دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

آرتتا: بازی فردا دیداری کاملاً رقابتی خواهد بود؛ تمدید قراردادم ربطی به کسب سهمیه اروپایی نداشت

آرتتا: بازی فردا دیداری کاملاً رقابتی خواهد بود؛ تمدید قراردادم ربطی به کسب سهمیه اروپایی نداشت
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ میکل آرتتا، سرمربی آرسنال در کنفرانس خبری پیش از تقابل با لیدز یونایتد حاضر شد و در مورد این دیدار، تمدید قراردادش و سایر مسائل صحبت کرد. میکل آرتتا در مورد وضعیت بازیکنانش گفت:

بن وایت هنوز دچار مصدومیت است. او نیاز دارد فردا تمرین کند. در مورد سایر بازیکنان خبری نیست و همه خوب هستند.
تمدید قرارداد؟

خب خوشحالم چون مشخصاً هر دو طرف تعهد خوب و حقیقی ای نسبت به آن چه می خواهیم با هم در این مسیر زیبا انجام دهیم و برنامه ها و دیدگاه هایی که داریم نشان داده اند. به همین علت این کار را انجام می دهم. فکر می کنم باشگاه این کار را انجام می دهد چون ما باورها، اشتیاق و سطح اعتماد مشابه و یکسانی نسبت به یکدیگر داریم و در مورد کارهایی که می توانیم با هم انجام دهیم، بسیار هیجان زده ام.

تقابل با لیدز؟

چیزهای زیادی هست که برای آن ها بازی می کنیم و مشخصاً با وضعیتی که آن ها در آن قرار دارند، قرار است نشان دهند که چقدر خواهان خروج هر چه سریع تر از منطقه سقوط هستند. برای ما، این مقطع حساس و تعیین کننده ای از فصل پس از تمام کارهایی است که انجام داده ایم. در نتیجه می خواهیم نتیجه آن کارهایی که در نه یا ده ماه اخیر انجام داده ایم را ببینیم.
پیشرفت های لازم برای این دیدار؟

امیدواریم بتوانیم در بازی با توپ بهتر از قبل باشیم. درست است که ما در بازی قبلی کارهای خوب زیادی انجام دادیم تا لایق کسب پیروزی باشیم. نحوه رقابت ما و کنترل قدرت وست هم و محدود کردن آن ها گویای همه چیز بود. بله، هر بازی متفاوت است و مقابل لیدز، بازی کاملاً متفاوتی خواهد بود. سبک بازی آن ها فرق دارد و بازی بسیار رقابتی خواهد بود.
سبک بازی لیدز؟

آن ها سبک و به خصوص سیستم بازی خود را تغییر دادند چون هرگز قبلاً مثل بازی شان مقابل منچسترسیتی بازی نکردند. ما می دانیم که آن ها قادر به چه کارهایی هستند. به تاریخچه فعالیت های سرمربی و کارهای او نگاه کنید. او همیشه بسیار بادوام بوده، سبک بازی اش مشخص و بازی تیم هایش بسیار جذاب بوده است. الان هم انتظار چنین چیزی را دارم.
ترکیب ابتدایی شما غیر قابل تغییر است؟

چیزی که ما می خواهیم این است که تیم را بهبود دهیم. مشخصاً ما می دانیم که بازیکنی وجود ندارد که جا برای پیشرفت یا بهبود در سبک بازی یا مسیر حرفه ای خود نداشته باشد. قطعاً می خواهیم بهترین بازیکنانمان را حفظ کنیم و کیفیت و رقابت بیشتری را به ترکیب اضافه کنیم.
تیم های سابق آرسنال مجبور به فروش ستارگان خود شدند. الان متفاوت است؟

چیزی که باید واقعاً برای آن آماده باشیم، این است که چرا و چه زمانی قرار است چنین کاری انجام دهیم. ما می توانیم این زمان بندی ها را کنترل کنیم و تصمیم بگیریم چه زمانی، زمان درست انجام آن است و برای آن آماده باشیم.
تمدید قراردادت به کسب سهمیه اروپایی مربوط بود؟

باشگاه زمانی به من پیشنهاد تمدید قرارداد داد که در سه بازی شکست خورده بودیم. آن روز متعجب شدم و به نظرم این در فوتبال اتفاق نمی افتد. این بخشی از نحوه تفکر ما، صحبت هایی که داریم و باوری که آن ها به من دارند، است.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.