جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱

بوفون: می خواستم در سال 2018 از فوتبال خداحافظی کنم

بوفون: می خواستم در سال 2018 از فوتبال خداحافظی کنم
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از  فرانس فوتبال، جانلوئیجی بوفون، دروازه بان کهنه کار ایتالیایی این روزها در سن 44 سالگی به پارما برگشته است تا سال های آخر فوتبالش را در تیم روزهای جوانی خود سپری کند. این دروازه بان در تازه ترین شماره فرانس فوتبال گفتگویی با این نشریه داشته است. صحبت های او را در ادامه می خوانید:

بازنشستگی
ترس بی توجهی کردن به خانواده ام با ادامه دادن به فوتبال همیشه اولین تردید من بوده است. در سال 2018 تصمیم گرفتم بازنشسته شوم اما سران پاری سن ژرمن با من تماس گرفتند. در این مورد با فرزندانم صحبت کردم و آنها هیچ تردیدی نداشتند و گفتند برو پدر این که در یک تیم بزرگ بازی کنی، حس خوبی است. این باعث شد بفهمم آنها به من به حکم یک مرجع نگاه می کنند و خوشحالند که چنین پدری دارند.
حضور در پاری سن ژرمن
تجربه ام در آنجا خیلی زیبا بود. مردم به قدری به من محبت می کردند که گاهی اوقات از نظرم لیاقتش را نداشتم. به خصوص در خیابان های پاریس. خیلی حس خوبی داشت و کار تاجایی پیش می رفت که حس ناراحتی می کردم.

ترک فوتبال در اوج
اگر قرار بود خواسته سایرین را دنبال کنم، باید بی خیال 5 اسکودتو، دو حضور در فینال لیگ قهرمانان و دو عنوان بهترین دروازه بان جهان در سن 37 و 39 سالگی، هزاران احساس متفاوت و نمی دانم چقدر پول و... می شدم. نمی توانم زندگی ام را بر اساس خواسته دیگران بگذارم. هواداران شما را دوست دارند اما اگر توپ ها را نگیرید دیگر دوستتان ندارند. فوتبال برای فوتبالیست مانند حضور در صحنه برای بازیگران است و حس می کنم هنوز عملکرد خوبی دارم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.