جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱

ژاوی: جذب هالند برای ما کار بسیار سختی بود؛ بارسلونا باید در هر پست دو بازیکن داشته باشد

ژاوی: جذب هالند برای ما کار بسیار سختی بود؛ بارسلونا باید در هر پست دو بازیکن داشته باشد
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی,  از هفته سی و ششم مسابقات لالیگا، بارسلونا مقابل سلتاویگو قرار می گیرد. به همین خاطر ژاوی، سرمربی بارسلونا در کنفرانس خبری پیش از این بازی حاضر شد و پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود. صحبت های این مربی را در ادامه می خوانید:

دیدار با سلتاویگو
به هدفمان که صعود به لیگ قهرمانان بود رسیده ایم و قرار گرفتن در جایگاه دوم به ما این فرصت را می دهد تا در سوپرکاپ بازی کنیم. سلتا تیم بسیار خوبی است که روحیه جنگنده دارد و در حالی مقابل ما قرار می گیرند که به هدف خود رسیده اند. آنها بازیکنان با استعدادی دارند و بازی مقابل آنها آزمون مهمی است. باید بازی مان را بهتری کنیم توپ از دست ندهیم و سه امتیازی که برای قرار گرفتن در رده دوم اهمیت دارد را به دست بیاوریم.
اهمیت حفظ توپ
باید از دست دادن توپ هایمان را به حداقل برسانیم. در سیستم ما اهمیت زیادی دارد که به حریف توپ ندهیم. توپ از دست دادن به ما ضربه می زند. اگر توپ را از دست ندهیم مشکلی نخواهیم داشت. هنگامی که توپ را از دست می دهیم خیلی خوب به حریف فشار می آوریم اما باید هنگامی که صاحب توپ هستیم بهتر بازی کنم.

بوسکتس
نبود او در دیدار فردا اتفاق مهمی است چون بازیکنی با مشخصات او در تیم نداریم. باید در نبود او توازن ایجاد کنیم. حضور بوسکتس دائمی نیست و اهمیت دارد که در این مورد برنامه ریزی داشته باشیم. بارسا باید دست کم در هر پست دو بازیکن داشته باشد و در برخی پست ها دو نفر نداریم.
جذب یک مهاجم برجسته
به نظرم اهمیت زیادی دارد که هر فصل تقویت شویم. فرقی ندارد که می بریم یا می بازیم. امسال فصل مثبتی نداشتیم چون برای قهرمانی نچنگیدیم و چیزی نبردیم و از هر اتفاقی در آینده استقبال می کنیم. شرایط اقتصادی فعلی یعنی ابتدا باید تعدادی بازیکن بروند تا بازیکن جدید بگیریم. شرایط سختی است اما اگر می خواهیم رقابت کنیم، باید برای فصل بعد خودمان را تقویت کرده باشیم.
نقش ژاوی در برنامه ریزی ها
در این مورد مشکلی وجود ندارد چون با مدیرعامل راحتم و مشکلی با مدیر فنی و ورزشی تیم ندارم. آنها به نظر من احترام می گذارند و در جریان تمام مسائل خواهم بود. می خواهیم تیم را تقویت کنیم اما فصل فعلی هنوز تمام نشده است. باید دوم شویم و آن موقع است که فصلی که می توانست خیلی بدتر باشد را نجات داده ایم.
نقل و انتقالات
یک برنامه فوتبالی داریم و یک بخش مالی نیز وجود دارد که به من ارتباطی ندارد و باشگاه باید روی آن کار کند.می دانیم چه می خواهیم و چه می توانیم انجام دهیم.
پایان لیگ
با قرار گرفتن در رده دوم به سوپر کاپ می رویم و همه چیز به ما بستگی دارد. این که سه هفته مانده به پایان لیگ توانستیم به لیگ قهرمانان صعود کنیم خبر خوبی برای ما است. باید طوری عمل کنیم که در پایان فصل احساس خوبی داشته باشیم.
آنسو فاتی
او خوب است باید بعد از یک مصدومیت طولانی در مورد او محتاط باشیم. او خوشحال است. یک گل هم زده است و برایش خوشحالم. برنامه ای برای او داریم تا زیاد رویش فشار وارد نکنیم. 90 دقیقه بازی دادن به او یک ریسک بی مورد است.
هالند
مگر رفتن او به منچسترسیتی رسمی نشده است؟ آن وقت باز از من در مورد جذب او سوال می کنید؟ با توجه به شرایط اقتصادی ما جذب او برایمان کار سختی بود نمی توانم به شما دروغ بگویم. سیتی جام های زیادی دارد و در حال رقابت با بزرگان است.
بازیکنان مازاد
در این مورد کاملا شفاف هستیم. تغییر نظرم در این مورد خیلی سخت است. با بازیکنان کاملا شفاف هستم. شرایط اقتصادی باشگاه باعث شده مجبور به انجام این کار شویم.
بازیکنان جدید
همه چیز به شرایط مالی باشگاه بستگی دارد. اگر چیزی می خواهید اما پولش را ندارید، باید به شکلی دیگر عمل کنید. همه چیز به پول بستگی دارد و شرایط ما سخت است اما حقیقت همین است.
مقایسه با کومان
خیلی اوقات مرا با کومان مقایسه می کند. او اینجا کار بزرگی انجام داد و ما هم در حال انجام کاری بزرگ هستیم. می دانم کجا هستم. به پروژه مان ایمان داریم و فکر می کنم رشد زیادی کرده ایم. بارسا در نوامبر مشکل داشت و این به خاطر کومان نبود. به خاطر باشگاه از شرایط انتقاد کردم. تیم از اولین بازی من تا بازی قبل پیشرفت کرده است.
دی یونگ
او به آزادی نیاز دارد. اصرار داریم در حملات حاضر باشد و شوت بزند. هنوز در سطح خوبی است. از او راضی هستم. عملکردش مثبت بوده است. فرنکی بیشتر به جلو می رود و گاوی بیشتر کارهای تخریبی انجام می دهد.
اوبامیانگ
او به گلزنی ادامه خواهد داد. آمارش خیلی خوب است. فران نیز همین طور. اوبا چیزهای زیادی به ما می دهد، وارد محوطه می شود و فشار را به خوبی از هافبک ها بر می دارد. به خوبی در فضاها قرار می گیرد و در سه بازی مانده و فصل بعد کمک حال ما خواهد بود.
دمبله
باز هم می گویم باید با شرایط مالی باشگاه وفق پیدا کنیم. در مورد دمبله تردیدی ندارم. او کارهای زیادی برای ما کرده است. اگر چه مقابل دروازه خوش شانس نبوده است اما پاس گل زیادی می دهد و خطر ساز است. به جز آمار گل هایش از او کاملا راضیم. باشگاه از نظر من باخبر است و مذاکرات در جریان است. امیدوارم بماند.
ریکی پویگ
در مورد بازیکنی صحبت می کنیم که در سه بازی بعدی مهم خواهد بود. در پایان فصل در مورد او صحبت می کنیم. هنوز صحبت در مورد او زود است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.