یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱

کامبک‌های رئال مادرید، شانسی نیست؛ شاید بارسلونا به جای سوپرلیگ، باید بیش‌تر روی بلیط فروشی‌ خود تمرکز کند

الکساندر چفرین: محرومیت سوپرلیگی ها از لیگ قهرمانان؟ ببینیم چه می شود!

الکساندر چفرین: محرومیت سوپرلیگی ها از لیگ قهرمانان؟ ببینیم چه می شود!
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛  دادگاه مادرید حکمش را تغییر داده و دیگر تیم‌های سوپرلیگی مقابل یوفا مصونیت ندارند. این یعنی یوفا می‌تواند به زودی تحریم‌هایی را علیه تیم‌های حاضر در سوپرلیگ در نظر بگیرد. الکساندر چفرین، رییس یوفا در مصاحبه مفصلی که با آاس داشته، احتمال مجازات تیم‌های سوپرلیگی را رد نکرد:

احتمال محرومیت یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا از شرکت در لیگ قهرمانان؟ بله، البته که ممکن است اما باید ببینیم چه می‌شود. از رفتار قاضی قبلی شوکه شده بودم زیرا او اصلا دفاعیات ما را نشنید. حالا حکم اصلی رسیده است و باید بگویم به دادگاه‌ها و مقامات قضای اسپانیا اعتماد دارد. باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد. از صحبت کردن درباره پروژه‌ی سوپرلیگ خسته شده‌ام زیرا دیگر وجود خارجی ندارد؛ این چیزی است که قطعا فوتبال را نابود خواهد کرد. وقتی واکنش هواداران تیم‌های انگلیسی را دیدم، متاثر شدم. هواداران فرانسوی و آلمانی هم کاری به این ماجرا نداشتند چون تیم‌هایشان اصلا در این پروژه شرکت نکردند. البته از واکنش نرم هواداران در اسپانیا و ایتالیا کمی شگفت‌زده شدم که البته درک‌شان می‌کنم. واکنش ضعیف هواداران بارسلونا به سوپرلیگ، شگفت‌زده‌ام کرد چون همیشه بارسلونا را باشگاهی مردمی دانسته‌ام.
چفرین گفت:

در مورد کامبک های رئال مادرید، چیزی نمی دانم. باید از خودشان بپرسید که چگونه این کار را انجام می دهند. شانس در یک مسابقه به کمک شما می آید، نه هر بار و نه همیشه. بنزما یکی از دست کم گرفته شده ترین بازیکنان است. او همیشه بازیکنی در سایه بوده و نحوه گلزنی اش شگفت انگیز است. حتی زمانی که غیرممکن به نظر می رسد هم او راهی برای گلزنی پیدا می کند. او شگفت انگیز است. سپس لوکا مودریچ را می بینیم: هرچه پا به سن می گذارد، بهتر بازی می کند.
چفرین در این مصاحبه گفت:

شاید بارسلونا به جای سوپرلیگ، باید بیش‌تر روی نحوه بلیط فروشی خود تمرکز کند. مسئولیت فروش بلیت در این مرحله از رقابت‌های به باشگاه‌ها واگذار شده بود و من نمی‌دانم آن‌ها چگونه اینکار را انجام می‌دهند. در این رابطه به نظر می‌رسد همه هواداران موفق شده بودن با بلیط‌های معتبر در استادیوم حضور داشته باشند. اگر در یکی از فینال‌های ما چنین اتفاقی رخ می‌داد، ما بسیار تحت فشار قرار می‌گرفتیم. یکی از مدیران معروف که نامش را فاش نمی‌کنم، در پیامی از من پرسید که چطور چنین اتفاقی رخ داده است و من به او گفتم که از بارسلونا بپرسد.
چفرین در ادامه به دلیل آنکه هواداران بارسلونا نسبت به حضور این تیم در سوپرلیگ واکنشی از خود نشان ندادند، از آن‌ها انتقاد کرده است. چفرین در این‌باره گفت:

  من از عدم واکنش هواداران بارسلونا شگفت زده شدم. من همیشه بارسلونا را باشگاهی پر طرفدار و مردمی می‌دانستم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.