دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱

اشتباه بزرگ در پرسپولیس پس از شکایت خارجی‌ها

اشتباه بزرگ در پرسپولیس پس از شکایت خارجی‌ها
مازیار فیروزی
مازیار فیروزی

ایران ورزشی - امروز خبرها را خواندید؟ دلار به مرز 30 هزار تومان رسید. اینجا بخش ورزشی است نه به قیمت ماکارونی کار داریم و نه افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ و نایاب شدن روغن. می‌خواهیم از سهل‌انگاری‌های مدیران ورزشی حرف بزنیم که با ناکارآمدی و گاهی از سر لجبازی پیگیر یک پرونده نمی‌شوند و آنقدر آن را کش می‌دهند تا ضربه بزرگتری به تیمی که در آن مدیریت کرده بودند می‌زنند.
مثال همین پرونده آنتونی استوکس و شکایت از پرسپولیس. او آمد، رفت و بدون اینکه تأثیر مثبتی در تیم داشته باشد راهی امارات شد.
استوکس شکایت کرد و در گیر و‌ داری که پرسپولیسی‌ها ادعا می‌کردند آسیبی از این شکایت نمی‌بینند آنها را 86 هزار دلار محکوم کرد. محکومیتی که تاریخش همین چند روز پیش از سوی فیفا به اتمام رسید و البته باعث شد تا یک بار دیگر پنجره نقل و انتقالاتی سرخپوشان بسته شود!
نکته‌ای که در زمینه پرونده‌هایی مثل پرونده آنتونی استوکس وجود دارد این است که اساساً چرا یک بازیکن خارجی بدون پشتوانه مالی خریداری می‌شود؟
چرا وقتی به تیم آمد هزینه‌های قرارداد او را نمی‌دهند و اصلاً چرا وقتی بازیکنی در دادگاه‌های خارجی حکم محرومیت یک باشگاه ایرانی را می‌گیرد همان زمان این پول را پرداخت نمی‌کنند؟
کسی هست که مثالی بزند و بگوید که باشگاه‌های ایرانی در یک دادگاه خارجی برنده بوده‌اند؟ اعتراض‌های بی‌مورد و شکایت دوباره به دادگاه عالی ورزش فقط برای این است که مدیران زمان بخرند تا پس از پایان عمر کوتاه مدیریتی‌شان دیگر کسی گریبان آنها را نگیرد؟
اگر محمدحسن انصاری فرد (یا مدیر بعد از او) که استوکس را با قرارداد عجیب 250 هزار دلاری به پرسپولیس آورد همان زمان که دلار به 20 هزارتومان نرسیده بود با او تسویه حساب می‌کرد آیا چنین رقم سنگینی حالا در کیسه سرخپوشان دیده می‌شد؟
86 هزار دلار با دلار سی هزارتومانی رقمی در حدود 2 میلیارد و پانصد میلیون تومان می‌شود که اگر همان سال 97 – 98 تسویه شده بود نصف این رقم بود.
ماجرا فقط این نیست. افزایش نرخ دلار روی اردوهای تیم‌های مختلف و حتی تیم ملی تأثیر خواهد گذاشت و در اینجا نقش مدیران است که می‌توانند بخوبی شرایطی را رقم بزنند تا فشاری بیش از این روی باشگاه‌ها و فوتبال ملی اعمال نشود. این در حالی است که خیلی از دلارهای تیم‌های ورزشی هم خارج از کشور بلوکه شده و به‌دلیل تحریم‌ها این پول‌ها به دست باشگاه‌ها نمی‌رسد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.