سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

استقلال با همین روند قهرمان می‌شود

طباطبایی: تیم ملی با شرایط فعلی کار سختی در جام جهانی دارد

طباطبایی: تیم ملی با شرایط فعلی کار سختی در جام جهانی دارد
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ هادی طباطبایی درباره تساوی یک - یک استقلال مقابل سپاهان در تقابل جذاب ورزشگاه نقش جهان اصفهان، به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: دو تیم برای نشان دادن قدرت و نیز حفظ جایگاه خود در جدول بازی خوبی ارائه کردند و تمام توان خود را برای برد گذاشتند. پیروزی در این مسابقه خیلی به قهرمانی استقلال در لیگ برتر کمک زیادی می‌کرد، اما  تساوی هم نتیجه خوبی بود.

وی اضافه کرد: کسب حداقل امتیاز از خانه سپاهان اتفاق خوبی برای استقلال محسوب می‌شد و تیم را بیش از پیش به قهرمانی امیدوار کرد. بازیکنان تاکنون راه سختی را پیموده‌اند و انگیزه زیادی دارند. تنها پنج هفته تا پایان مسابقات مانده و طی کردن این مسیر کوتاه با موفقیت، خستگی این مدت را در بازیکنان از بین می‌برد. همه چیز دست استقلال است و تیم با حفظ همین روند قهرمان می‌شود.

دروازه‌بان پیشین استقلال در مورد اینکه مهاجمان این تیم در دیدارهای اخیر از فرصت‌های گلزنی خود بهره نمی‌برند، اظهار داشت: استقلال تیمی است که در گلزنی و در گل نخوردن موفق بوده و مهاجمان تیم از فرصت‌ها استفاده می‌کنند. با این حال ممکن است یک تیم در برخی از بازی‌ها نتواند از فرصت‌های خود استفاده کند و نباید این موضوع را به همه دیدارها تعمیم دهیم. تیم‌ها نمی‌توانند از همه موقعیت‌های گلزنی خود استفاده کنند.

طباطبایی در خصوص قطعی نشدن دیدارهای دوستانه برای تیم ملی ایران و فرصتی که برای شاگردان دراگان اسکوچیچ از دست می‌رود، تصریح کرد:‌ این شرایط فقط امروز در تیم ملی دیده نمی‌شود و فوتبال ما سال‌هاست که دچار روزمرگی شده است. جام جهانی تاریخ مشخصی دارد و ما باید از ابتدا برنامه‌ریزی مناسبی برای مسابقات می‌کردیم که تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

وی درباره امید فوتبالدوستان به تجربه‌ای که لژیونرهای کشورمان در لیگ‌های خارجی به دست می‌آورند، گفت: تیم‌های دیگر نیز همین شرایط را دارند و بازیکنان آنها در سطح اول فوتبال جهان بازی می‌کنند. مهم این است که چگونه از این ظرفیت استفاده می‌کنیم. شاید قرعه نسبتاً خوبی برای جام جهانی داشته باشیم، اما باید ببینیم کجای فوتبال هستیم. هنوز هیچ تدارکات مناسبی برای تیم ملی فراهم نکرده‌ایم و این باعث دشواری کار ما در جام جهانی خواهد شد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.