دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱

خطر از بیخ گوش استقلال گذشت

آزمون و خطاهای خطرناک مجیدی ادامه دارد

آزمون و خطاهای خطرناک مجیدی ادامه دارد
آرمن ساروخانیان
آرمن ساروخانیان

ایران ورزشی - برآیند تحلیل‌های هفته بیست و ششم به نفع استقلال بود. تیم مجیدی به لطف توقف رقیب در فولادشهر توانست فاصله را دوباره به شش امتیاز برساند و طبیعی بود که پیکان انتقادات به سمت گل‌محمدی بچرخد. با این حال استقلال تا چهارمین تساوی متوالی در لیگ برتر فاصله خیلی کمی داشت و بدون گل دقایق پایانی رمضانی، مجیدی با بحران بزرگی روبه‌رو می‌شد.
روزبه چشمی در اعتراف به مشکلات استقلال مقابل شهرخودروی قعر جدولی گفت: «شما همواره درباره خوب بازی‌ کردن سؤال می‌پرسیدید و من همیشه از تیمم دفاع می‌کردم، ولی این بار قطعاً باید بهتر از این بازی می‌کردیم. شرایط جدولی روی بازی تأثیر گذاشت.»
حضور چشمی در نیمه اول خودش یکی از عوامل بازی ضعیف استقلال بود. مجیدی ناگهان مدافع آخر تیمش در بازی‌های قبلی را به خط میانی انتقال داده بود تا گردش توپ تیمش و کنترل میانه زمین آسیب ببیند. این تنها تصمیم غیرمنتظره سرمربی استقلال نبود که و چیزی نمانده بود که صدرنشین بابت این تغییرات پرشمار دو امتیاز حساس را در خانه از دست بدهد.
حدود 90 درصد فصل سپری شده، ولی فرهاد مجیدی به شاکله تیمی که بدون شکست صدرنشین است همچنان اعتماد ندارد و مثل شروع فصل دست به آزمایش و خطا می‌زند. با آنچه در بازی‌های این فصل از استقلال دیده‌ایم، این چند نکته ضروری
به نظر می‌رسد:
1- زوج مهدی‌پور – نیک‌نفس در مرکز زمین به هماهنگی خوبی رسیده و تغییر آن ریسک بزرگی است. به نظر می‌رسد که مجیدی از نمایش نیک‌نفس در برابر سپاهان راضی نبود، ولی یک بازی ضعیف (به باور کادر فنی) دلیل کافی برای دست زدن به محور تیم نیست. آثار این تصمیم در نیمه اول کاملاً آشکار بود و مجیدی مجبور شد در نیمه دوم دوباره این هافبک را به تیم اضافه کند.
2- ارسلان مطهری در این فصل به‌عنوان بازیکن ذخیره مؤثرتر بوده و بعد از ورود به زمین گل‌های مهمی زده، ولی معمولاً نتوانسته در ترکیب اصلی مفید باشد. او در بازی با شهرخودرو دوباره در ترکیب اصلی بود و نتوانست گلی بزند تا جایش را به رمضانی بدهد. مشخص نیست که چرا مجیدی در مقطع پایانی فصل همچنان می‌خواهد این موضوع را امتحان کند.
3- وریا غفوری آمادگی فصول قبل را ندارد و حردانی به همین دلیل در نیم‌فصل به تیم اضافه شد. مدافع راست جوانتر استقلال شادابی و سرعت بیشتری دارد و حضورش در حملات کاملاً پررنگ است، ولی مجیدی در این بازی تصمیم گرفت وریا را در ترکیب اصلی قرار بدهد. با اضافه شدن حردانی از دقیقه 71 زوج این بازیکن و یامگا دوباره شکل گرفت و فشار روی دفاع شهرخودرو بیشتر شد. وریا در دقایق پایانی به لطف تجربه‌اش تعویض خوبی است، ولی بازی‌اش در ترکیب اصلی ضرب استقلال
را می‌گیرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.