یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱

الکساندر چفرین: با عدم صراحت قانون هند و آفساید مشکل دارم؛ 93.5 درصد درآمد یوفا به باشگاه‌ها می‌رسد

الکساندر چفرین: با عدم صراحت قانون هند و آفساید مشکل دارم؛ 93.5 درصد درآمد یوفا به باشگاه‌ها می‌رسد
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گل، معرفی فناوری کمک داور ویدیویی «VAR» همان گونه که تذکر داده شده بود، نتوانست مشکلات داوری را به طور کامل رفع و رجوع کند و حتی بعضا با ریزبینی بیش از حد خود، جنجال‌ساز هم شد. اینک چفرین در جریان مصاحبه با اکیپ در این خصوص گفته است:

در ابتدای راه، VAR خیلی کند بود. حالا در مسابقات اروپایی خیلی سریع‌تر است. من هنوز هم با این که امکان دارد بابت ۵ میلیمتر آفساید اعلام شود، مشکل دارم. اگر بینی یا پای بزرگی داشته باشی، جریمه خواهی شد!
چفرین در مورد قانون هند در فوتبال هم گفت:

من با خطای هند مشکل دارم. هیچکس دیگر از آن سر در نمی‌آورد. قانون باید در این زمینه صراحت داشته باشد. فیگو چند روز پیش به من گفت اگر هنوز بازی می‌کرد و در صحنه‌ای نمی‌دانست باید چه کاری انجام دهد، توپ را به سمت دستان مدافع شلیک می‌کرد!
در ادامه بحث به سمت تغییر فرمت لیگ قهرمانان اروپا رفت. گفته شد تغییر فرمت این مسابقات با هدف «جلب توجه باشگاه‌های بزرگ» و تهدیدات مرتبط با سوپرلیگ صورت گرفته است. چفرین در واکنش به این ادعا گفت:

اگر چیزی خوب کار می‌کند، به این معنی نیست که نباید تغییر کند. همیشه باید پیشرفت کردن را مد نظر داشت. حالا چهار تیم دیگر هم اضافه خواهند شد. یکی از سهمیه‌ها به فرانسه می‌رسد که با عقل هم جور در می‌آید. باور کنید این پروژه برای باشگاه‌های بزرگ بنا نشده است. آن‌ها از صعودشان مطمئن هستند.
«آیا این تلاشی برای ساختن رقابتی شبیه به لیگ قهرمانان است؟» چفرین افزود:

حضور باشگاه‌های بیشتر و بازی‌های بیشتر، سوپرلیگ نیست. سوپرلیگ یعنی باشگاه‌های مشخصی دائما مقابل هم بازی کنند. باشگاه‌های فرانسوی به شدت به این فرمت جدید علاقه دارند. 
سوال بعدی که چفرین به آن پاسخ داد، از این قرار بود: «آیا مطمئن هستید که فرمت جدید که به جای مرحله گروهی روی کار آمده است، جذابیت خواهد داشت؟».

اگر مطمئن نبودم، این کار را نمی‌کردم. خیلی جذاب‌تر خواهد بود. در فرمت کنونی یعنی مرحله گروهی، پس از گذشت ۲-۳ بازی می‌دانید که کدام باشگاه‌ها صعود خواهند کرد. از سال ۲۰۲۴، دیگر کار آسان نخواهد بود؛ حتی برای باشگاه‌های بزرگ.
چفرین در ادامه در مورد سوپرلیگ صحبت کرد و از این گفت که چرا با وجود موافقت دادگاه مادرید، رئال مادرید، بارسلونا و یوونتوس را جریمه نکرده است.

در وهله اول به خاطر این که تصمیم دادگاه هنوز هم قابل تجدید نظر است. وقتی این فرایند به پایان برسد، ما وارد عمل خواهیم شد.
چفرین در مورد احتمال جریمه کردن رئال مادرید که به چهاردهمین قهرمانی اروپایی خود نزدیک است هم گفت:

امکان جریمه کردن هر باشگاهی وجود دارد. اگر کسی به این گفته شک دارد، در اشتباه است. قوانین برای همه یکسان هستند. قرار نیست من در مورد حرف‌های مردم هر روز اظهار نظر کنم... آن‌ها همچنین از درآمد میلیاردی یوفا گله دارند ولی ۹۳.۵ درصد این درآمدها به باشگاه‌ها می‌رسد. اگر کسی نمی‌خواهد به توضیحات گوش دهد، چگونه می‌توان این را برایش توضیح داد؟ این که مرا باور کنید یا نه دست خودتان است ولی ما رفتار یکسانی در قبال تمامی باشگاه‌ها داریم؛ حالا چه از اسلوونی یعنی کشور من باشند، یا نام بزرگی در فوتبال اروپا محسوب شوند.
پس احتمال حذف یوونتوس، بارسلونا و رئال مادرید وجود دارد؟

البته که امکانش وجود دارد. اما تصمیم گیری با کمیته انضباطی یوفاست که به طور مستقل کار می‌کند

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.