سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

دومین جایزه پیاپی MVP برای آنتتوکونمپو

جیانیس بالاتر از لبران جیمز

جیانیس بالاتر از لبران جیمز

فوق‌ستاره میلواکی باکس، جیانیس آنتتوکونمپو برای دومین بار متوالی جایزه با ارزش ترین بازیکن فصل NBA را به دست آورد. او حالا در کنار استیفن کاری، لبران جیمز، استیو نش، تیم دانکن، مایکل جردن، مجیک جانسون، لری برد، موزس مالونی، کریم عبدالجبار، ویلت چمبرلین و بیل راسل قرار می گیرد که دو بار پشت سر هم جایزه MVP را به دست آورده اند.

جیانیس 85 تا از 101 رای اول و در مجموع 962 امتیاز کلی از پنل جهانی متشکل از 100 ورزشی نویس و کمپانی پخش تلویزیونی و همچنین نظرسنجی از هواداران برای جایزه بهترین بازیکن فصل را به دست آورد.

16 رای اول دیگر به جیمز رسید که با 753 امتیاز دوم شد. جیمز هاردن گارد هیوستون راکتس(367 امتیاز)، لوکا دونچیچ، گارد دالاس ماوریکس(200 امتیاز) و کاوی لنارد مهاجم لس‌آنجلس کلیپرز(168 امتیاز) در رده های سوم تا پنجم قرار گرفتند.

آنتتوکونمپو در کنار جردن در فصل 1988-1987 و حکیم اولاجوان در فصل 1994-1993 تنها بازیکنانی هستند که در یک فصل جایزه MVP و همچنین بهترین بازیکن دفاعی را می گیرند. او تیر پارسال در مقابل هزاران هوادار در میلواکی درخواست مودبانه ای کرد:«لطفا بعد از امروز به من لقب MVP ندهید تا یک بار دیگر آن را ببرم.»

اگر چه میلواکی در راه رسیدن به قهرمانی کم آورد اما او به میانگین 5/29 امتیاز، 6/13 ریباند و 6/5 پاس منجر به کسب امتیاز رسید. آنتتوکونمپو در کنفرانس خبری مجازی گفت:«مشخصا خوشحالم اما همیشه نگاهم رو به جلو است. همیشه تلاش می‌کنم راهی برای بهترشدن پیدا کنم، برای اینکه موفقیتم را بارها تکرار کنم، چطور قهرمان باشم. من واقعا خوشحالم و به جایگاهم افتخار می‌کنم اما به دنبال تکرار آن هستم.»

آنتتوکونمپو باید تا قبل از شروع فصل 2021-2020 درباره تمدید قرارداد با میلواکی تصمیم بگیرد و در غیر اینصورت می تواند در پایان فصل آتی بازیکن آزاد شود. این شایعه هم وجود دارد که ممکن است او در گلدن استیت وریرز به استیفن کری ملحق شود، اگرچه فعلا در این باره حرفی نمی زند.

او که در آتن به سر می برد، در حال حاضر تمرکزش را روی خانواده به خصوص، پسر نوزادش، لیام گذاشته.

او می‌گوید تا قهرمان NBA نشده نمی خواهد با عنوان بهترین بازیکن فصل خوانده شود:«تا وقتی که همه برای قهرمانی مبارزه می کنند، دلیلی نمی بینم که در 15 سال آینده برای میلواکی بازی نکنم. من به طور خصوصی با مالکیت باشگاه، مربی و مدیر عامل حرف زده ام، همه تیم‌ها به دنبال پیشرفت هستند و شما باید بازیکن بهتری نسبت به سال گذشته باشید. تیم ما هم باید پیشرفت کند و با توجه به استعدادی که وجود دارد، باید از نظر فردی و تیمی بهتر شویم.»

میلواکی با آنکه در دور گروهی بهترین رکورد را داشت، اما در نیمه‌نهایی کنفرانس شرق به میامی هیت باخت. آنتتوکونمپو به آمار متوسط 9/31 در رتبه بندی تاثیرگذاری بازیکنان دست یافت که بالاترین در یک فصل در تاریخ NBA به حساب می آید. با همه اینها او به دنبال بهترکردن آمار خود در این تابستان است:«می خواهم هر سال نسبت به قبل پرتاب های امتیازی بهتری داشته باشم، هر سال. می خواهم به هم‌تیمی‌ها بهتر کمک کنم و بدانم هر وقت در زمین هستم، آنها در چه موقعیتی قرار دارند. می خواهم بهتر بتوانم دفاع کنم یعنی از هر پنج حمله فقط یکی عبور کند، شاید هم بهتر. خیلی چیزهای دیگر هست که می خواهم بهتر شود. هر سال این کار را می‌کنم و دوباره آن را انجام می دهم.»

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.