دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱

دیگر نباید به موضوع رامین بپردازیم

کرمانی‌ مقدم: پرسپولیس سپاهان را ببرد شاید قهرمان شد

کرمانی‌ مقدم: پرسپولیس سپاهان را ببرد شاید قهرمان شد
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو

به گزارش ایران ورزشی؛ مرتضی کرمانی‌مقدم یک زمانی زوج فرشاد پیوس در خط حمله سرخپوشان پایتخت بود و حالا می‌تواند در نقش یک کارشناس و مربی، نظرات فنی خود در خصوص وضعیت خط حمله پرسپولیس و عملکرد مهاجمان و بازیکنان این تیم را ارائه کند. به بهانه توقف قرمزپوشان مقابل ذوب‌آهن، به سراغ کرمانی‌مقدم رفتیم:

چرا پرسپولیس نتوانست مقابل ذوب‌آهن به نتیجه‌ای بهتر از تساوی برسد؟
فکر می‌کنم حرف‌هایی که در رابطه با مهدی تارتار در بعضی محافل زده شد این مربی و تیمش را به گونه‌ای  عصبانی کرد  تا آنها با توانی مضاعف رودرروی پرسپولیس بازی کنند. این تیم یکی از بهترین بازی‌های فصل خود  را در نیمه اول مقابل پرسپولیس ارائه داد. هر چند این مسائل نباید به گونه‌ای باشد که قهرمان پنج دوره اخیر را تحت تأثیر خودش قرار ‌دهد اما متأسفانه این‌طور شد و بازیکنان پرسپولیس خصوصاً در 15 دقیقه اول یکی از بدترین نمایش‌های خودشان را ارائه دادند تا در پایان به نتیجه‌ای بهتر از نتیجه تساوی نرسند. پرسپولیس در این فصل امتیازات بسیار  مهمی  را در برخی دیدارهایش نظیر بازی مقابل هوادار از دست داد تا عملاً کار قهرمانی برایش بسیار سخت شود.
با توجه به مشکلاتی که گفتید چقدر سرمربی پرسپولیس را مقصر می‌دانید؟
من معتقدم دست یحیی گل‌محمدی  در این فصل به لحاظ مهره در قیاس با بقیه مدعیان بسته بود و اگر نگاهی به بازیکنان تعویضی تیم‌های استقلال و سپاهان و پرسپولیس بیندازید و آنها را با هم مقایسه کند به حرف من خواهید ‌رسید. هواداران بدانند حتی اگر بهترین مربی را هم داشته باشید اما  او ابزار یا مهره به اندازه کافی نداشته باشد نمی‌تواند کار زیادی انجام دهد.
این حرف‌ها را زدید که بگویید پرسپولیس دیگر شانس قهرمانی ندارد؟
به هر حال شرایط به گونه‌ای شده که باید منتظر اتفاقات باشیم. من معتقدم با توجه به قدرت تیم فولاد احتمال باخت استقلال در اهواز زیاد است، از همین رو پرسپولس باید در دیدارش مقابل سپاهان بهترین نتیجه ممکن یعنی سه امتیاز را بگیرد و در ال‌کلاسیکوی وطنی پیروز شود. من معتقدم بازیکنان باید در بازی فینال‌گونه با سپاهان با تمام وجود بجنگند تا سه امتیاز را بگیرند و از سویی با توجه به نتیجه بازی فولاد مقابل استقلال که احتمال باخت رقیب در آن وجود دارد خودشان را در سه امتیازی استقلال قرار دهند. چهار بازی و 12 امتیاز، شانس کمی نیست که مهم‌ترین آن هم در دیدار با سپاهان است، از همین رو بازیکنان باید اتفاقات بازی‌های قبل را فراموش کنند و با همه وجود بجنگند و تلاش کنند. هواداران هم از تیم‌شان با همه وجود حمایت کنند و مشکلات را از چشم یحیی نبینند. پرسپولیس هنوز شانس قهرمانی دارد اما دست خالی یحیی تا حدود زیادی برای او و تیمش مشکل‌ساز شده است.
اتفاقات حاشیه‌ای زیادی روی نیمکت پرسپولیس مقابل ذوب آهن به وجود آمد، در این رابطه چه توضیحی دارید؟
خیلی در مورد رامین حرف زده شد اما من فکر می‌کنم رامین بابت اتفاقی که به وجود آمده عذرخواهی کرد، به همین دلیل همه چیز در این رابطه تمام شد و رفت و نباید از بازیکن پرسپولیس خرده گرفت. او یکی از متعصب‌ترین بازیکنان پرسپولیس است، از همین رو او به خاطر تعصبش کاری انجام داد و بعد هم عذرخواهی کرد، نباید دیگر به این مسأله پرداخت. رامین در تیم راه‌آهن شاگردم بوده و من از اخلاقیات و شرایط او به خوبی آگاهی دارم و می‌دانم به هیچ‌وجه قصد حاشیه‌سازی نداشته است.
شما واقعاً در چهار بازی باقی‌مانده، با وجود شش امتیاز فاصله چقدر شانس قهرمانی برای تیم‌تان قائل هستید؟!
چهار بازی و 12 امتیاز شانس کمی نیست. سال 1374 و زمانی که یورگن گده سرمربی‌مان بود ما در رده دوازدهم قرار داشتیم و اصلاً شرایط خوبی نداشتیم اما همان فصل موفق شدیم قهرمان شویم. در آن سال آقای عابدینی که واقعاً مدیریت‌شان زبانزد عام و خاص است استانکو را به پرسپولیس آوردند و ما بعد از افتی مقطعی موفق شدیم بازی به بازی بهتر شده و در نهایت قهرمان فصل شویم، به همین دلیل باز هم به پرسپولیس امیدوارم. به بازیکنان توصیه می‌کنم امیدوار باشند و با همه وجود بجنگند و در بازی با سپاهان به هر شکل ممکن با برد از زمین خارج شوند چون این دیدار حکم فینال را برای پرسپولیس دارد و پیروزی در آن می‌تواند فصل را به خوبی برای پرسپولیس تغییر دهد. بازی با سپاهان و امتیازش خیلی برای پرسپولیس حائز اهمیت است چه بسا اگر پرسپولیس امتیازات این دیدار را هم از دست بدهد ممکن است حتی جایگاه دومی‌اش هم به خاطر فاصله کم  با سپاهان به خطر بیفتد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.