شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

درخشان: بدترین خریدهای پرسپولیس خارجی‌ها بودند

درخشان: بدترین خریدهای پرسپولیس خارجی‌ها بودند
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ حمید درخشان  در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا در خصوص شکست پرسپولیس مقابل سپاهان و قهرمانی استقلال در لیگ برتر گفت: اطمینان داشته باشید اگر لیگ کمی دیگر ادامه داشت معلوم نبود پرسپولیس بتواند همین جایگاه را هم حفظ کند.

وی ادامه داد: متاسفانه پرسپولیس تاکتیک مشخصی ندارد و ابتدای فصل با جدایی برخی بازیکنان شرایط بدتر هم شد. در کنار جدایی بازیکنان کادرفنی نتوانست با کارشناسی درست بازیکنان جدید را جذب کند و این بازیکنان هیچ کمکی به پرسپولیس نکردند.

سرمربی اسبق تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص عملکرد ضعیف رضا اسدی، گفت: رضا اسدی بازیکن بسیار باکیفیتی بود اما بعد از حضور در پرسپولیس نتوانست کیفیت خود را حفظ کند. به اعتقاد من خرید اسدی اشتباه نبود اما از او درست بازی گرفته نشد.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا شیوه استفاده غلط از  بازیکنان دلیل افت نفرات  دیگر پرسپولیس چون مهدی ترابی است، اظهار داشت: یکی از هنرهای کادرفنی استفاده درست از بازیکنانی است. به اعتقاد من کادرفنی پرسپولیس از بازیکنان خود آنطور که باید بهره نبرد و حتی برخی ستاره چون وحید امیری و مهدی ترابی هم افت کردند.

کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس با انتقاد از عملکرد حامد لک، گفت: دروازه‌بان این تیم بسیار بسیار بد بود و متاسفانه باید بگویم یکی از دلایل قهرمان نشدن پرسپولیس دروازه‌بان آنها بود. ای کاش کادرفنی از دروزاه‌بان‌های دیگر خود بیشتر بهره می‌برد.

وی در خصوص اینکه چرا احمد گوهری باید بعد از انجام بهترین بازی خود نیمکت‌نشین شود، تصریح کرد: این موضوع را باید از کادرفنی سئوال کرد اما به اعتقاد من باید به گوهری میدان داده می‌شد تا حداقل شاهد دریافت گل‌های عجیب نبودیم.

سرمربی اسبق پرسپولیس در خصوص عملکرد سید جلال حسینی، گفت: وقتی بازیکنی پا به سن می گذارد نمی تواند مثل سابق به خود کمک کند. در خصوص عملکرد سید جلال حسینی نمی‌خواهم صحبت کنم اما نکته جالب برای من این است که اگر کادرفنی به سید جلال اعتقاد دارد چرا اول فصل ۷ مدافع دیگر جذب کرد.

وی تاکید کرد: چرا باید بازیکن باکیفیتی چون علیرضا ابراهیمی یک فصل روی نیمکت بنشیند و بازی نکند؟ او دیروز وقتی وارد میدان شد کیفیت خود را نشان داد و حالا باید از کادرفنی سئوال کرد که چرا به او میدان ندادند و کمتر از ۱۰۰ دقیقه در لیگ بازی کرده است.

درخشان ادامه داد: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سرمربی شجاعت است و اگر مربی این ویژگی را نداشته باشد در حساس ترین شرایط جام را از دست می دهد. ریسک و شجاعت دلیل قهرمانی فرهاد مجیدی با استقلال بود.

درخشان درباره اینکه چرا گل محمدی هنوز به ترکیب اصلی خود نرسیده است، گفت: ۳ بازی تا پایان فصل بیشتر نمانده و اینکه کادرفنی هنوز به ترکیب خود نرسیده عجیب است. در کادرفنی پرسپولیس افراد باتجربه زیادی حضور دارند و انتظارم این بود که خیلی سریع به ترکیب اصلی برسند.

وی تاکید کرد: پرسپولیس در هر بازی با یک ترکیب روانه میدان شد و این تغییرات زیاد قطعا به هر تیمی آسیب می رساند.

سرمربی اسبق تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه چرا در فوتبال ایران به بازیکنان و مربیان خارجی زمان زیادی داده می‌شود اما به استعدادهای ایرانی هیچ زمانی برای نشان دادن توانایی‌هایشان نمی‌دهند، گفت: این یکی از بزرگترین مشکلات فوتبال ایران است که باعث از  بین رفتن بازیکنان و مربیان زیادی در طول فصل می‌شود.

وی تاکید کرد: دست‌های پشت‌پرده و پول‌های زیادی که بابت جذب آنها داده می‌شود دلیل استفاده از آنها است. کادرفنی پرسپولیس می‌توانست اینقدر که به تمیروف فرصت داد به مهدی‌خانی هم بدهد و مطمئن باشید او بهتر از تمیروف بود.

درخشان خاطرنشان کرد: شما ترکیب پرسپولیس را بررسی کنید تا متوجه شوید چقدر پاکدل و عبدی بعد از گلزنی و در خششی که داشتند از ترکیب اصلی خارج شده اند. پرسپولیس سه مهاجم ایرانی بسیار خوب در اختیار دارد اما تاکید زیادی به استفاده از یک مهاجم بی‌کیفیت خارجی می‌شود.

وی افزود: ناراحت کننده است که  مربیان ما می روند و از کشورهایی که اصلا فوتبال ندارند بازیکن می‌خرند و در ترکیب اصلی خود استفاده می‌کنند اما حاضر نیستند به جوانان بااستعداد کشورمان در حد یک بازی جام حذفی میدان دهند.

سرمربی اسبق پرسپولیس در پایان گفت: در مجموع خریدهای خارجی پرسپولیس یکی بدتر از دیگری بودند و هیچ کدام از آنها نمره قبولی نگرفتند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.