سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

توماس مولر: سه بار در آستانه ترک بایرن مونیخ بودم

توماس مولر: سه بار در آستانه ترک بایرن مونیخ بودم
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ توماس مولر در مصاحبه‌ای مفصل با TZ، در مورد تمدید قراردادش با بایرن مونیخ، ارزش وفاداری به یک باشگاه، نبود جذابیت در بوندسلیگا و برخی دیگر از مسائل صحبت کرده است.

توماس مولر در اینکه چرا تصمیم گرفته برای همیشه در بایرن مونیخ بماند، گفت:

این پاسخ ساده‌ای دارد. زیرا همه چیز‌هایی را که باعث می‌شوند از فوتبال حرفه‌ای لذت ببرم، در اینجا دارم. نمی‌توانم قضاوت کنم که در جایی دیگر شرایط چگونه می‌توانست باشد اما در اینجا قطعا می‌دانم که برای کسب عناوین داخلی و بین المللی بازی می‌کنم. ما در 10 تا 15 سال گذشته قهرمانی‌های زیادی را به دست آوردیم و همیشه برای قهرمانی در اروپا بازی کرده‌ایم. در این راستا، چشم انداز‌ها از نظر ورزشی عالی هستند و به هیچ وجه خسته کننده نیستند.
مولر در مورد دلایل شخصی‌اش برای تمدید قرارداد با بایرن مونیخ، گفت:

  ریشه من در این باشگاه قرار دارد. در اینجا چه با پزشکان، چه با فیزیوتراپیست‌ها و چه با آشپز‌ها روابط دوستانه دیرینه‌ای دارم. احساس خوبی (در اینجا) دارم. همنچین یک مسئله وجود دارد و آن هم این است که ترک مونیخ جدا از آنکه من در اینجا بزرگ شدم، آسان نیست. بله ما اینجا ساحلی نداریم اما من اصلا مطمئن نیستم که ساحل در دراز مدت مقابل کوه برتری داشته باشد. (می‌خندد)

چتوماس مولر در مورد اینکه چه عواملی بر روی تصمیم گیری‌اش برای تمدید قرارداد‌هایش تاثیرگذار بوده‌اند، گفت:

هنگام تصمیم گیری در مورد قرارداد، همیشه باید وضعیت کلی را در نظر بگیرید. هرگاه صحبت از قرارداد جدید می‌شود، این نکات برای من اهمیت دارند: آیا از شغلم لذت می‌برم؟ آیا این محیط مناسب است؟ آیا احساس خوبی دارم؟ می‌توانم عملکرد خوبی در این محیط داشته باشم؟ میزان حقوق چقدر است؟ و البته که مسائل خانوادگی نیز مهم هستند. اما صادقانه بگویم، پیوند من با وطنم نقش مهمی در ماندن یا نماندنم در بایرن داشته است.
مولر در مورد اینکه آیا بند تمدید خودکاری در قرارداد جدیدش با بایرن مونیخ وجود دارد یا خیر، گفت:

  نه، هیچ بندی وجود ندارد.
توماس مولر در مورد اینکه آیا تاکنون به جدایی از بایرن مونیخ فکر کرده است یا خیر، گفت:

  بله، سه بار. زمانی که یورگن کلینزمن مربی بایرن بود، رالف رانگنیک مرا در هوفنهایم می‌خواست. در آن مقطع در زمستان فصل 09-2008 من در تیم آماتور‌های بایرن بودم و با این انتقال می‌توانستم به طور دائم با هوفنهایم در بوندسلیگا بازی کنم. رخ دادن این انتقال نزدیک بود. اما هرمان گرلاند خوشبختانه با تمام توان در برابر آن مقاومت کرد و مانع از این انتقال شد. بار دوم برای زمانی بود که لوئیس فن خال سرمربی منچستریونایتد بود. این گزینه نیز برای من جالب بود. می‌توانستم تصور کنم تا دوباره زیر نظر مربی بازی کنم که زمانی باعث پیشرفت من شده بود. اما من واقعا نزدیک به ترک باشگاه نبودم زیرا بایرن مونیخ به وضوح همه چیز را رد کرد. با وجود پیشنهاد دیوانه کننده یونایتد، این یک نمایش از اعتماد به نفس بالای بایرن مونیخ بود. بار سوم در سال 2019 بود. همانطور که قبلا نیز چندین بار گفته بودم، اگر در وضعیتم تغییری ایجاد نمی‌شد، قصد ترک باشگاه را داشتم. در آن مقطع، زمان بازی که دوست داشتم را به دست نمی‌آوردم و به دنبال مذاکره با باشگاه بودم.
مولر در جواب اینکه در این روز‌ها وفاداری به یک باشگاه، چه ارزشی دارد، گفت:

  این کلمه به عوامل زیادی بستگی دارد. در حال حاضر با کدام مربی همکاری می‌کنم؟ باشگاه چه وضعیتی دارد؟ من در چه مرحله‌ای از حرفه‌ام هستم؟ اگر پاسخ مثبتی به این عوامل وجود نداشته باشد، حتی بازیکنانی که از دوران جوانی به یک باشگاه آمده بودند و رابطه صمیمی با آن داشتند، امکان دارد راه خود را از باشگاه جدا کنند. برای مثال اگر میلان در بهترین دوران پائولو مالدینی، تیم بزرگی نداشت مطمئن نبودم که او می‌گفت: "اکنون برای رتبه هفتم بازی می‌کنم و همه چیز عالی است."
مولر در مورد اینکه آیا برای خود زمان بازنشستگی تعیین کرده است یا خیر، گفت:

  در نظر دارم تا سال 2025 در سطح اول بازی کنم. من نمی‌دانم که آیا این اتفاق رخ می‌دهد یا خیر، اما هدف من همین است.
مولر در مورد اینکه پس از پایان فوتبالش، چه کاری می‌خواهد انجام دهد، گفت:

  من در مرحله‌ای از حرفه‌ام هستم که شما شروع به فکر در این‌باره می‌کنید. اما هنوز چیزی مشخص نیست زیرا من فعلا برای ادامه دادن حرفه‌ام در این سطح، به تمرکز بالایی نیاز دارم. به همین خاطر نمی‌توانم برای خود یک شغل دوم دست و پا کنم. هیچ فشاری احساس نمی‌کنم و گزینه‌های بسیار متنوعی را پیش روی خود دارم. اما اصولا می‌خواهم به فوتبال نزدیک بمانم. حال اینکه به چه صورت و با چه شدتی اینکار را کنم، زمان مشخص می‌کند.
توماس مولر در مورد عدم وجود رقابت در بوندسلیگا، گفت: 

  من دوست دارم کسی باشم که از زویای مختلف به مسائل نگاه ‌می‌کند. هواداران واقعی به ندرت طرفدار لیگ هستند و در عوض از باشگاه حمایت می‌کنند. به همین خاطر جذابیت رقابت قهرمانی، اولویت دوم هواداران کلن و فرایبورگ است. فکر می‌کنم اگر از ‌آن‌ها سوال کنید، معقتدند فصل فوق العاده‌ای را پشت سر گذاشته‌اند. از نظر سازمان لیگ، وقتی صحبت از آورده بوندسلیگا برای عموم مردم می‌شود، قطعا وجود دو یا سه باشگاه که برای کسب قهرمانی با یکدیگر رقابت نزدیکی داشته باشند، شرایط مطلوبی است. اما وظیفه ما ایجاد رقابت نیست و بلکه کاملا برعکس آن است.
مولر در مورد راه حل خود برای هیجان انگیز کردن دوباره بوندسلیگا، گفت:

  بدون در نظر گرفتن ذهنیت، برای هیجان انگیز کردن لیگ، دیگر تیم‌ها نیز باید بتوانند پا به پای ما امتیاز بگیرند و در غیر این صورت، رقابت هیجان انگیزی برای قهرمانی در لیگ وجود نخواهد داشت. در هر حال ما بازیکنان و بایرن مونیخ بر اساس این واقعیت قضاوت می‌شویم که عملکرد بهتری نسبت به دیگران داریم. عجیب است، ما برای دهمین بار متوالی قهرمان می‌شویم و شما همیشه می‌شنوید که خسته کننده است و در عین حال این بحث وجود دارد که بایرن مونیخ نمی‌تواند اینطور ادامه دهد زیرا ظاهرا شرایط برای ما بد به پیش می‌رود. در بایرن مونیخ همیشه اینطور بوده است که انتقادات از باشگاه باعث افزایش عطش ما برای دست‌یابی به موفقیت می‌شود. شاید آرامش و اطمینان دادن (به ما) ممکن است رویکردی بهترین برای هیجان انگیر کردن لیگ باشد. (می‌خندد)
مولر در مورد اینکه آیا در این فصل توانسته‌اند انتظارات را برآورده کنند یا خیر، گفت:

  وقتی قرعه شما در لیگ قهرمانان اروپا ویارئال باشد، با تمام احترامی که برای‌شان قائلم اما در آن زمان شما شانس اصلی صعود هستد. اما چه اتفاقی افتاد؟ ما حذف شدیم و باید بر این اساس قضاوت شویم.
مولر در مورد اینکه آیا انتقادات در این فصل از آن‌ها اغراق آمیز است یا خیر، گفت:

  انتقاد‌ها تا حدودی بجا هستند اما برخی از جزئیات آن‌ها اغراق آمیزند. تا زمانی که از مرز مشخصی فراتر نرود، من با آن مشکلی ندارم. یولیان ناگلزمان برای فصل آینده، قول کسب عناوین بیش‌تری را داده است.
توماس مولر در مورد فصل اول یولیان ناگلزمان در بایرن مونیخ، گفت:

  مربی بایرن بودن یک کار سخت و طاقت فرسا است. در نیم فصل اول شرایط خوبی داشتیم اما در نیم فصل دوم باید اعتراف کنیم که انتظارات را برآورده نکنیم. یولیان ناگلزمان در اولین فصل خود با شرایط سخت خارج و داخل از زمین بایرن رو‌به‌رو شد و تجربه کسب کرد که می‌تواند از آن نتیجه گیری کند. به نظرم سال آینده ما به عنوان یک تیم از این تجربه بهره مند شویم.
گفته می‌شود تمرینات تحت نظر ناگلزمان بسیار سخت هستند. مولر در اینکه آیا تمرینات بیش از حد سختگیرانه هستند یا خیر، گفت:

  خدا رو شکر که تمرینات خیلی سخت هستند. وقتی انتظارات از شما بیش‌تر باشند، شما بیش‌تر پیشرفت می‌کنید حتی اگر این فرایند زمان بر باشد. شما باید در طول جلسات تمرینی همواره تمرکز بالایی داشته باشد. من واقعا خوشحالم که جلسات تمرینی‌مان نه تنها از نظر فیزیکی فشرده هستند بلکه شما مجبور هستید تا از مغز خود نیز در آن‌ها استفاده کنید. یافتن ترکیبی از تکرار و تقویت الگو‌های موفق و عین حال آماده بودن برای استفاده از راه حل‌های جدید، اهداف ما در تمرینات به صورت فردی و تیمی هستند.
مولر در مورد آخرین بازی فصل بایرن مونیخ مقابل وولفسبورگ، گفت:

  ما می‌خواهیم پیروز شویم، در زمین خوش بگذرانیم و به هوادارن‌مان پایانی خوش برای این فصل هدیه بدهیم. قبل از آنکه در مارین پلاتز دوباره با آن‌ها جشن بگیریم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.