشت که به جایی نرسید و تلاشش برای جذب فرشاد فرجی هم به جایی نرسید. طی دو روز پایانی نقل و انتقالات باشگاه برای به خدمت درآوردن حجت حق‌وردی و شاهین طاهرخانی مدافعان پیکان و استقلال وقت گذاشت. در این میان مذاکره با طاهرخانی تا آخرین ساعات روز کاری چهارشنبه دنبال شد و به نتیجه‌ای نرسید چرا که باشگاه با خواسته‌های این بازیکن کنار نیامد.
همان روز عیسی آل‌کثیر هم در باشگاه حاضر شد تا احتمال فسخ قرارداد او بالا بگیرد چرا که اگر قرار بود مدافعی جذب شود نام آل‌کثیر باید از لیست بیرون می‌آمد و یک سهمیه لیگ برتری آزاد می‌شد که در نهایت نه نام آل‌کثیر خط خورد نه طاهرخانی به پرسپولیس آمد.
حالا پرسپولیس باید از سیدجلال 38 ساله مراقبت کند که مصدوم نشود و منتظر انصاری بنشیند تا کاملاً به فرم بازی برسد. غیر از اینها کادر فنی فقط کنعانی‌زادگان را در اختیار خواهد داشت و یک مدافع جوان به نام احسان حسینی که نتوانسته اعتماد یحیی و همکارانش را جلب کند.
این وضعیت خط دفاعی برای تیم که فینال آسیا را در پیش دارد و دفاع از عنوان قهرمانی لیگ را به عنوان هدف پیش روی خود قرار داده عجیب و دشوار خواهد بود ضمن اینکه بعید است باشگاه در روزهای آینده هم بتواند بازیکن آزاد، مؤثر و کارگشایی در این پست جذب کند اما غالب هواداران از این وضعیت ناراضی نیستند.
امروز هیچ هواداری از مدیران باشگاه به خاطر این اتفاق دلخور نیست و اتفاقاً اینکه باشگاه پرسپولیس به مدافع جوانی که خواسته‌های غیر معقولی داشت، باج نداده مورد توجه قاطبه رسانه‌ها و هواداران قرار گرفته و احتمالاً به عنوان اولین پوئن مثبت یا نخستین برد تیم مدیریتی جدید در کارنامه آنها ثبت خواهد شد.
باشگاه پرسپولیس مثل بسیاری از باشگاه‌های لیگ برتری‌مان طی دو سه سال اخیر در دادن آپشن‌ها و اختیارات عجیب به بازیکنان در قراردادها مشهور شده بود اما باید یک جایی مقابل این نوع قرارداد بستن ایستادگی می‌کرد که خوشبختانه این اتفاق با حضور فردی فوتبالی در بدنه مدیریت باشگاه رخ داد و به نوعی شأن و شاخصیت برند باشگاه حفظ شد.
اتفاقاً این ماجرا نه فقط هواداران بلکه مورد توجه پیشکسوتان دلسوز پرسپولیس هم قرار گرفته و همه آنها از اینکه شأن و شخصیت باشگاه محبوب‌شان حفظ شده راضی‌اند و اظهار امیدواری کرده‌اند که تیم با نیروهای فعلی‌اش بتواند گلیم خودش را از آب بیرون بکشد.
این مسأله در خصوص کادر فنی هم مصداق دارد و از فحوای کلام گل‌محمدی نیز می‌توان پی برد او ضمن نگرانی به خاطر روزهای سخت پیش رو و کنار آمدن با کمبودها از مسأله باج ندادن به بازیکنان و اینکه آنها بتوانند تحت شرایطی که خودشان دوست دارند جدا شوند، راضی است و بدش هم نمی‌آید این مسأله در باشگاه نهادینه شود.
مسأله کمبود مدافع نکته‌ای است که پرسپولیس باید با آن کنار بیاید اما آنچه چهارشنبه شب رقم خورد از یک جهت دیگر هم مورد اقبال هواداران قرار گرفته و آن هم مربوط به عیسی آل‌کثیر است. با ناکامی باشگاه در جهت حفظ مدافع میانی جدید آل‌کثیر هم در پرسپولیس ماندنی شد و از لیست بیرون نرفت. بسیاری از هواداران و اهالی فوتبال معتقدند آل‌کثیر در اوج کنار رفته و مظلوم واقع شده و با توجه به اینکه احتمال بخشش‌اش در دادگاه عالی ورزش یا بعد از نیمی از دوران محرومیتش وجود دارد حفظ او می‌تواند به تیم کمک کند. در واقع ماندن آل‌کثیر و برگشتنش به ترکیب تیم حتی شده چهار ماه و نیم دیگر را به حفظ یک مدافع جدید ترجیح می‌دهند و خوشحالند که عیسی همچنان پرسپولیسی است.
نکته دیگری هم که مد نظر کادر فنی، هواداران و پیشکسوتان قرار داشت مربوط به ریسک استفاده از مدافعان میانی تازه‌وارد بود که جذب بازیکن در این منطقه را پرخطر نشان می‌داد. در واقع غیر از سلیمی و فرجی که خودشان هم مدافعان تاپی نبودند بازیکنانی مثل حق‌وردی یا طاهرخانی در سطحی قرار دارند که جذب آنها تضمینی برای راحت شدن خیال کادر فنی از خط دفاع نداشت و حالا که این انتقال اتفاق نیفتاده هیچ‌کس عصبانی و ناراحت نیست.

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.