شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

هادی ساعی: دخالت در‌ امور فنی تکواندو؟ مقانلو اختیار تام دارد

هادی ساعی: دخالت در‌ امور فنی تکواندو؟ مقانلو اختیار تام دارد
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی، هادی ساعی درباره تعویق بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ به میزان گفت:

بدترین چیز در ورزش بلاتکلیفی است که صدمات زیادی به رشته های مختلف می‌زند. تعویق مسابقات مختلف از رده‌های پایه گرفته تا بزرگسالان، انگیزه را بین ورزشکاران از بین می برد و متاسفانه این روزها تعویق بازی های آسیایی هم خبری بود که جامعه ورزش را شوکه کرد.
او افزود:


ملی‌پوشان ما بیش از ۲ سال است که مسابقات بزرگی را تجربه نکرده‌اند و حالا که بازی‌های آسیایی به تعویق افتاده هم شرایط برای آن‌ها سخت‌تر شده، اما مطمئن باشید با برنامه‌ریزی و درایت کادرفنی، مشکلات را برطرف می کنیم.
رئیس فدراسیون تکواندو درباره اینکه آیا احتمال عدم برگزاری بازی‌های آسیایی هانگژو وجود دارد یا خیر، گفت:

خیلی سخت است که سال آینده این بازی‌ها برگزار شود چون اکثر رشته ها درگیر انتخابی المپیک هستند و تقویم فدراسیون‌ها خیلی فشرده می‌شود. من احتمال عدم برگزاری بازی‌های آسیایی را زیاد می‌دانم.
شرایط تکواندوی بانوان روز به روز بهتر خواهد شد

او در پاسخ به این سوال که کمیته فنی و شخص شما تا چه اندازه در امورفنی حق دخالت دارید، گفت:

حرف اول و آخر را در تیم ملی مقانلو می‌زند. او به عنوان سرمربی اختیار تام دارد و کمیته فنی هم در حد مشاوره به مقانلو کمک می‌کند و مطمئن باشید به کادرفنی خود اطمینان کامل داشته و هیچ دخالتی در این زمینه نداریم.
ساعی ادامه داد:

رقابت‌های انتخابی بدون هیچ حرف و حدیثی و با حضور بهترین داوران برگزار شد و هر تکواندوکاری که به ترکیب اصلی تیم ملی جهت حضور در قهرمانی آسیا رسید، لیاقتش را داشت. یک تیم جوان همراه با یکی دو بازیکن باتجربه در اختیار داریم که خود بازیکنان باتجربه هم سن و سال کمی دارند، اما خیلی به تیم ملی امیدوار هستیم.
او درباره شرایط تیم بانوان هم گفت:

یک کادرفنی باتجربه را راس کار آوردیم و می‌دانیم میانگین سنی بازیکنان خیلی پایین است و این کم تجربگی کار را سخت می‌کند، اما به مجموعه تیم اعتماد کامل دارم و مطمئن باشید شرایط تکواندوی بانوان روز به روز بهتر خواهد شد.
مسیر کسب سهمیه المپیک در تکواندو پر پیچ و خم است

قهرمان اسبق تکواندو ضمن اشاره به مسیر دشوار کسب سهمیه المپیک افزود:

ماراتن کسب سهمیه المپیک از فردای المپیک آغاز شده و کشورهای مختلف برای تک تک روزها برنامه دارند. ما هم برای این موضوع هدف گذاری کرده ایم، اما هیچوقت حق را ناحق نمی‌‎‌کنیم و وقتی بچه های باتجربه ما که رنکینگ دارند به جوانترها باختند، قطعا از هوگوپوشان جوان در تیم ملی بهره می‌بریم تا آن‌ها هم بتوانند کم کم وارد رنکینگ شود.
رئیس فدراسیون تکواندو ادامه داد:

بازیکنانی که رنک دارند را فراموش نمی کنیم و برنامه ویژه ای برای آن‌ها داریم، اما همه می‌دانند مسیر کسب سهمیه المپیک در تکواندو چقدر پر پیچ و خم است و کار سختی در پیش است.
ساعی در پایان افزود:

از تمام نظرات استقبال می‌کنیم و انتقاد سازنده را می‌پذیریم چون قرار نیست همه از ما تعریف و تمجید کنند و امیدوارم خانواده بزرگ تکواندو یکدل شوند تا بتوانیم موانع سخت پیش رو را یکی پس از دیگری کنار زده و به سرمنزل مقصود برسیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.