دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱


چرا ساعت 22؟!

چرا ساعت 22؟!

ایران ورزشی - بازی‌های هفته 27 لیگ برتر ساعت 18 دیروز آغاز شد و نیمه شب به پایان رسید.
برنامه بازی‌های دیروز به گونه‌ای تنظیم شده بود که ابتدا استقلال میهمان بازی کند و سپس پرسپولیس میزبان. قرار بود پرسپولیس در تهران از سپاهان پذیرایی کند اما اتفاقات فصل قبل و حکم کمیته انضباطی موجب شد دو تیم در سیرجان به میدان بروند و این بازی به آخرین دیدار هفته 27 تبدیل شد.
ابتدا وقتی گفته می‌شود یک بازی لیگ برتر ایران ساعت 22 آغاز شده همه گمان می‌کنند شهری داغ در جنوب کشور آن هم در گرمای مرداد میزبان بازی است اما این بازی در سیرجان برگزار شد. نه از گرمای 55 درجه خبری بود و نه از رطوبت کشنده.
در حقیقت کنداکتور شبکه 3 (که نمی‌دانیم چرا همچنان به پخش بازی سرخابی‌ها از این شبکه اصرار دارند) برنامه برگزاری این بازی را به ساعت 22 تغییر داد.
در لیگ‌های بزرگ فوتبال دنیا بخصوص لالیگا و لیگ برتر انگلیس هم مسابقه‌هایی در ساعاتی عجیب برگزار می‌شود. مسابقه‌هایی که به ساعت ما 15 یا 16 برگزار می‌شوند و به دلیل فروش حق پخش بازی‌ها به کشورهای جنوب شرق آسیا در این ساعت برگزار می‌شوند.
در واقع تیم‌ها به این دلیل در زمانی نامتعارف به میدان می‌روند که می‌دانند در پایان فصل به دلیل همین قراردادها، پولی هنگفت به باشگاه آنها می‌رسد و آنها از این پول هنگفت، سهمی خواهند داشت.
به عبارت ساده‌تر، برگزارکنندگان لیگ‌های بزرگ دنیا از جمله لالیگا اسپانیا و لیگ برتر انگلیس، برای دستورهای غیر عادی خود، پول‌های غیر عادی هم به تیم‌ها پرداخت می‌کنند اما در ایران چه اتفاقی می‌افتد؟ برنامه بازی‌ها را تلویزیون مشخص و بازی‌ها را به ساعاتی عجیب منتقل می‌کند اما برای این حق بزرگ، پولی در حد آن پرداخت نمی‌کند.
بدون تردید تیم‌ها با برگزاری بازی در ساعات پایانی شب هم مشکل ندارند، به شرط آنکه ما به ازای برگزاری بازی در آخرین ساعت شبانه‌روز را دریافت کنند.
شبکه 3 و سازمان صداوسیما حق دارند زمان پخش بازی‌ها را مطابق میل و سلیقه خود تغییر دهند، به شرط آنکه حق پخش بازی‌ها رقمی در حد 2 هزار میلیارد تومان باشد نه 40 میلیارد تومان.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.