دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

اینزاگی: افتخار می کنم که سرمربی اینتر هستم؛ بهتر بود فینال در پایان رقابت های سری آ برگزار شود

اینزاگی: افتخار می کنم که سرمربی اینتر هستم؛ بهتر بود فینال در پایان رقابت های سری آ برگزار شود
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ سیمونه اینزاگی، سرمربی نراتزوری در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی در خصوص احساس خود نسبت به این مسابقه گفت:

حضور در اینجا مایه افتخار است، بازی مهمی در پیش داریم. برای من هیچ دستورالعملی برای پیروزی در فینال وجود ندارد. مسابقه ای طولانی خواهد بود که نیازمند تمرکز و عزم راسخ است. برای بالا بردن دومین جام فصل باید 120 درصد توان خود را به کار بگیریم. این هفته برای همه مهم است، نه فقط برای من. من و کادر فنی ام می دانیم که از کجا شروع کرده و چه راه درازی را طی کرده ایم. انتظارات بالا رفته است. آینده ما فرداست. باید برای کسب پیروزی تلاش کنیم. سپس در هفته های پایانی لیگ برای قهرمانی تلاش خواهیم کرد. وقتی به روز معارفه ام نگاه می کنم، در 8 جولای سال گذشته، می بینم که کارهای بزرگی انجام شده است. در آن روز انتظار همه اینها را نداشتم.
چه انتظاری از ترکیب خود دارید؟
جزئیات تفاوت ها را رقم خواهد زد. ما یوونتوس را می شناسیم، امسال سه بار با آنها روبرو شده ایم. شاهد کیفیت بسیار بالایی درون زمین خواهیم بود، و باید در مدیریت دقایق بازی خوب عمل کنیم.

در اولین سال حضور روی نیمکت اینتر، رکورد امتیازات را به دست آوردید، فاتح سوپرکاپ شدید، به فینال کوپا ایتالیا صعود کردید، و حالا در کورس اسکودتو هستید، اما طی چند بازی باقی مانده، ریسک از دست رفتن همه چیز وجود دارد. چه نظری دارید؟
من همه چیزم را مدیون تیم هستم، که همواره از من پیروی کرده اند. فصل فوق العاده ای بود. ما بازی 50 خود را انجام می دهیم، و به مدت 7-8 ماه فوتبال فوق العاده ای ارائه کردیم، و در بازه افت خود امتیازاتی را از دست دادیم اما به نظرم وقتی به بازی مقابل لیورپول نگاه می کنیم، و اینکه چطور به این فینال رسیده ایم... نمی توانم گلایه ای از تیم بکنم.
تنها تمرکز کردن روی فینال کوپا ایتالیا، در حالیکه برای فتح لیگ هم رقابت می کنید، چقدر سخت است؟
در این مورد با هم صحبت کرده ایم. احتمالاً بهتر بود که فینال را در پایان رقابت های سری آ برگزار کنیم اما این چیزی است که از ابتدای فصل برنامه ریزی شده و من به عنوان بازیکن و مربی فینال هایی را تجربه کرده ام و مشکلی وجود ندارد.
در فینال ها هیچ تیمی از قبل مدعی نیست، اما امسال شما از یوونتوس بهتر بوده اید. آیا نسبت به این مسئله آگاهید؟
ما سه بار با آنها بازی کرده ایم، که هر سه بازی حتی از لحاظ تاکتیکی هم متفاوت بوده اند. انتظار چالش کاملاً بازی را دارم. سپس باید به بهترین نحو ممکن بازی را تفسیر کنیم و نباید اشتباه کنیم. این قسمت ها هستند که سرنوشت بازی را رقم می زنند.
اینتر بارها بعد از اینکه عقب افتاده، واکنش نشان داده است. انتظار چه رویکری را دارید؟
هر بازی با قبلی ها متفاوت است، و هیچ علم دقیقی وجود ندارد. فقط باید با جان و دل به میدان رفت و این تیم همیشه نشان داده که همینطور است. از 49 بازی قبلی فقط 6 بار شکست خورده ایم، که همه آن شکست ها هم سزاوارانه نبوده اند.
بازگشت به ورزشگاه المپیکو چه حسی دارد؟
وقتی اینجا در ورزشگاه المپیکو بازی می کردم 21 سال داشتم. همه چیز و همه کس را می شناسم، و دوباره افرادی را ملاقات خواهم کرد که دوستم داشتند. آنها حس خوبی به من می دادند. حالا واقعاً افتخار می کنم که سرمربی اینتر هستم، باشگاهی که بسیار بزرگ است.
تیم را چطور آماده کرده اید؟
باید عطش داشته باشید. ما سوپرکاپ را به هر قیمتی می خواستیم. این روز ها خیلی خوب کار کرده ایم.
اهمیت چالهان اوعلو در این تیم؟
او فصل فوق العاده ای داشته، و بلافاصله جا افتاد. از لحاظ کیفی پیشرفت زیادی کرده چون از لحاظ آماری هم پیشرفت کرده است، و فضای زیادی را درون زمین پوشش می دهد. او می خواهد تلاش کند، و در سطح تیمی بازیکن بسیار مثبتی است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.