جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱

ژاوی: سال آینده باید برای کسب عناوین بجنگیم؛ شرایط اقتصادی در برنامه ریزی ما برای فصل آینده مهم است

ژاوی: سال آینده باید برای کسب عناوین بجنگیم؛ شرایط اقتصادی در برنامه ریزی ما برای فصل آینده مهم است
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ ژاوی، سرمربی بارسلونا در کنفرانس خبری پیش از تقابل با ختافه حاضر شد و در مورد مسائل مختلفی از جمله این دیدار، آرائوخو، فرنکی دی یونگ، روبرت لواندوفسکی و نقل و انتقالات بارسلونا صحبت کرد. ژاوی در این کنفرانس خبری گفت:

فکر می کنم ختافه با کیکه فصل بسیار خوبی را سپری می کند، آن ها بسیار رقابت طلب هستند و شخصیت و قدرت هجومی زیادی دارند. آن ها بازی بسیار مستقیمی با سیستم 2-3-5 اجرا می کنند. آن ها به یک امتیاز نیاز دارند تا در لیگ بمانند. بازی سختی خواهد بود و ما باید حس و حال بهتری نسبت به بازی مقابل سلتا داشته باشیم. ما یک امتیاز نیاز داریم تا دوم بمانیم اما سعی می کنیم با پیروزی در این دیدار هر سه امتیاز را کسب کنیم.
رونالد آرائوخو؟

او می خواهد بازی کند. او در هیچ لحظه ای بیهوش نبود و می خواهد بازی کند. تحت تاثیر تعهد او قرار گرفتم. احساسات در مورد حال او بسیار خوب است. او بیهوش نبود و از این نظر مهم است که فردا بتواند همراه ما باشد.

شرایط باشگاه به ما حکم می کند. من نقش مهمی در تصمیم گیری دارم. از اینجا به بعد ما به وضعیت اقتصادی باشگاه وابسته هستیم. در طول چند روز باید بدانیم چه جایگاهی داریم تا برای فصل آینده برنامه ریزی کنیم. وضعیت اقتصادی دست و پای ما را می بندد، بدیهی است که وضعیت اقتصادی حال و آینده باشگاه را مشخص می کند. بارسلونا باید در هر پست دو بازیکن سطح بالا داشته باشد. الان در تیم ما پست هایی هستند که فقط یک بازیکن در آن ها داریم و این یک مشکل است و در مواقع مصدومیت دردسرساز می شود. چیزهای بسیاری باید تغییر کند.
آینده فرنکی دی یونگ؟

برای من او بازیکن بسیار مهمی است. او تقریباً همیشه در ترکیب اصلی بوده، به جز زمان هایی که سیستم چرخشی را به کار می گیریم. او بازیکنی اساسی است اما سپس شرایط اقتصادی باشگاه نیز اهمیت دارد. نه فقط در مورد فرنکی، بلکه منظورم کل تیم است. او بازیکنی است که علاقه زیادی به او دارم اما باید ببینیم شرایط چگونه است. ما صحبت های زیادی در مورد بازیکنان برای سال آینده انجام می دهیم اما هنوز به هدفمان یعنی به پایان رساندن فصل در جایگاه دوم دست نیافته ایم. هنوز دو بازی تا پایان فصل با حسی خوب باقی مانده است. سپس برنامه ریزی خواهیم کرد و تصمیم می گیریم.
بازیکنان غیر قابل فروشی در تیم وجود دارند؟

بله، چنین بازیکنانی نیز داریم. آن ها غیر قابل فروش هستند. از اینجا باید به شرایط اقتصادی توجه داشت تا ببینیم تا چه حد می توانیم مانور دهیم.
باید انتظارات خود از نقل و انتقالات را پایین بیاورید؟

همیشه خوش بین هستم و سال آینده باید رقابت کنیم. در فوریه و مارس، به نظر می رسید که در حال مبارزه برای قهرمانی هستیم اما این طور نشد. سال آینده باید برای کسب عناوین بجنگیم. امسال سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کردیم اما سال آینده خواسته ها از ما بسیار بیشتر است.
آلوارو موراتا؟

صحبت در مورد بازیکنانی که نداریم، کمکی به من نمی کند. شرایط چیزی است که ما داریم. اگر در مورد فرنکی از من سوال کنید، صحبت می کنیم. اما صحبت در مورد بازیکنانی که نداریم، اهمیتی ندارد.
روبرت لواندوفسکی؟ شما با بازیکنان باتجربه قرارداد خواهید بست؟

با دنی آلوز در 38 سالگی قرارداد بستیم. مسئله سن نیست، بلکه عملکرد بازیکن اهمیت دارد. بازیکنان به شدت مراقب خود هستند و هر سال بیش از سال قبل حرفه ای می شوند. هر بازیکنی دنیایی متفاوت است. ابراهیموویچ، مودریچ، دنی آلوز... آن ها همه عملکرد بسیار خوبی در باشگاه هایی مهم دارند. کریستیانو و مسی نیز همین طور. سن یک اولویت نیست. اگر وجود یک بازیکن باعث بهبود و پیشرفت ما شود، این مهم است.
خروجی ها؟

چیزی به بازیکنان نگفته ایم زیرا فصل تمام نشده است. هنوز با هیچ بازیکنی صحبت نکرده ایم. ما به همه در بهترین سطح و فرمشان نیاز داریم. وقتی به اهدافمان دست یافتیم، شروع به برنامه ریزی برای فصل آینده می کنیم.
ما ناامیدیم زیرا به رقابت برای قهرمانی در لیگ اروپا و لالیگا نزدیک بودیم. به رقابت با مادرید نزدیک نشدیم. اختلاف را کم نکردیم و این مسئله به آن ها کمک کرد تا قهرمان شوند. باید بهبود پیدا کنیم، خودمان را تقویت نماییم و از خود انتقاد کنیم. باید وضعیت اقتصادی را ببینیم و کار کنیم. باید تلاش نهایی مان را انجام دهیم. همه ناامیدیم زیرا رقابت طلب نبودیم. احساسات ما کاملاً خوب نیست اما از بازی ها بهره می بریم. باید با حس خوبی به سراغ فصل آینده برویم.
نیاز به خرید یک مهاجم گلزن دارید؟

الان زمان صحبت در مورد این مسائل نیست. وقتی به اهدافمان دست یافتیم، صحبت می کنیم. باشگاه می داند برای رقابت به چه چیزی نیاز داریم. هیئت مدیره از ما خواستار کسب عناوین است و برای این کار باید بهبود پیدا کنیم.
نیکو گونزالس؟

نیکو مهم است. او گلزنی کرده و تفاوت ها را رقم زده است. از او راضی و خوشحالم. او بازیکنی برای حال و آینده باشگاه است و گزینه های زیادی در خط هافبک در اختیار ما می گذارد.
آلخاندرو بالده و پست دفاع چپ؟

ارزش زیادی برای بالده قائلیم. او فردا به ما کمک خواهد کرد. او هنوز فرصت دارد. ما به پیشرفت و توانایی های او باور داریم. او می تواند بازیکن مهمی برای ما و به منظور استراحت دادن به آلبا باشد. باید در پست های دیگر نیز رقابت داشته باشیم.
آداما ترائوره؟

در مورد آداما به محض این که از شرایط اقتصادی باشگاه مطلع شویم، تصمیم خواهیم گرفت. او مهم بوده است اما با فران و عثمان در رقابت است. هر گاه آداما از عثمان بهتر بوده، او بازی کرده است. همه چیز به عملکرد و لحظات بستگی دارد.
تعادل بین جوانان و باتجربه های تیم ضروری است؟

این یکی از اولویت ها نخواهد بود. اگر خریدی داشته باشیم، برای بهبود تیم است. سن به خاطر بلوغ بازیکن مهم است اما سپس استثناهایی مثل گاوی، نیکو، اریک گارسیا یا فران تورس وجود دارد. آن ها در رقابت های بزرگی رقابت کرده اند. باتجربه ها و قدیمی های تیم نیز بازی می کنند. سن اولویت نیست اما برای برنامه ریزی مان به آن توجه خواهیم کرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.